Hmmm... takže jestliže jestliže poskytovatel poskytuje jen jedu IP, tak to takhle právě nepůjde. U přítulky to poskytoval dočista na MAC, což jsi taky potvrdil. Tam routing bude nutnej s tou naklonovanou MAC. To už máš. Teď je potřeba nastavit subsíť, tedy DHCP, přenoss DNS, a tak. K tomu zatím netřeba poskytovatele. Pak je potřeba nastavit WAN. Tam by měl a být 100% automatika. IP od poskytovatele máš zapsanou, tak nastavuj, nastavuj a kontroluj ve statusu routeru, jakou IP, DNS a další dostane od poskytovatele, pokud připojíš kabel od poskytovatele do WANu. Někde by tam mělo být tlačítko něco jako \"obnovit IP\", nebo tak něco. Já třeba, po přestavení routeru musím toto udělat nejméně dvakrát.
Jinak já provozuji subsíť na WRT54G od linksysu, a za ním ještě 8 portů switch 1 Gb/s (kvůlivá rychlosti v subsíti, kde jsou televize a úložiště), takže zkouším poradit jen analogicky.