Již delší dobu jsou řidiči upozornováni ta povinnost zimní výbavy svých vozil a to hlavně povinností zimních pneu v období 1.listopadu do 30.dubna. Hlavně jsou upozornovány na dopravní značku zimní výbava, kdy bude tato značka umístněna do míst, kde je nutností používání řetězů či zimních pneu. A ted nastává hlavní problém a to ten, který se již delší dobu řeší!!! Nikdo neví, kde dané značky budou umístněni a hlavně, mohou být mobilní!! Takže pojede ta např. v listopadu za pěkného počasí po suché silnici, teplota je okolo 17 st.C a najednou z čista jasna je zde výše uvedená dopr. značka a za ní cca 1km dopr. hlídka PČR a problém je venku! Pokuta + body!! Přitom Vy jede např. 200km za pěkného počasí a dopr.značka je jen na úseku 3km!! Přitom značku umístňuje KÚ odbor dopravy. MD ani neví, kde by dané značky měli být umístněny, ani nejsou informovány a co se týká KÚ, tak ty také nic neví! Takže je to na libovůli úředníčka, kam danou značku umístní a ani jej nebude zajímat jaké jsou klimatizační podmínky!! No, tak to je tedy sprominutím pěkný b*rd*l !!! To nikde jinde ve světě není, aby měli tak ,,šílené dopravní zákony !!!:roll:bacha p.s. a aby nebyl všemu konec, tak se vymyslí nová vyhláška č.202/2008 Sb. (spíše dle Sb. zákon:roll ), jako by starý nestačil. Beztak se během a ni né 6 měsíců bude novelizovat, jak je zvykem u našich zákonodárců !!!
[upravil dne 26/10/08 OK406]