Vzdálenost, ohnisko, čas, clona, citlivost, blesk...
Mě to přijde, že střed hloubky ostrosti je 22,5. Co na to ostatní?
Jinak při práci s hloubkou ostrosti je potřeba dost pracovat. Teda pokud o to jde (což většinou ano). Např dobře oddělit pozadí pak znamená ostřit malinko před objekt, nebo naopak, pokud chci máznout popředí, pak malinko za objekt. Já to řešim odpovídajícím pohybem v ose objektivu vpřed, resp vzad po zaostření. Zejména u makra. Proto mám dvouosé makrosaně.