tak uz jsem asi doma , byl jsem juknout do toho vypinace a vede do nich jen cernej a hnedej, to tedy dle mne jako laijka znamena ze svetlo je spinane minusem , tzn ze na mem schématu jde z vypinace modra ale s 220V .
tzn ze musim prepojit vidlici tzn zaměnit modrou s hnedou . mam pravdu?
zásuvka je ok ,
když je vypinac na trvalo sviti , když na cidlo ta je zhasnuto, pripojim vidlici a sviti ale i po vypnuti na DO stále sviti, cidlo je odpojene, tedy modrej a zlutozeleny privod je napojen ale to nemá vliv
takže jsem zapojenej v podstate podle minimaxova planku jen stim rozdílem ze mi u vidlice chybi zapojit zlutozeleny na svetlo a tady mam problém v tom ze ze svetel mam jen modry a hnedy kabel.co s tim ?
žiju...
rozhodl jsem se jit zatím dle svého schématu.
v prve rade jsem od cidla odrstrihl žlutozeleny a modry - zapojeni čidla pořešim později.
avšak ted to přijde . mam flexisnuru trizilovou. s tim ze zlutozeleny není zapojeny. uz jsem se v zivote setkal napr s tim ze spinaci hodiny nespinali když nemeli pripojeny zlutozeleny.
zkusil jsem tedy zlutozeleny z flexi pripojit k zlutozelenemu od privodu.ale beze zmeny.
muj dotaz ovšem zni , mohu pouzit flexi snuru pouze dvouzilovou???
zažalujem výrobce , že mame vin za čelnim oknem , piskovani vinu na okna je taky špatně asi jsou to volove ale furt to nemá na regulaci litru vody k splachovani hajzlu pro evropskou unii a zemi v ni.
zdar všem. vůbec tomu nerozumim tak se nesmat jsem jen teoretik amater s fantazií a ztrátou sebezáchovy
situace:
v přistřešku mám světlo které jé ovládáno vypínačem s tim že ma dve polohy , bud svetlo trvale sviti nebo je ovladane pohybovym cidlem. překreslil jsem to viz obr . plnevybarvene ctverecky jsou wago svorky ci jak se to píše.
muj problém je že ještě potřebuji přidat možnost světlo ovládat na DO , což mám vyřešeno DO ovládanou zásuvkou. problém je ten že po zapojení vidlice do \"okruhu\" se světlo sice rozsviti ale už nejde zhasnout byt zásuvka na DO reaguje . trošku tušim že bych asi měl z vidlice žlutozeleny taky nekam napojit.
poradte prosím.