16V nemá kabely ke svíčkám, má zapalovací rampu. V té by mohl být taky problém, ale se zjišťováním závady je celkem problém. Leda by ti někdo půjčil svojí.
Mně to cukalo u 1.4, né u 16V. A bylo to o dosti horší, než jak je zde popisováno. Ale nevylučuju že to může bejt stejná závada. Víc se dočteš v servisu:
Jestli můžu radit, tak já osobně bych pro začátek zkusil vyměnit palivovej filtr (jak zde zaznělo), vyčistit nebo vyměnit vzduchovej, prostříknout konkorem všechny konektory v motoru a taky konektory u čerpadla pod zadníma sedadlama. Pak mi ještě někdo onehdá doporučoval do benzínu nalejt totok:
http://www.vitocom.cz/Velvana/velfobin.htm
Mně to sice nepomohlo, ale tobě třeba může
Pak napiš jak si dopadl.