Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Pokud se nepletu, i takový nápad tady už byl. A dokonce i nápad s omezením hlučnosti, zejména výfuků zejména \"sportovních\" aut. Ale k věci... Odbočím od problematiky FAPu a všechno to kapku zobecním: Co takhle si uvědomit, že existuje již dávno nějaký předpis, a že tento článek nemluví o ničem jiném, než o pouhé vymahatelnosti? Nedivte se, že pokud se jeden předpis nevymáhá (obchází), že vyjde jinej a další a další a budou se utahovat šrouby a utahovat... Tak to v našich končinách prostě chodí.
    • 99
  2. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    Taky mi to přijde ujetý. Vem poravítko, nakloň ho na 45st. vůči rovině chipu, zaostři třeba na 10cm, vzdálenost dej tak, aby bližší konec, tak -3cm byla v nejbližším zaostřitelném místě. Clonu pak zkoušej od plný díry a nadělej si fotky. Uvidíš, jakou budeš mít hloubku ostrosti. S přivíráním se bude zvětšovat, s růstem vzdálenosti rovněž. Na tom nejbližším na plnou díru uvidíš celkovou hloubku ostrosti a v polovině je vzdálenost zaostření. Pokud to bude sedět, je to v poho. Chce to stativ a můžeš si hrát i s časama. Citlivost co nejnižší. Jinak myslím, že AWH (nebo jak) dělá korekce objektivů na foťák (taky se k tomu chystám, že je tam dám nakalibrovat). [upravil dne 30.12.2013 13:23 od Edison]
    • 46
  3. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Hmmm... takže jestliže jestliže poskytovatel poskytuje jen jedu IP, tak to takhle právě nepůjde. U přítulky to poskytoval dočista na MAC, což jsi taky potvrdil. Tam routing bude nutnej s tou naklonovanou MAC. To už máš. Teď je potřeba nastavit subsíť, tedy DHCP, přenoss DNS, a tak. K tomu zatím netřeba poskytovatele. Pak je potřeba nastavit WAN. Tam by měl a být 100% automatika. IP od poskytovatele máš zapsanou, tak nastavuj, nastavuj a kontroluj ve statusu routeru, jakou IP, DNS a další dostane od poskytovatele, pokud připojíš kabel od poskytovatele do WANu. Někde by tam mělo být tlačítko něco jako \"obnovit IP\", nebo tak něco. Já třeba, po přestavení routeru musím toto udělat nejméně dvakrát. Jinak já provozuji subsíť na WRT54G od linksysu, a za ním ještě 8 portů switch 1 Gb/s (kvůlivá rychlosti v subsíti, kde jsou televize a úložiště), takže zkouším poradit jen analogicky.
    • 63
  4. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Fajn... takže kabel od poskytovatele je ve WAN, PC v LAN a internet funguje, OK?
    • 63
  5. Tak podle ČT žena seděla za řidičem a nebyla připoutána. Po nárazu do pežota vypadla a hlavou narazila na zrcátko hlídkujícího auta policie. Mno... podle téže televize ona nebyla pouhou svědkyní krádeže paliva, ale přímo i aktérkou. Jinak řidiči feldy bych nedal jen zabití z nedbalosti, ale úmyslné zabití. Vždyť musel vědět, že jeho riskantní ujíždění může skončit tragicky. A ujížděl naprosto vědomě a z vlastní vůle, nikoli z nedbalosti.
    • 47
  6. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    Jooo.. na paladixu jsou mraky dobrých rad, námětů a návodů... Bye...
    • 46
  7. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    To jo... Já mám vše trvale na hledáčku a displej zaklopenej... Nakonec je v hledáčku všechno, co potřebuju/všechno, co je na displeji. Takže displej jen při větším přestavování režimů/expozice... [upravil dne 29.12.2013 16:24 od Edison]
    • 46
  8. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    Jooo.. gratolace.. Ještě jsem zapoměl na jednu vlastnost: díky elektronickému hledáčku mají alfy větší spotřeby... Takže doporučuju dostatek aku. Fajné na alfách je, co všechno se dá zobrazovat v hledáčku, a měná se to podle režimů.
    • 46
  9. A nějak tam postrádám pytel... Ale tam ani nemusel být namontován... Jinak... bezpečnost škodovek... Nemyslíte, že je poplatná době vzniku a tehdejším znalostem a technologickým a výrobním možnostem? A pak ještě rok výroby? Dyk jsou to konstrukce z 80. let min. století! [upravil dne 28.12.2013 21:54 od Edison]
    • 47
  10. Altmane, Ty sel ale jouda, co... Šoupnul bych Tě hned do funce velitele nějakýho zásahu... Chytrej seš na to dost... A pak bych se díval, jak to vysvětluješ GIBSu, nařízeným, veřejnosti... [upravil dne 28.12.2013 21:44 od Edison]
    • 47
  11. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Nebo na routeru spusť dálkovou správu a napiš mi IP jakou od poskytovatele dostal. ;-)
    • 63
  12. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Jsem říkal, že bych to resetnul do továrního stavu a začal od nuly. :-) Ano, 1. Zjistit, jestli jde net na NTB. Jestli ano, 2. Zapsat si IP, DNS, IP DHCP, výchozí bránu. 3. Připojit comp do routeru po LANu. 4. Nastavit WAN na automatickou IP. Po restartu by router měl dostat IP stejnou, nebo velmi blízkou tomu, co bylo vidět na NTB. Pokud to na NTB nepůjde, bude to pak zřejmě na MAC a klonování má význam. Pak bych ke zjištění, co přiděluje poskytovatel použil comp, na kterym internet šel. IP 172.1.1.1 je dost podeřelá... To mi přijde spíš jako DHCP server, než klientská IP. [upravil dne 28.12.2013 19:55 od Edison]
    • 63
  13. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Jak vypadá záložka WAN/Dynamic IP? Router by měl dostat IP od DHCP poskytovatele, tedy dynamickouIP. Jak vypadá záložka WAN/DNS? PPTP a ostatní tunely by neměly být aktivní.
    • 63
  14. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    No... když mu to na jeden stroj jde, tak bych tohle zrovna neřešil a zaměřil bych se na nastavení DHCP nastavení routeru. [upravil dne 27.12.2013 21:23 od Edison]
    • 63
  15. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Ono mu to jde... Ale jen na jeden stroj v subsíti. Jestli jsem to správně pochopil. To bych právě viděl na problém nastavení DHCP routeru. Nemáš tam nastavený omezení počtu userů? [upravil dne 27.12.2013 21:14 od Edison]
    • 63
  16. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Prostě to neroutuje, jak by mělo. Pustí asi dycky jen jeden stroj... To chce začít od začátku. totální reset routeru. Připojit základním způsobem comp a začít nastavovat. Pěkně krok za krokem.
    • 63
  17. Co bylo z prezidentova vánočního projevu vystřiženo: \"Drahé spoluobčanky, drazí spoluobčané. Drahé děti, drahý plyn, drahé boty, drahé šaty, drahé jídlo, drahé všecko, drahé Česko... \" A prej projev neměl vizi...
  18. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Hmmm.. IPv6... Bych to taky zakázal... Kde jsem se s IPv6 setkal, všude s tím byly potíže. Zejména s překládáním navzájem s IPv4.
    • 63
  19. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    Zase... objektivy nemusí mít nutně penťácký... ;-) Sigma a tamron toho dělá mraky... A tím směrem bych se ubíral. Přecijen ta 18-50/2,8 OS HSM je fakt dobrej. Teda pro amatéra... I když má stabilizaci v těle, stabilizovaný sklo mi přijde lepší. Jinak o těch stabilizacích se taky dá toho dost najít, co která vlastně snamená, jak to funguje a co která umí a neumí. A jsou v tom přecijen rozdíly...
    • 46
  20. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Hele, kucí... mám nápad... Jestli se domluvím s přítulkou a měl cestu do CV, bychom se mohli u Pavloucha sejít, nastavit mu net a pak to řádně o Silvestru oslavit, co? ;-)
    • 63
  21. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Jakou IP dostává router od poskytovatele? Jakou IP dostává comp? Jaký DNS comp vidí? Jakou vidí výchozí bránu? Jakou vidí IP DHCP? [upravil dne 27.12.2013 19:21 od Edison]
    • 63
  22. Edison

    Nastavení routeru Edimax

    Takže v compu net jede, ju? Přes router.
    • 63
  23. Taky už kupuju výhradně LED. Na běžné osvětlení teplou bílou, na pracovní studenou. Jen s těma svítivostma se zatím dost peru. Svítí to prostě víc. Takže zatím to vypadá, že když píšou, že to svítí jak 40W, tak asi vzhledem k charakteru světla je to suběktivě tak o polovinu víc světla.
  24. Edison

    Koupě první zrcadlovky

    Ačkoli mám soňáka, mám averzi jak k sonymu, kvůli tomu bajonetu, kterej prostě zlobí, tak i k penťáku... Nevim proč, prostě je mi nesymatickej, v ruce jsem to měl jen krátce jednou... vůbec mi nesedl... Ale to je čistě můj soukromý pocit... Osobně bych dnes vybíral asi canona, ale v poněkud jiné kategorii. U sonyho mě drží jen to množství objektivů, který mám. Na canona by se daly samo pořídit taky, ale prodávat to co mám, to děsně tratím.
    • 46
  25. Dobrej kolík!!! :-)))
×
×
  • Vytvořit...