Jump to content

ospalej

Uživatel
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

About ospalej

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 3008
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Náměšť nad Oslavou
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Google+
  https://www.google.com/+radimkrivosik

Recent Profile Visitors

687 profile views
 1. Naše nová třitisíceosmička

  Před několika dny jsem dosáhl dalšího „milníku“ a to konkrétně nájezdu 40 000Km. Trvalo to 21 měsíců. No a protože se blíží konec záruky, tak bych chtěl lehce bilancovat. Poprvé jsem auto reklamoval několik dnů po zakoupení, jednalo se o prkotiny. Konkrétně nesvítila jedna žárovka ve sluneční cloně a odpadla jakási plastová krytka u zadního sedadla. Žárovku vyměnili a krytku nacvakli zpět. Druhou reklamaci jsem „spojil“ se zářijovou nehodou a v rámci záruky jsem nechal vyměnit pravý práh. Měl částečně odlepenou chromovanou lištu. Protože oprava auta trvala delší dobu, měl jsem zapůjčené náhradní vozidlo. U něho mě zaujalo, že „couvací kamera“ má naprosto skvělý obraz i ve tmě. Kdežto na mém autě není ve tmě nic vidět. Tak jsem se na to poptal v servisu a výsledkem byla výměna kamery. A hle, najednou mám obraz i ve tmě. Prý se jedná o známou závadu a řeší se výměnou kamery. Když jsem před zimou nechal auto přezout, tak jsem si všiml lehkého úniku oleje někde od převodovky. Reklamoval jsem to a zjistil se vadný o-kroužek těsnící lanko, kterým se odjišťuje zařazení zpátečky. Výměna celku trvala cca 2dny a když jsem viděl jak moc se auto muselo rozebrat, byl jsem z toho dost nesvůj. Nicméně všechny výše uvedené vady považuji za spíše kosmetické a chci doufat, že nic velkého se už nepokazí. Auto se mi stále líbí a koupě v žádném případě nelituji. Současně trošku pošilhávám po nové 3008. Projel jsem se s ní a jede moc dobře. Jen mě mrzí, že ji nenabízí s dieslovým dvoulitrem.
 2. Naše nová třitisíceosmička

  Včera odpoledne nás v Rosicích u Brna zezadu "napadl" skútr. Výsledkem bylo poškození pravé zadní části našeho auta. Skútr má poškozenou přední masku a pravý bok v důsledku položení po nárazu. Naštěstí jsme to všichni přežili bez zranění. Ovšem naše cestování se prodloužilo cca o 2 hodiny než jsme se dohodli a zavolali na pojišťovnu. Radosti s opravou mě čekají během příštího týdne počínaje schůzkou s likvidátorem pojišťovny.
 3. Naše nová třitisíceosmička

  30.4.2016 to bylo rok, co jsme si auto převzali. Spokojenost stále přetrvává :-) Něco málo o nákladech. Za těch cca 13 měsíců jsme ujeli 23 600Km a zaplatili: 36 000.- za naftu 5 900.- za údržbu dle servisní knížky 12 400.- za sadu zimních pneu Nemám to přesně vyhodnocené, ale předpokládám, že většina kilometrů jsou cesty do práce a z práce.
 4. Náš Muffin - 3008 :-)

  Jak se to stalo? Jinak po oprave vypada jako nove. Ty disky tomu slusi, mam je taky :-)
 5. Moc pěkné, přeji hodně kilometrů bez nehod a ať dělá jen radost! Odesláno z mého Lenovo A5500-H pomocí Tapatalk
 6. Naše nová třitisíceosmička

  Neee, bezelo mi pres cestu stado divocaku a pres tapatalk se mi to nejak nepovedlo pridat... :-) Tak aspon takhle: https://i.instagram.com/p/-WgYVcsIm4/?taken-by=ospalej
 7. Naše nová třitisíceosmička

  Odesláno z mého Lenovo A5500-H pomocí Tapatalk
 8. Kolik mate najeto?

  Prave dnes mam tohle:
 9. Peugeot 3008

 10. Co říkáte na skandál kolem TDi?

  Možná to tady už někdo nalinkoval, ale kdyby ne, tak: PSA Peugeot Citroën said: “PSA complies with the approval procedures in effect in all countries where it operates, and that engine settings, assuming the same conditions of use, are identical whether for approval procedures or in real life.” PSA Peugeot Citroen řekl: "PSA je v souladu se schvalovacími procedurami platnými ve všech zemích, kde působí a tato nastavení motorů předpokládají stejné podmínky použití jak pro proces schvalování tak pro reálný život." Překlad možná není úplně perfektní, ale níže odkaz na zdroj. Zdroj
 11. 10 000km

  From the album Peugeot 3008

 12. Naše nová třitisíceosmička

  Zajímavá věc se mi stala a jejím důsledkem je vystavení nového OTP. To se takhle o víkendu chci podívat na něco do serviceboxu. Tak opíšu VIN číslo do aplikace a vyskočí na mě hláška, že vozidlo s tímhle VIN neexistuje. Začal jsem pátrat co to jako znamená a jestli aplikace funguje. Fungovala. Tak jsem šel k autu porovnat údaje OTP s VIN a ejhle, poslední dvě čísla byla "prohozená". Nezbylo než zajít na úřad s "reklamací". Při té příležitosti jsem se pokusil z úřednice vytáhnout jak je možné, že mám v OTP takovouhle chybu. Na její odpověď, že jsem si to měl zkontrolovat jsem, pravda, zareagoval poněkud podrážděně. Ale přeci jen, je to známá. Takže nakonec z ní vypadlo, že ten nový, úžasný systém registrace vozidel neobsahuje nic, co by kontrolovalo správnost údajů OTP vzhledem k TP. Takže si případné změny v dokladech raději pořádně zkontrolujte hned u okénka. Ať nedopadnete jako já.
 13. Naše nová třitisíceosmička

  Mno, o Continetalech jsem take uvazoval. Nekolik zim jsem je mel na stare 308 a byli opravdu skvele, ale nakonec jsem si rekl, ze vyzkousim Nokiany. Jinak auto je s manualni prevodovkou, automat jsem zavrhl kvuli vyssi spotrebe. Jezdim denne cca 100km do prace a z prace + cca 150 km o vikendech po nakupech a vyletech. Vetsina cest je mimo dalnici, ale jezdim celkem svizne. Malokdo me predjizdi, spis predjizdim ja Celkove me spotreba "jenom" 6 litru take prekvapila. Kdyz jsem auto kupoval, ocekaval jsem spotrebu kolem 7 litru.
 14. Náš Muffin - 3008 :-)

  priloha...
×