Přejít na obsah

Tomason

Uživatel
  • Počet příspěvků

    61
  • Registrace

Vše od uživatele Tomason

  1. Tomason

    Otevírání kufru zlobí.

    Četl jsem si to tam několikrát a píše se tam pouze to, jak připojit nouzovou baterii resp. tu, kterou je třeba připojit zvenku k elektronice, aby bylo možné při vybité baterii nastartovat. Pomocná baterie - jako ta co si k tomu přinesu....?Tam v motorovém prostoru je opravdu jen pojistková skříňka, i když než jsem do toho koukal, jsem si taky myslel, že tam bude druhá baterka. Prý ale některý 607 mají dvě baterie - záleží na zemi prodeje. Ale ty v ČR asi ne.
    • 65
  2. Tomason

    Otevírání kufru zlobí.

    Mám rok výroby 2005 a mám rádio z max výbavy. Velká obrazovka, navigace video apod. Baterie je někde uvnitř pro nouzová volání? To může být pravda, protože na baterii v kufru je pyrotechnická patrona, která při nehodě odpálí plus, aby nedošlo ke vzplanutí auta od baterky. Takže by v rádiu bylo třeba na zavolání pomoci nějaká šťáva. Jak se dá vyměnit víme?
    • 65
  3. Tomason

    Otevírání kufru zlobí.

    Díky za radu. No vyměnil jsem baterku, chvíli to bylo lepší. Párkrát mi otevřel bez problémů. Od té doby zase zlobí. Nechal jsem udělat test staré baterie a ukázala se úplně v pořádku, takže ji vracím zpět. Jinak kufr podle mě sedí jak má. Ale napadá mě jedna věc, kterou to ještě může být. Když na displeji nechám vyjet Stav baterie - kde je by mi mělo ukázat nabití baterie od 0 do 100 procent, tak mi neukazuje nic resp. prázdný článek. Po tom co jsem se bavil s kamarádem elektrikářem, tak mi říkal, že u něho v BMW se musí baterie do auta po výměně nakódovat, aby si s ní auto vědělo rady. Nemůže to být způsobený tím, že já baterii nekókoval a takhle chytrý auto to potřebuje? Byla tam ale origo baterka r.2011 dávaná od Peugeota - gelovka - že by ji oni nenakódovali museli by to vědět. Nevím co je správně? Na obou mi neukazuje displej nic.
    • 65
  4. Tomason

    kontrolka - klíček na matice

    Perfektní, děkuju. Olej jsem měnil sám, na tom nic není. Takže nuluju, ale výměnu si budu sledovat sám. Díky za rady:-)..service box je moc užitečná věc. Prostě návod.
  5. Tomason

    Vibrace a hvizdani

    S těma otáčkama - nemůže to být snímač volnoběžných otáček? Určitě bych to píchnul na diagnostiku. Tyhle auta mají čidla téměř na všem. Proto se taky říká, že jsou poruchový. Protože o každé drobnosti se hned ví.
  6. Zdravím rád bych si nechal poradit. Objevil se mi na displeji s počítačem kilometrů klíč - klíč na matice. A počítá mi při otočení zapalování celkové kilometry od ujetí od doby zobrazení. Bere to po stovkách. Určitě mi naznačuje, že uběhl nějaký určený čas na určitý servis. Myslím, že taková záležitost by se měla dát vypnout nějakou kombinací stlačení tlačítek okolo. Bohužel to kouzlo ještě neznám, zatím se mi objevil prvně. Zná někdo tu kombinaci? P607 2,7HDI 2005 Děkuji.
  7. Tomason

    Otevírání kufru zlobí.

    OK. Díky. Změřim baterku o víkendu a případně ji nechám nabít. Pak uvidim s tím centrováním. Ale zdá se mi, že doléhá správně. Pozoroval jsi při zavřeném kufru nějaký rozdíl, že tě to napadlo centrovat?
    • 65
  8. Tomason

    Dia a Klima

    Úplný souhlas
  9. Tomason

    Otevírání kufru zlobí.

    A mohl by si případně popsat, které šrouby je třeba povolit k seřízení kufru? Předpokládám, že to děláš při zavřeném kufru zevnitř? Mám stejný problém jak se zde píše. Měl jsem v plánu už vyměnit baterii, protože už má něco za sebou. Tak bych chtěl mít i představu o té druhé možnosti až se do toho pustim. Díky
    • 65
  10. Děkuji. Myslím, že to auto si to zaslouží. Pročítal jsem si tady pár názorů a na oplátku jsem myslel, že by bylo dobré se podělit o zkušenosti. O automatech se toho hodně napovídá, ale spousta názorů je mimo. Tohle je z reality a né z domněnek. Koukám, že máš taky 2,7 tak ať slouží.
    • 65
  11. Zdravím, k tomuto se mohu čerstvě vyjádřit. Nechával jsem dělat převodovku na své 607 2,7 258t km. Je to 6ti kvalt Aisin Warner TF 80 SC. Běžná závada - rozvaděč převodovky - vyběhaný, projevuje se tím, že když při ohřáté převodovce podřadí, tak je to s rázy. Vyšlo by to na 30tis. Nic hrozného. Nechal jsem to dělat u pana Muhra v Úvalech. Myslím, že se mu dá věřit. Když už byl u toho, tak jsem se s ním domluvil, na vyndání převodovky z auta a kompletním rozebrání. Chtěl jsem udělat takovou generálku. Zjistit v jakém je stavu. Vzhledem k tomu, že předchozí majitel nikdy neměnil olej, protože s autem byl vždy jen u Peugeota, tak jsem čekal to nejhorší. Nebylo to tak zlé. Zjistili jsme přidřený měnič momentu - projevuje se, při rozjezdu šlápnu z brzdy na plyn a auto se rozjede s rázem. Čím větší ráz, tím více přidřené. U mě bylo mírně, ale nechal jsem to udělat. Ten se poslal na repasi - 12tis. Poté jeden pístek. Smontovat dohromady, dát nový filtr olej a zpátky na auto. Kopa kopa práce pro ty kluky tam, ale umí si s tim poradit. Cena 65tis celkem. Řekl bych, že převodovka obstála svou životnost. Myslím, že když přežije bez údržby 250tis. km, tak je to přiměřené. Pokud se člověk o ní stará - mění olej a jezdí korektně a jak mi bylo řečeno nepřehlíží přehřívání (prý 70 procent závad je kvůli špatnému chlazení převodovky nebo motoru) může vydržet i 400tis. Bohužel ten, kdo to dodržuje a jezdí hlavně po městě má smůlu, protože 6ti kvalt častěji řadí než 4 kvalt a ještě k tomu ve městě řadí pořád, tak rozvaděč může odejí i mnohem dřív - prostě se šoupátka vydřou a s tím neudělá nic sebelepší řidič ani olej.
    • 65
×
×
  • Vytvořit...