Právě jsem to řešil... Čerstvě. V mém případě vysoký tlak (přes 200) a pulz mi za dva roky ze 70 vylétl na 108. Problémy s dýcháním, nemohl jsem to udýchat, ačkoli jsem dýchal velmi zhluboka. Z toho plynula nemožnost se vyspat. Tímto stavem jsem trpěl v podstatě permanentně celých 24 hodin.
Myslel jsem že si zavolám RZtu. No... přežil jsem to a šel ke své doktorce. Natočila mi EKG a závěr byl jasný. Přetížená LKS, zvětšující se levé srdce. Vysoký pulz. Z toho plyne rychlý malý oběh a nemožnost (časová nedostatečnost) k okysličení krve v plicích. Proto ta dýchavičnost.
Dostal jsem léky na tlak a betablokátory na srdeční akci. Okamžitě se mi to zklidnilo na tep kolem 70 a tlak klesl na 170. Je mi mnohem lépe.
A příčiny? Já myslím, že nervy, pracovní vytížení. Tlak mám vysoký už dlouho. Ale tahle \"naumření\" situace nastala po novém roce, zřejmě po jistých osobnívch těžce osobních životních zvratech.
JInak holtery jsou i na TK...
Ještě podotýkám, že fakt není radno to zanedbat (jako já). Hrozí příliš mnoho selhání. Vnitřní orgány, jako ledviny, srdce, játra... ale i mozek (mozková příhoda). A to naprosto bez varování.
[upravil dne 10.2.2011 07:46 Edison]