2lampa: no napr. tim ohrozujes toho, kdo pojede po dalnici ctvrt hodky po tobe a neuvidi tve rozbite auto vcas, a nebo naopak. vzhledem k tomu, na jakou vzdalenost vidis diky svetlum nejsi v takovem pripade schopen zastavit... ale taky jsem na takovych cestach jezdil tachometrovych 120-130 mimo dalnici a vesnice, a 140-150 na dalnicich...
co se tyka te obce ci jinych omezeni rychlosti, prece ti nikdo nerika ze mas zacit brzdit metr pred znackou, naopak to je zrovna to co podle zakona nesmis... spravne bys mel jet tak, abys na zacatku te znacky byl v limitu. stejne jako konec omezeni konci u znacky... neni to takovy problem, pokud zrovna znacka neni zakryta stromem nebo tesne za zatackou, kde ji necekas. a v takovem pripade staci zdokumentovat jeji umisteni a u spravnoho rizeni argumentovat tim, ze neni mozne na takovou znacku reagovat vcas, nebot v prvni rade nesmis ohrozit ostatni ucastniky provozu, coz prudke brzdeni jiste je.
je to trosku o ohleduplnosti vuci ostatnim... (pozn - aby nedoslo k mylce, nezastavam nazor ze jezdeni pomalu = jezdeni bezpecne, uz me o tom mnohokrat presvedcili ostatni...)