Baví se spolu tři frekventanti policejní akademie, jak dopadli u zkoušek.
„Píšťalka za jedna, pendrek za jedna, čeština za pět. Dali mi vyskloňovat slovo Paříž.
„A co jsi napsal?”
„Paříš, pařím, paříme...”
„A co ty?” obrací se na druhého.
„Špatně - píšťalka za jedna, pendrek za jedna, čeština za pět. Měl jsem skloňovat slovo zeměkoule, a tak jsem napsal - „ze mě koule, z tebe koule, z něho koule.”
Třetí policajt se jen usmívá: „Tak to já dopadl výborně - píšťalka i pendrek na výbornou a rovněž čeština za jedna. Já vyfasoval slovo město.”
„A co jsi napsal?”
„Mně sto, tobě sto, náčelníkovi pětikilo.......!!!!!”