Jump to content

lecko

Uživatel
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

About lecko

 • ID člena
  45219
 • Rank
  Nováček

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 607
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Partizánske
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja som tiež špekuloval a kúpil som si umelú hadicu s priemerom cca 5cm a dĺžkou cca 50cm, vyhodil som tú umelú časť cca 15cm cez čo ide klimatizácia do priehradky a napojil som tam tú umelú hadicu, utesnil a nasmeroval ju priamo na displej nech ho lepšie chladí. V lete keď sú horúčavy a nastúpim do auta a mám úplne stmavnutý displej tak ho dokážem do 5minúť cez klimatizáciu ochladiť. No každopádne som zasa v zime zistil že sa mi pri kúrení rýchlejšie stmavne takže zrejme tú hadicu na zimu budem musieť zaslepiť.
 2. Tak nakoniec som si zakúpil merač tlaku a podtlaku turba za 30€ a začal som merať smerom od turba cez hadičky a zistil som že je tam podtlak 0,6bar a vždy keď som pridal na cca 2100 otacok tak podtlak klesol na 0bar, tak som šiel ďalej po ceste hadičiek až nakoniec som sa prepracoval ku swirlu. tak som len tak zo srandy znova po pár mesiacoch pozrel či swirl pracuje správne a zrazu s ním vôbec nepohlo keď som dal auto do otáčok. Zaujímavé ale je že ešte pred pár mesiacmi swirl fungoval bez problémov a aj tak mi vyhodzovalo chybu vysoký tlak v turbe, len nie tak často ako teraz. Takže mi je jasné že chyba bude v oládaní swirl tak som zaslepil hadičku na zásobníku podtlaku (rezerve podtlaku) smerom ku swirlu a odpojil som swirl ventil a nechal ho pootvorený. Výsledok konečne auto ide ako má a dignostika ukazuje normálne hodnoty . Môj brat takto behá z otvoreným swirlom niekolko rokov a všetko funguje ako má, ale aj tak si to dám spraviť nech všetko funguje ako má.
 3. Tak dnes som pozeral ako pracuje ten podtlakový ventil. pozeral som aj nejaké videá na youtube a po naštartovaní by sa malo to tiahlo odtlačiť od turba a keď pridám plyn by sa malo to tiahlo postupne zatláčať do turba. Problém asi u mňa bude v tom že keď naštartujem tak sa nič nedeje a keď pridám do cca 2500 otáčok tak sa len cca 3mm tiahlo natlačí do turba. Horšie je že ten ventil ide priamo do turba takže asi sa nebude dať rozobrať samostatne ale musím vybrať celé turbo. Rozoberal už niekto na 2.2Hdi turbo? bude sa dať vytiahnuť horom? Lebo spodom to asi nepôjde.
 4. No skúsil som tie hadičky tam popozerať ako si mi radil ale nič som tam nenašiel, ale našiel som tam toto: neviem čo to je ale vybral som to z takého isteho auta aj motora a bolo to odlišné. Spravil som aj foto. Moje má 3 vstupy a pritom len v 2 vstupoch boli hadičky, spodný vstup bol volný a keď som do toho fúkol tak to vyfukovalo z ostatných dvoch otvorov a z druhého auta tam boli iba dva vstupy. Tak som to dal na moje auto ten z dvoma vstupmi ale aj tak to nepomohlo . Hľadal som či nemám v motorovom priestore nejakú hadičku tam padnutú navyše ale nemal som. spravil som aj video a vo vyžších otáčkach počuť sičanie v motorovom priestore. Odfotil som aj diagnostiku na cca 2500 otáčkach a je tam vidieť rozdiel.
 5. Ďakujem vypadá to tak že turbo sa nachádza na zadnej strane motora a ja som ho hladal v predu tiež mám vysoký tlak v turbe a prečítal som toho už veľa. Skúsil som vymeniť snímač tlaku turba na intercooleri, váhu vzduchu, swirl ventil vypadá že sa hýbe tak ako má, mám EGR OFF a FAP off, keď idem do kopca alebo mám viac zaťažené auto mi vyskočí kontrolka motora engine antipollution a v diagnostike vypíše vysoký tlak turba a hodí ma do núdzoveho režimu a neskôr po niekoľkých naštartovaniach a keď chodím po rovných cestách po meste tak mi zhasne kontrolka motora akoby sa nič nestalo, cítim že auto mi raz zrýchluje perfektne a niekedy zasa slabšie, ostáva mi už len vymeniť alebo vyčistiť posledné dve veci a to Turbo alebo v tom lepšom prípade podtlakový ventil turba.
 6. vedel by mi niekto poradiť ako skontrolujem a kde sa nachádza v motorovom priestore podtlakový ventil turba? neviem ani kde je turbo mám peugeot 607 2,2 hdi
×
×
 • Create New...