maraaa
Uživatel-
Počet příspěvků
140 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele maraaa
-
Ještě abych ten automat 2.0 HDI 120kW jen nechválil, tak slabší stránkou je spotřeba a to především ve městě. Když jezdím jen po Praze v opravdu hustém provozu, spotřeba se pohybuje kolem 9 litrů. Mimo město si myslím spotřeba není výrazněji vyšší než bez automatu.
-
Jo, to kolečko je elektrické nastavení bederní opěrky. Je možné že u nižších verzí je nastavení výšky a bederní opěrky jen na sedadle řidiče. Jistej si nejsem... V mé verzi s elektrickými sedadly je nastavení výšky i bederní opěrky i u spolujezdce. Ještě na těch fotkách je vidět jeden efekt - když máš automatickou ruční brzdu, tak na středovým "tunelu" není její páka a je pěkně "uklizenej"...
-
Já mám 2.0 HDI 120kW automat: Řekl bych, že motor i automat jsou skvělý. Z mýho pohledu to jede jak z praku, automat řadí rychle, inteligentně a hrozně komfortně. Pro srovnání moje máma má VW Golf 6 2.0 TDI s "mokrým" DSG a je to plně srovnatelná převodovka - řekl bych že DSG je malinko lepší v rychlosti řazení "nahoru". "Dolů" bych řekl, že líp řadí převodovka v Peugeotu, na kick-down přeřadí hned klidně o 2-3 stupně níže, DSG to trvá asi dýl. Automat v Peugeotu je o něco lepší v komfortu - ÚPLNĚ plynulé rozjezdy, plynulé popojíždění (kolony, parkování), neznatelné přeřazení. Celkově velká spokojenost. Bohužel mě zezadu nabořili, takže teď mám auto v servisu. Jako náhradní mi pojišťovna dala Peugeot 508 1.6 HDI (myslim, že 83kW) s automatem: Ten automat je technicky úplně jiný než u dvoulitru, je o HODNĚ horší. Je tam velká prodleva při řazení, díky tomu je jízda "cukavá" - třeba se svižně rozjíždíš na jedničku, takže to celkem táhne, ale pak se rozhodne převodovka přeřadit, třeba na 1-2 sekundy se "skokově" přeruší tah, takže to s vámi cukne dopředu, zařadí dvojku a začne to zase táhnout, tak vás to zase hodí zpátky do sedadel Dá se dá omezit tak, že se snažíte předvídat, kdy by převodovka mohla přeřadit, uberete plyn, tím jí dáte signál k přeřazení a jak už motor není tolik v tahu, tak to necuká. Úplný utrpení je popojíždění při parkování, je to hrozně necitlivý, buď to jede moc rychle nebo skoro vůbec. Doporučil bych to jen pro úplně nenáročného řidiče (např. žena bez vztahu k autům) a pro jízdy spíše mimo velká města. Celkem mě ale pozitivně překvapil výkon motoru 1.6 HDI, ten není ani na tak velké auto žádná tragédie a ne běžný ježdění je to úplně v pohodě, táhne to slušně. K prvkům výbavy: bezkľúčové štartovanie / elektrická brzda - ve svým autě to mám, v půjčeným to není, platí že jak si na to zvykneš, tak to nejde jinak... obě věci mě přijdou absolutně skvělý... vyhrievané sedadlá - já parkuju v garáži, takže nemívám auto promrzlé, takže to využiju třeba hlavně když jsem někde na horách apod. pak se to hodí. Jestli jezdíš častěji s promrzlým autem, tak bych 100% bral... navigácia - hlavně ve spojení s HUD mě přijde dobrá, nicméně je to už trochu oldschool systém (např. ve srovnání s věcmi jako iPhone/iPad), ale nemám s tím úplně zásadní problém - funkčně mě to přijde ok, horší je, že některý věci jsou fakt pomalý (otevreni seznamu volanych cisel, zoomovani/posuv mapy). Výborně je řešený ovládání joystickem/tlačítky na středovým tunelu. Když se s tím naučíš, tak není důvod k nějaké zásadní nespokojenosti. Displej navigace podle mě taky posunuje dojem z interiéru o level výše. parkovacie senzory vpredu / vzadu - za mě dobrý, je to zase o zvyku, jak si zvykneš, tak to chceš - ve svým autě mam v předu/vzadu, v půjčeným jen vzadu a přední mi chybí štart/stop systém - nemám zkušenost elektrické nastavenie sedadiel - je super, jen bohužel tam není funkce paměti (že by si to zapamatovalo třeba nastavení pro mě a pro ženu), to bych já chtěl (mají to jen nejlepší příplatková sedadla, tuším dostupné jen v GT). S elektrickým nastavením se tuším pojí další věci navíc - nastavení sklonu sedáku (elektricky, nenastavuje se jen celková výška sezení, ale i výška vpředu/vzadu) a nastavitelná délka sedáku (není elektricky) - obě věci za mě znatelně zvyšují komfort sezení a sedadla v týhle verzi mě přijdou bez přehánění skvělý... bedrová opierka - všechny 508 ji snad mají - elektricky nastavitelnou ve 2 směrech? head up display - ve svým autě mám, v půjčeným nemám - zase platí, že jak si zvykneš nechceš jinak, je to geniální... Úplně jsem opustil konzervativní názor, že auto by mělo mít analogové budíky, digitální zobrazení rychlosti a navíc v zorném poli řidiče je násobně lepší, jak to člověk jednou vyzkouší... HUD zobrazuje i údaje tempomatu a pokyny navigace. Chybí mi, že neukazuje, jakou má automat zařazenou rychlost, to se zobrazuje jen "dole" mezi budíky... xenón + LED predné svetlomety - svítí to SKVĚLĚ, dobře funguje natáčení do zatáček - s obyčejnými světly zkušenost v noci nemám, tak nedokážu říct o kolik jsou horší
-
Me problikavaj i s xenonama, tak si z toho nic nedelej...
-
Poslal jsem dotaz do Peugeotu, jestli to pocka do pravidelneho servisu, a odpovedeli me toto:
-
U elektrického ovládání víka se dá nastavit výška stropu, takže je to v pohodě... Je to popsaný v manuálu na straně 59, udělal jsem screenshot, viz příloha...
-
Mám pravidelnou prohlídku na konci února, tak přemýšlím, že svolávačku vyřeším s prohlídkou, ať tam nejezdím zbytečně 2x. Stále nemáte někdo konkrétní informaci o co se jedná? A jestli to není nějak urgent?
-
Tady mas linky na spotreby dle https://www.spritmonitor.de/en/: 2.0 HDI 140ps manual - 5,89l/100km 2.0 HDI 163ps manual - 6,21l/100km 2.0 HDI 163ps automat - 6,92l/100km 2.2 HDI 204ps GT automat - 7,57l/100km S 1.6 HDI tam jen par aut, tak to nema vypovidaci hodnotu, prumer 5,95l/100km: https://www.spritmonitor.de/en/overview/36-Peugeot/1230-508.html?fueltype=1&power_e=120&minkm=&gearing=1&powerunit=2 Obecne podle me u dieslu objem nema moc vliv na spotrebu. Tj. 2.0 a 1.6 budou mit podobne spotreby. Rozdil bude delat hlavne ten automat, ktery hlavne ve meste vezme o dost vic nez manual... 2.0 HDI ma obecne hodne dobrou povest. 1.6 HDI, co jsem cetl, je vice problemova. Rozdil v dynamice mezi 1.6 a 2.0 je hodne velky. Obzvlast u 508, ktera je dost tezka, to bude hodne znat. Motory HDI jsou vyhlaseny svou uspornosti, tak bych se spotreby nebal, obzvlast kdyz s tim bude jezdit manzelka klidne. Podle me se vejde do 6 litru s 1.6 i 2.0.
-
Bude tam podle me nejaka chyba v datech. Ja osobne bych zkusil vsechny mapy smazat a nainstalovat je znovu... Ale je to jen muj napad, bez zaruky Jinak ja mel podobny problem, kdy mi mapa "padala" (bylo potreba restartovat RT6), kdyz jsem se dostal do urcity casti Nemecka, vyresil to update na novou verzi map.
-
Dnes mi přišla stejná pozvánka, mám 508.
-
Dnes mi přišel dopis od prodejce Peugeotu, že mám zajet do servisu na provedení kontroly "ZZV". Netušíte o co jde?
-
Ja mam s 2.0 HDI 120kW automat tyto spotreby: dalnice predpisove do 6 litru dalnice svizne kolem 150km/h do 7 litru popojizdeni po Praze 9 litru dlouhodoby prumer mam 7,4 litru (po ty Praze najezdim hodne) Co se tyce zjisteni spotreb podle motorizaci, velmi dobry zdroj dat je https://www.spritmonitor.de/en/. A bila perlet by se ji nelibila?
-
Ok, link jsem vzhledem k pravidlům fóra přehodnotil...
-
Asi záleží na servisu, kam jezdíš. Podle mojí zkušenosti to chce zkusit různý servisy, někde je zájem věci řešit, někde není... To platí obecně, nejen pro Peugeot.
-
Existuje forum GPS Underground, kde se dá lecos ohledně map najít.
-
Tak včera mi namontovali nové gumy Goodyear EfficientGrip Performance 215/55 R17 94W. Oproti původním Michelinům znatelně lepší komfort pohlcování nerovností. Auto míň drncá. Takže jsem zatím velmi spokojen. Doteď jsem měl Michelin Primacy HP 215/55/17 98W z výroby. Počítal jsem to a vydržely cca 25 tis. km. 2 gumy už měly vzorek pod 2mm (zadní), další 2 cca 4mm (přední). Zaráží mě toto nerovnoměrné sjetí na každé nápravě (jinak v rámci nápravy jsou gumy sjeté krásně rovnoměrně). Vždy při přezutí ze zimních jsme dávali dopředu ty lepší. Mám podezření, jestli se mi nesjíždí více gumy na zadní nápravě než na přední. Nezaznamenali jste něco takového i u sebe?
-
Co jsem pochopil z toho popisu, tak se to týká "robota" u 1.6 HDi, tj. ne převodovek Aisin.
-
Myslel jsem, že to ještě dojezdím do zimy, ale 508-čka trošku papá gumy. Za 7 tis. km přes 1mm, na jedné nápravě už mám vzorek pod 2mm. Hlavně mě přijde, že paradoxně nějak více ubývají zadní gumy. Každopádně jsem dal na vaše rady a objednal sadu Goodyear EfficientGrip Performance 215/55 R17 94W, tak jsem zvědav. Zůstanou mi 2 kusy Micheliny Primacy HP 215/55 R17 98W s ještě relativně slušným vzorkem 4,5mm, tak kdyby někdo měl zájem, tak dejte vědět.
-
Já ani pádly nepodřazuju - stačí když prudčeji šlápnu na plyn a hned podřadí o 1-2 stupně a hned to jede jak z praku - ok, GT bude ještě někde jinde Pádla používám hlavně pro brzdění motorem - třeba když se blížím ke křižovatce a je tam červená, tak si pádly podřadím...
-
Moje zkušenost (teď jsem je měnil), že tam z výroby byly Bosch - úplně stejné, jako jsem koupil teď "od Bosche". Cena na těch odkazech, co jste uvedli je 15-20 USD, to je 350-500 Kč ne 250 Kč. U tý Číny bývá nevýhoda, že to přijde až za několik týdnů. Věřil bych i tomu, že originál Peugeot, Bosch i tyto Číny jsou zcela identické z jedný fabriky, jen jiná nálepka...
-
Já to vidím takhle: HDi 120kW, GT (2,2 HDi) i nehybridní 2.0 BlueHDi 180 mají prakticky stejnou "klasickou" automatickou převodovku Aisin s hydrodynamickým měničem: http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC Zajímavý je, že ikdyž se dává/dávala do mnoha různých aut (kromě PSA i mapř. Opel, Volvo, Renault, Ford atd.), tak v každým autě je projev tý převodovky dost jiný - někde je taková jakoby líná a furt "prokluzuje" (vlastní zkušenost s Opel Insignia, ve Volvech se taky tak prý projevovala). V Peugeotu 508 mě přijde, že je výborně naladěná, mě se s ní jezdí fakt dobře (rychlost řazení, inteligence, komfort...), jsem s ní moc spokojenej (mám 2.0 HDi 120kW). K 2.0 BlueHDi 180 (a i BlueHDi 150 v jiných modelech) se již dává nějaká novější verze této převodovky, která už má start-stop a možná nějaké další vylepšení. 1.6 HDi a 2.0 HDi hybrid mají tu "robotizovanou" převodovku, která je úplně jiná od toho Aisinu. Lidi ji moc nechválí (pomalá a cuká), vlastní zkušenost ale nemám. Jen jsem nikdy nepochopil jaký automat se dává k 1.6 THP? Aisin nebo robot?
-
Už mi přišly BOSCH AEROTWIN, stály necelých 700 Kč i s dopravou: http://www.auto-pilot.cz/pro8996055/bosch-aerotwin-397-007-636 Při výměně jsem zjistil, že tam byly Bosch už z výroby, zdá se, že úplně identické. Po výměně je to jako nebe a dudy, stírají krásně. Tak snad jim to chvíli vydrží... Jinak moc nechápu, proč kupovat stěrače z Číny když "originál" Bosch stojí nějakou stovku navíc. To fakt jsou ty čínský lepší? Otázka tedy taky je, jestli je Bosch taky nevyrábí v Číně
-
Pro info, dnes mi pás vyměnili za necelých 2300 Kč i s prací.
-
Objednal jsem BOSCH AEROTWIN, tak uvidíme
-
Mám najeto cca 35 tis. km a původní stěrače ještě z výroby při stírání už dost "rozmazávají". Co koupit? Originální Peugeot (kolik stojí?)? Nebo druhovýroba jako BOSCH AEROTWIN (sada cca 700 Kč na netu) nebo VALEO SILENCIO X*TRM (sada cca 1100 Kč na netu)? Nebo ještě něco jiného? Máte zkušenosti, které stírají dobře? Díky!