Přejít na obsah

kujon106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    5 149
  • Registrace

Vše od uživatele kujon106

  1. kujon106

    jaky notebook ?

    Jestlůi jde jen na domácí využití, kašlal bych na NTB a pořídil comp, ve kterém když něco zestárne, nebo se pokazí, tak se to vymění. To bývá u NTB dost problematické. Nemluvě o tom, že u NTB si nevybereš monitor (leda jako druhý, externí). Další věci, jako kvalitnější audio s digi výstupy, možnosti rozšíření (více HDD, více portů...) se u NTB prakticky optimálně řešit nedají. Tak to si dovolím nesouhlasit. Jasně, u PC můžeš po určitý době měnit komponenty, jenže to má několik ale. Když si dříve po nějakym čase chtěl třeba novou grafickou kartu (lepší, výkonnější), tak měla jinou patici než tu, kterou si měl na základní desce (agp -pcie). RAMky? Nemlich to samé - jiná frekvence, atd. Procesor - zase a opět to samé - jiná patice, deska nestáhala, atd. Když už zastarala základní deska, tak výměna celý. Pak zase třeba nemusí stíhat zdroj, atd., atd. Takže v konečnym výsledku při výraznějšim upgradu (neboo po upgradu po delším čase) musíš stejně povyměnovat 95% počítače, zbyde ti akorát klávesnice, myš a case Navíc - u stolního kompu vždycky v mém případě platilo to, že když sem v něm byť jen o kousek hnul nějakym komponentem, tak to nejelo, házelo chyby, atd., atd. V tomhle ohledu je ntb jasná volba. Já osobně bych si už stolní komp asi nikdy nekoupil. Enormně výkonný PC nepotřebuju (jedu momentálně na 1,6GHz Atomu +Ubuntu, jak sem psal výše), na ntb klávesnici se mě osobně píše lépe než na klasice, monitor mám připojený externí. Navíc mobilita, výdrž baterie a hmotnost hraje pro ntb.
    • 35
  2. kujon106

    406 Chine bleu ST Edition -- new brzdy

    Zatmavit
    • 74
  3. kujon106

    Klape v disku

    Mě cvaká už nějakej pátek 320GB Barracuda, jelikož mi spadla asi z metru na zem. Ale na funkci to zatím nemělo vliv (cvaká už to tak rok a půl).
    • 12
  4. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Ten motor není špatnej, jen je ve 106 trocha napasovanej
  5. kujon106

    alu kola

    S těma 2cm podložkama to bude akorát.
    • 80
  6. kujon106

    jaky notebook ?

    Mám skoro 7 let starýho Asuse (Athlon XP mobile 2800+, ati mobility radeon 9600, 1GB ddr, ...) a ten byl poruchovější než jakákoliv jiná elektronika, co máme doma. V servisu byl nepočítaně krát. Pak mám dále cca rok starého Acera (Intel Atom @ 1.6GHz, 160GB hdd, 1GB ddr2, ...) a ten funguje od prvního zapnutí až do teď naprosto skvěle. A to jsem k Aceru choval odpor (díky jejich předchozím produktům, se kterými jsem měl tu čest). Původně jsem si myslel že to bude jen záležitost do vlaku na filmy a do školy na poznámky, ale postupem času sem přestal používat vše ostatní a dneska už používám jen jej. Stala se z něj taková mini_big pracovní stanice Jede na tom nejnovější Ubuntu netbook remix a nemůžu si to vynachválit. Takže závěr - myslim si že v dnešní době už ani u jednoho z těhle výrobců chybu neuděláš...
    • 35
  7. kujon106

    Výměna oleje+filtru

    Olej + filtr za 320kč? Však i ten nejlevnější filtr stojí okolo 100kč, takže 220kč za 3 litry oleje? To bych radši hned vypustil a koupil tam něco normálního [upravil dne 21.9.10 od kujon106]
    • 24
  8. No jo, máš pravdu, pardon Tak leda změřit odpor každý větve.
    • 39
  9. Jestli máš multimetr, tak ty spoje postupně \"propípej\" a uvidíš.
    • 39
  10. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Ty dáváš auto do myčky? Jedině ruční mytí
  11. Čau, tenhle čudl se chová divně u všech 106. Zdá se, že není ani spínací, ani rozepínací Funguje ale jako 2 polohovej i když se nezamáčkne. Důležitý je, jestli okno začne topit a čudl se rozsvítí.
    • 39
  12. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    K tomu 100oktanu - kvalita PHM v ČR je děs, někde sem četl jakejsi test, že se to jednak nedá vůbec srovnávat s kvalitou v okolních zemích (hodně lidí z pohraničí taky jezdí pravidelně tankovat za hranice), no a taky tam byly průzkumy různejch laboratoří těhle \"prémiovejch\" benzínů. Nepamatuju si to komplet, ale nárůst \"výkonu\" u Shellky a její Vpower racing byl oproti normálnímu N95 5%.
  13. kujon106

    "Tuning" garáže :-)

    Díky moc za link. To jsou věci, kam všude neprorazím
    • 52
  14. kujon106

    Výměna oleje+filtru

    Ach tak, to sme si nerozumněli
    • 24
  15. kujon106

    Výměna oleje+filtru

    5l? Mělo by tam přijít 3,5l. Viz. manuál: [upravil dne 16.9.10 od kujon106]
    • 24
  16. Sedačky cool
  17. kujon106

    Výměna oleje+filtru

    Já dávám 5w40 a ten můžu doporučit. 10w40 nicméně předepisuje i peugeot, takže s tim taky chybu neuděláš.
    • 24
  18. Ty raptory chválím, to je cesta správným směrem
  19. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    S16 za necelejch 35000kč http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=v3m2cek3ye4h
  20. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Tak ty Raptory co sem měl já měly ET 16
  21. kujon106

    "Tuning" garáže :-)

    Díky. Teďka sem to změřil a má to vnitřní rozměry (nezastavěný) 4900 x 4500mm.
    • 52
  22. kujon106

    "Tuning" garáže :-)

    Tak po nějaké té době slibované video
    • 52
  23. kujon106

    Sbírka invalidů

    Však mně je jasné, že k určitému počtu parkovacích míst musí být jiný určitý počet park. míst pro invalidy dle určité vyhlášky , nicméně zdá se mi to přehnané.
    • 88
  24. kujon106

    Zajímavé koupě 106

    Ten poslední inz už neplatí, no a ta prostřední červená (vínová) je fakt super
  25. kujon106

    Aktuálně o všem II.

    Jojo, rcz. Jak sem tak sledoval testování, tak nicmoc - \"catastrophic understeer\". Ale vypadá hezky :-)
×
×
  • Vytvořit...