Přejít na obsah

VyvrHell

Uživatel
 • Počet příspěvků

  20
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli VyvrHell

 • ID člena 56452
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2009

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Valachy
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Podle servisky jsou dělané v 75tkm. Nevím proč tak brzy. Třeba měla nějaká série problém s rozvody, tak je svolávali do servisu na výměnu. A teď, když se to bude rozebírat, tak to budu dělat komplet, ať něčeho v budoucnu nelituju.
 2. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Tak to jsem rád, že nejsem jediný, co má tento problém. Mám 1,6 Hdi 80kW a dělá to hned po nastarování. Při zavřené kapotě to moc slyšet nejde, ale já o tom vím a už vnímám jen ty pazvuky. Budu dělat komplet jak ten řetízek s napínákama tak i rozvody. Když už to bude rozebrané... Mám nalítaných 165tkm a rozvody byly dělané v 78tkm podle servisky, takže už to chce.
 3. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Zdravím všechny v novém roce a přeji kilometry bez nehod a poruch. Tak jsem před vánocema vymněnil fap za druhý (nalítaných 80 000km, takže v půli životnosti), zadal v diagnostice a hláška je pryč. Ale borec co mi to mazal, si poslech motor a říkal že se mu to vůbec nelíbí. Jsou tam (někde u vrchu motoru) než se pořádně zahřeje nějaké klepající pazvuky, které se postupně vytratí. Prý tyto motory předou jak benzíny. Tak mi ukazoval na PC co by to mohlo být. Prý buď nějaká kladka na rozvoďáku, a nebo napínáky na řetízku mezi vačkovými hřídeli na víku motoru. Bavil jsem se s kámošema a ti zas říkali, že pokud se to klepání vytratí, tak by to mohly být hydroštely, kdoví v jakých intervalech tam dříve byly prováděné výmněny oleje... Řešil to tu někdo někdy? Díky za názory a rady.
 4. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  ??? Fakt? No, já jsem zjistil, že jedna ta baculatá hadice, co vede k (nebo od) turbu, tak je nějaká mastná. Dříve jsem si toho nevšiml. Je možné, že by byla nějak poškozená??? Ničeho jsem si nevšiml. Ale čeho jsem si všiml, že jak je ta plastová příruba z turba , tak u toho spoje to podfukuje. Je to trochu očouzené...
 5. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  To nevím, diagnostiku doma nemám a nebudu dávat každý měsíc 200 kaček za diagnostiku. Včera ráno jak jsem jel do práce, tak mi auto po zahřátí začalo mírně cukat a zvýšila se spotřeba. Tak jsem se před městem otočil s tím, že začala regenerace filtru a protáhl to mezi dědinama 90km/h na 4 stupeň, než spotřeba spadla na normální úroveň s vidinou že se po nastartování hláška o risku ucpání filtru ztratí, ale prd. Hláška tam je furt, a teď jezdím se staženým žaludkem, jestli to nebyla předzvěst upadnutí auta do delíria nouzového režimu... No uvidíme jak dlouho to ještě vydrží...
 6. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  No já ho slyšel taky jen přes diag, když ho odvzdušňoval po výměně pytle s aditivem... Ale nevím proč mi to neregeneruje, když by asi mělo. Teď se jen plní filtr a jednoho dne mě to spadne do nouzáku a výměně filtru se nevyhnu...
 7. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Tak jsem tu zase. Ještě jsem s tím kromě doplnění aditiva nic neudělal. Hláška po nastartování nezmizla a ukáže se asi na 5 sekund. Pak zmizne. Doplnil jsem plnou nádrž a mám ji skoro vyjetou a mám takový dojem že mi to neaditivuje naftu. Má jít slyšet čerpadlo, když otočím klíčkem v zapalování do první polohy?
 8. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Ahoj. tak jsem včera byl na diagnostice v jiném servise a borec se v Tom dost vyznal. Pytel s aditivem zapsal a vyjel mi i protokol a je tam pár chyb, tak jestli někdo neporadíte co s tím. Hlavní počítač JCAE - SSI - 05FF - Vnitřní chyba BSI Radio Siemens RD4 - 0907 Výstup - Výstražný indikátor Vstřikování nafty Bosch 16 C 34 EDC - P0500 - Signal rychlosti vozidla. Pak zaplnění FAP 18% - ale podle zde nabytých informací je to k ničemu, protože je to zasrané složkami z aditiva, takže mě stejně asi čeká výměna FAPu. Jinak mi to vyresetoval, odvzdušnil anatankoval jsem plnou a počkám jestli proběhne nějaká regenerace při jízdě. Dneska tomu naložím a uvidím. Ještě mi kontroloval jestli funguje snímač za tlakem a měřil ho a říkal že uplně zabetonovaný není, že by tam byly jiné hodnoty. Je tak na 70%. Tak uvidím. Ale co mě trápí, tak je že jak to prošlápnul, tak asi od turba vyletěl obláček dýmu. Asi něco netěsní a jak jsme na něj čekal, asi 20 minut, tak motor schládnul a po nastartování z něj šly nějaké pazvuky, které po zahřátí zmizly... Díky za rady.
 9. VyvrHell

  regenerace fap nebo aditivum

  Je špinavá jak cyp. Ale podle toho co jsem se tu dočetl, tak to mají i někteří co fap mají a regenure Jim to.
 10. VyvrHell

  regenerace fap nebo aditivum

  Mám ten samý problém na mé 308SW. Zjistil že pytlík s aditivem je prázdný, a zítra by mělo dojít objednané aditivum a pak s tím hned mažu na diagnostiku pro vynulování a doufám že hláška zmizne. Tento topic mi vstříkl novou naději do žil, že nebudu muset měnit FAP. No uvidíme...
 11. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Aha, díky za info. Neví někdo, kde by se dal za rozumný peníz ten pytel koupit? A myslíte, že doplněním aditiva ta hláška po regenaraci zmizne, nebo už jdu s křížkem po funuse?
 12. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Tak dneska jsem přezouval na zimní a jak bylo auto zvedlé, tak jsem ze zvědavosti otevřel ten kastlík s aditivem a vyfotil to. No asi bych se odpíchnul od tohoto a prvně dolnil aditivum. Teď to asi neadituvuje naftu a proto se filtr zasral a i při nucené regeneraci přes diagnostiku to neproběhlo dokonce. Dělá někdo v SM kraji reset aditiva přes diag. za rozumnou cenu?
 13. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Teď jsem volal do servisu v NJ a moc mi nepomohli. To že to píše hlášku RISK OF PARTICLE FILTER BLOCKING prý nemusí být filtrem, ale nějakými dalšími věcmi okolo... Třeba nějakým snímačem, aditivem atd. Základní cena diagnostiky je 1000kč a prý to může trvat i 3 - 4 hodiny než na to příjdou a to jsou dalších 750kč za hodinu. Teď jsem v pasti, to shodím ze skály a budu mít klid. Jak si pomoct samo domo aby člověk neplatil jak mourovatý?
 14. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Jestli je to tak jak píšeš, tak asi nemá smysl něco jiného řešit. Sice mi Straki psal, že nemám brát druhovýrobu, ale nic jiného mi v servise na výběr nedali. Jo dali... origo za 15 000,-. Nejsem blázen.
 15. VyvrHell

  Jaký FAP filtr

  Dík za tip, ale když jsem to dával na diagnostice s nucenou regenerací, tak to nedoběhlo ani do konce, že se stala chyba, tak prý je ten filtr kaput. Asi by byly ty peníze vyhozené. Spíš mám otázku, kdyby zjistili, že filtr je provrtaný a vyřazený z činnosti, kolik by stálo přehrát SW v autě, aby ten filt byl zase zanesený v PC auta jako v původním stavu. A jak doma zjistit, jestli tam ten filtr je. Pokusil jsem se to rozebrat, ale po odkrytování jsem skončil a dál si netroufnul. Možná jsou ty otázky zbytečné, když mi to po nastartování píše, že riskuji zaplnění filtru pevných částic... Má někdo s tímto zkušenosti?
×