Jelikož jsem ztrávil 4 roky v pneuservisu, také mám své zkušenosti . Zrovna minulý týden jsem pořídil 14\" kola a řešil jsem pneu ... aby poloměr původních 165/70 R13 zůstal stejný musel bych obout 185/55 R14 (poloměr -1 mm), ale kvůli většímu valivému odporu,tvrdosti podvozku a spotřebě bych raději 175/60 R14 (poloměr +2 mm) ... Myslíte si snad, že tyto rozměry mi byly doporučeny a jsou schváleny pro P 205 !? Ani náhodou ... Buď 185/60 R14 (poloměr +8 mm) a nebo 175/65 R14 (poloměr +11 mm) ... Samozřejmě uznávám nejedná se o 30 mm, a mrzí mně tento ...
To MHS: Pokud jste ochoten investovat do podvozku přibližně 25 000,- doporučuji Bilstein, pokud do 15 000,- volil bych KW ... Teď upřímně, pokud s autem do budoucna počítáte a není nutné měnit tlumiče nebo pružiny z hlediska jejich funkčnosti a z vaší strany se jedná pouze o optickou vadu, raději bych se kousl a uvažoval o lepších investicích, pokud ale nevyhovuje stabilita vozu, pak asi není co řešit ...