vlkklx
Uživatel-
Počet příspěvků
152 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vlkklx
-
S pružinkama mám dobrou zkušenost,ale určitě to chce ručku pravidelně používat,pokud parkujete na rovině a necháváte to jen na kvaltu,tak jsou lanovody a brzdiče do roka zatuhlý.Zkušenost u 3 aut v rodině.Taky se vyplatí tak jednou za rok stříkačkou doplnit mazivo pod gumičku u páky lanovodu na brzdiči.
-
Loni jsem to nafotil jak to opravit viz.
-
Koncovky jsou součástí nového vodiče.
-
Hotovo.Máme dvě možnosti-A)po nasazení světla svítí,jdem na pivo.B)nesvítí,protože jsme si třeba z nepozornosti dali opačně páskový vodič,a dáme si rozborku znova...
-
Teď položíme COM do té krabičky od salátu,je ideální výškou i tvarem.Páčky se mě osvědčilo mít v poloze jako na obrázku,tím že jsou na krabičce opírají se i ve správném úhlu o stůl,takže při skládání nic nevyskočí.Páčka na stěrače problémy nedělá,ta na světla je třeba trochu hlídat.Položit horní díl a zkusit zamačkávat,jde to poměrně lehce,pokud ne,je třeba zkontrolovat jestli vše sedí.Poprvé jsem to dělal asi na 4x,teď už to jde samo.Ale v celku žádná kosmická věda...
-
Nasadíme zpět páskový kontakt,musí být zasunutý do konektoru na doraz a rovně,zajistíme zamáčknutím pojistky.Než se dá páčka zpět,je třeba podívat se kde jsou drážky které pohybují vozíčky.Horní zapadne bez problému,spodní vozíček s kontakty je třeba nasunout co nejvíc k páčce,pak už se do drážky sám chytne.Ne silou,musí to zaskočit samo a lehce!Je dobré to ještě zkontrolovat,přidržet spodek páky směrem k desce a zkusit zahýbat pákou jako když přepínáte na tlumené.Vozíček musí v drážce lehce jezdit.
-
-
Když už je to rozebrané,je dobré vyčistit kontakty i u druhé páčky.
-
Horní vozíček nasuneme snadno,u spodního kontakty zajíždí pod desku,takže si koupíme 15 deka vlašáku v plastové krabičce,obsah sníme,a z víčka ustřihneme kousek na šířku drážky vozíčku.Ten se položí do drážky a přes něj se natlačí zpět vozíček.Z obrázku je to snad vidět.Krabičku nevyhazujeme,ještě se bude hodit...
-
Vysunem z drážek "vozíčky" s pérovými kontakty,dráhy kontaktů nastříkám nějakým sprejem na kontakty a lehce očistím kouskem brusného papíru (hrubost 800 a méně).Pérové kontakty je třeba s citem napružit.
-
-
-
-
Pak je třeba odjistit západky po obvodu,začínám na téhle straně,je třeba mít několik šroubováčků a zároveň odjistit 3-4,nechat v nich šroubováky nebo pásky plastu a páčit od sebe.To dá trochu koumání,ale jakmile povolí ty první 4,už to jde dál po obvodu celkem snadno.Na obrázku už to je odjištěné.
-
Jak to sundat z volantu už tu někde bylo,bacha na zajištění páskového vodiče aby zůstal ve správné poloze,ještě než se to sundá z řízení
-
Pokud by bylo třeba,můžu myslím i nafotit,mám tu jeden COM rozhozený.
-
Vyměnit páčku světel v COMu,když to bude rozebrané tak na hlavní desce vyčistit dráhy kontaktů,případně jazýčky kontaktů mírně napružit.Pak to bude chodit jako nový...Dělal jsem jich už několik,všechny chodí výborně.
-
Já dával zadní díl z 2.2 Hdi na 2.2 benzin,už na 2 auta.Na dalším autě taky 2.2i budu měnit v nejbližsí době,už ho mám koupený v garáži (MTS,cena cca 1800,-).Kamarád dával střední díl z 2.0i na 2.2i,bez problému to pasuje a jezdí.Pokud tedy pasuje střední z 2.0i na 2.2i,a na ten zase zadní z 2.2hdi,mělo by být všechno kompatibilní.Jinak jsem nezaznamenal žádné zhoršení výkonu nebo spotřeby,v jednom případě spíš zlepšení,ale to byl celý vnitřek starého výfuku rozpadlý.Subjektivně se zdá že je na volnoběh trochu hlubší zvuk.Všechna zmíněná auta jsou verze před faceliftem,zelené podsvícení budíků.
-
a přitom taková blbost když to nevíš,člověk pak rozebere půl auta zbytečně, a ona je to oprava max na půl hoďky..
-
Mě tyhle stejné příznaky dělalo LPG,dostává se tam plyn z netěsnícího vedení LPG(reduktor,ventil),pokud to dýl stojí,dostane se plyn do sání a při/po startu je to moc bohaté,řj si s tím neumí poradit,rozhodí jí to na dost dlouho,proto to houpání otáček.Po startu to často úplně chcíplo.Vyřešeno repasí reduktoru a výměnou ventilu.Pokud chceš zjistit jestli je to ono,je třeba úplně odpojit LPG systém od napájení-vyndat pojistku,ještě lépe ručně uzavřít ventil u nádrže.V potrubí od nádrže zůstává dost tekutého LPG,je třeba nějaký den to nechat zastavené a jezdit.Protože to tam proniká pomalu,projeví se to typicky při odstavení přes noc.Mám stejný motor na 807.
-
Většinou odejde páskový (přelomí se) vodič v COM modulu-je to taková plochá spirála co vede proud z COM do volantu aby s ním šlo točit.Nesvítí tě také kontrolka airbagu?Většinou odejde také.Oficiálně je COM nerozebiratelný,takže jak píše ChouLu,jen výměna za nový kus.Jinak rozebrat se ale dá,není to tak složité.Pak je možné páskový vodič proměřit.Někdo už tu na foru opravu řešil zkrácením vodiče a přeletováním,taky se dá objednat komplet nový z ali.Jenom bacha,je třeba vědět co děláš,jsou v tom vodiče jak ke klaksonu,tak k airbagu!!!
-
Jo při té autokalibraci tě to všechno napíše jak postupovat,krok po kroku.Postup se liší do r2003 a od 2004 výše.Nedělat při mrazu,základ je že se nechá běžet motor na volnoběh až do sepnutí sahary,při nízké teplotě by to nemuselo nastat.
-
Zkusil jsi autokalibraci řj. motoru?(nevím jestli to nazývám správně,ale tak to nějak se to jmenuje)Najde se to v orig.diagnostice,nebo dobré čínské.Vymaže se stará mapa a načte to nové aktuální hodnoty,mělo by se dělat pokud se něco mění.Pokud to neuděláš a něco vyměníš,může se zřejmě stát že data z vyměněné součástky nejsou brána jako korektní a nastaví se nějaký průměr,pak to hází třeba stejnou chybu co předtím i když už je to v pořádku.Tohle mě dost potrápilo než jsem na to přišel,zkušenost ze 3 aut 2.2i.Taky zkontrolovat ukostření řj. motoru,tj. kabel (zelený) a i řj. k držáku a držák na karoserii.U jednoho z aut to bylo jedinou příčinou problémů.
-
U mojí 807 to dělal výfuk,ale jenom když byl zahřátý,takže na to nešlo přijít na zdviži, po vypnutí motoru rychle vychladne.Měřil jsem rozdíl mezi délkou studeného a zahřatého výfuku,a překvapilo mě,že tam je pokud dobře pamatuji přes 30mm rozdíl.Pomohlo až rozebrání,očištění všech spojů a důsledné doražení k sobě.Trápil jsem se s tím dost,příznaky byly totožné.
-
Co svíčky a cívka?Jestli to blbě pálí,může si na ten válec přidávat.