Jestlůi jde jen na domácí využití, kašlal bych na NTB a pořídil comp, ve kterém když něco zestárne, nebo se pokazí, tak se to vymění. To bývá u NTB dost problematické. Nemluvě o tom, že u NTB si nevybereš monitor (leda jako druhý, externí). Další věci, jako kvalitnější audio s digi výstupy, možnosti rozšíření (více HDD, více portů...) se u NTB prakticky optimálně řešit nedají.
Tak to si dovolím nesouhlasit. Jasně, u PC můžeš po určitý době měnit komponenty, jenže to má několik ale. Když si dříve po nějakym čase chtěl třeba novou grafickou kartu (lepší, výkonnější), tak měla jinou patici než tu, kterou si měl na základní desce (agp -pcie). RAMky? Nemlich to samé - jiná frekvence, atd. Procesor - zase a opět to samé - jiná patice, deska nestáhala, atd. Když už zastarala základní deska, tak výměna celý. Pak zase třeba nemusí stíhat zdroj, atd., atd.
Takže v konečnym výsledku při výraznějšim upgradu (neboo po upgradu po delším čase) musíš stejně povyměnovat 95% počítače, zbyde ti akorát klávesnice, myš a case
Navíc - u stolního kompu vždycky v mém případě platilo to, že když sem v něm byť jen o kousek hnul nějakym komponentem, tak to nejelo, házelo chyby, atd., atd. V tomhle ohledu je ntb jasná volba.
Já osobně bych si už stolní komp asi nikdy nekoupil. Enormně výkonný PC nepotřebuju (jedu momentálně na 1,6GHz Atomu +Ubuntu, jak sem psal výše), na ntb klávesnici se mě osobně píše lépe než na klasice, monitor mám připojený externí. Navíc mobilita, výdrž baterie a hmotnost hraje pro ntb.