Zdravím, k tomuto se mohu čerstvě vyjádřit. Nechával jsem dělat převodovku na své 607 2,7 258t km. Je to 6ti kvalt Aisin Warner TF 80 SC. Běžná závada - rozvaděč převodovky - vyběhaný, projevuje se tím, že když při ohřáté převodovce podřadí, tak je to s rázy. Vyšlo by to na 30tis. Nic hrozného. Nechal jsem to dělat u pana Muhra v Úvalech. Myslím, že se mu dá věřit. Když už byl u toho, tak jsem se s ním domluvil, na vyndání převodovky z auta a kompletním rozebrání. Chtěl jsem udělat takovou generálku. Zjistit v jakém je stavu. Vzhledem k tomu, že předchozí majitel nikdy neměnil olej, protože s autem byl vždy jen u Peugeota, tak jsem čekal to nejhorší. Nebylo to tak zlé. Zjistili jsme přidřený měnič momentu - projevuje se, při rozjezdu šlápnu z brzdy na plyn a auto se rozjede s rázem. Čím větší ráz, tím více přidřené. U mě bylo mírně, ale nechal jsem to udělat. Ten se poslal na repasi - 12tis. Poté jeden pístek. Smontovat dohromady, dát nový filtr olej a zpátky na auto. Kopa kopa práce pro ty kluky tam, ale umí si s tim poradit. Cena 65tis celkem. Řekl bych, že převodovka obstála svou životnost. Myslím, že když přežije bez údržby 250tis. km, tak je to přiměřené. Pokud se člověk o ní stará - mění olej a jezdí korektně a jak mi bylo řečeno nepřehlíží přehřívání (prý 70 procent závad je kvůli špatnému chlazení převodovky nebo motoru) může vydržet i 400tis. Bohužel ten, kdo to dodržuje a jezdí hlavně po městě má smůlu, protože 6ti kvalt častěji řadí než 4 kvalt a ještě k tomu ve městě řadí pořád, tak rozvaděč může odejí i mnohem dřív - prostě se šoupátka vydřou a s tím neudělá nic sebelepší řidič ani olej.