Přejít na obsah

dodS12

Uživatel
  • Počet příspěvků

    347
  • Registrace

Vše od uživatele dodS12

  1. nevie mi niekto zistit kolko stoji vysokotlakova hadica od intercooleru k davkovaniu vzduchu a druha vysokotlakova hadacia, ktorá ide k druhemu okruhu ? motor 2,2 HDI
    • 20
  2. takze dneska som zistil, ze je prasknuta hadica od intercooleru smerom na sanie motora a druha hadica co tiez ide so sania je uz takom stave, ze asi tiez praskne, uvidim po vymene za nove hadice, ze ci auto prestane dymit na cierno
    • 20
  3. Vôbec žiadne zásahy som nerobil do auta, pred 4500 km som menil olej a filtre, dneska to dam pozret mechanikovi hádam niečo zistí. Naftovy filter bol meneny v septembri 2013 pred 19 500 km, nemoze to byt tym? [Edited on 31/5/14 14:23 by dodS12] [Edited on 31/5/14 19:07 by dodS12] [Edited on 1/6/14 06:18 by dodS12]
    • 20
  4. Ďakujem za zlúčenie témy. Čo sa týka katalyzatoru, netuším v akom stave je, ani neviem ako sa to dá zistiť. Mam urobené fapp of uz skoro rok. Co sa týka oleju s , vždy somal problém s unikom oleja, turbo ho tlačili cez inercoolerazaž tak , ze som bol nuteny kupit repasovane turbo, teraz mi unika olej cez ventily- davkovace vzduchu, ale nie je to velky únik, takze olej mi nepribuda. Čo sa týka vytacanua motora, raz za tyzden výročím trojku do 4000 ot a a 4ku do 4000 ot , čo sa týka bežnej jazdy rýchlosti nevytac nad 2500 ot, iba ked je to nutné. Sorry za pravopisne chyby, ale píšem z mobilu
    • 20
  5. Takze dneska som zistil, ze aj pri plynulej jazde pri 90-ke - 100ke mivauto vkusne dymu dymu na čierno a to nepridavam, udrzujem rýchlosť, pravdaže ked pridám tak sa zväčší ten čierny dym, neviem co s tým, hádam ma auto nikde nemecha , caka ma 250 km jazda a na druhy tyzden 500 km cesta. Nikto nevie čo s tým? Diadnostka žiadnu zavadu neukazuje ani palubovka a na mojej bielej farbe sa uz na zadnom narazniku pri výfuku a vyššie tvorí tmavý flak od toho čierneho dymu
    • 20
  6. caute, uz som dlho nepisal Mam taky problem, ze mi zacalo moje 2,2 HDI riadne cierno kadit, co mi nidky nerobilo, aj pri malej ryhosti pri 20-ke a ked pridam tak to riadne zakadi na cierno, a mam taky dojem, ze ten dym ide aj skor ako zapne turbo od 1600 -1800 ot to uz dymi a ked slapnem na plyn tak to riadne zakadi. Moze to byt aj zlou naftou?
    • 20
  7. takze starter putoval do opravy, ze vraj bol uplne na kasu, meneny cely pastorok alebo tak nejak mi to hovorili, uhliky a indukcna cievka. celkovo 75 eur faktura a auto bezproblemov uz startuje:)
  8. na kolkatich sroboch je upevneny starter? kade je k nemu najlepsi pristup? a co vsetko musim vymontovat aby som sa k nemu dostal?
  9. kabely su pevne priskrutkovane, co sa tyka merania, zajtra dam premerat baterku, len keby bola baterka K.O. tak by som podla mna nenastartoval po 2 hodinach. Takze mi to vychadza na tu cievku na starteri. Ta cievka na starteri sa akym sposobom opravuje? da sa vymenit? co to asi stoji?
  10. tak som teraz tomu nechapem, ked mi nastartovalo, ci ta baterka je zla alebo ta cievka
  11. po dvoch hodinach som prisiel k do auta a skusil som nastartovat a nastartovalo mi
  12. Caute moja 406ka 2,2 hdi r.v. 2001 mi nejde nastartovat, pootocim klucikom dø prvej polohy, pristrojovka så zapne , radio funguje, elektrika na oknach funguje, dam kľúčik do startovacej polohy å nic så nedeje, len pocut cvaknutie od motoru asi od starteru Je vybita baterka??? Alebo så pokazil starter?
  13. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    takze dneska spravena geometria, je to teraz velky rozdiel, ked prejdem cez nerovnost na ceste, je to ovela menej citit a volant drzi ako pribity:) no jednu vec som spozoroval, ked mam zahriaty motor a na volnobehu otocim volantom na mieste o pol obratky, tak ako keby taky slabsi skripavy zvuk pocujem, tak neviem cim to moze byt, kvapaliny v serve mam dost, neviem ci pomoze vymena kvapaliny v serve
  14. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    takze dneska mi prislo horne ulozenie tlmicov Sasic, lozisko SKF. Takisto som kupil Meyle HD predne stabilzacne tycky, Meyly gulove capy a Meyly capy riadenia. Takze zajtra by to malo byt vymene som zvedavy na vysledok:)
  15. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    takze DRV ventil je vycisteny, mechanik mi vravel, ze bol zaneseny necistotou, odvtedy na volnobeh uz otacky nekolisaju a auto nepada do nudzoveho rezimu. A diagnostika nehlasi uz chybu.
  16. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    poradte ti ake mam kupit horne ulozenie tlmicov? alebo s ako znackou mate dobre skusenosti? su este nejake ine lacnejsie znacky ako SKF a rovnako dobre? idem menit aj stabiliźacne tycky tie urcite ako som sa docital Meyly HD a asi aj gulove capy riadenia budem menit, tam TRW?
  17. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    to: skeblo kolko si dal za to ulozenie horneho tlmica? a kolko si dal za tlmice? a ake znacky si tam dal? a menil si gulove capy riadenia?
    • 22
  18. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    este jedna vec, pri prejdeni pri vetsej rychlosti cez nerovnost sa mi zda ako keby mi pohlo volantom, to moze sposobovat vybite gulove capy riadenia?
    • 22
  19. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    dneska sa na tom zviezol moj mechanik a povedal mi, ze ten zvuk ide od horneho ulozenia tlmicov, ale co sa tyka tej vybracie do volantu, to mi nevedel presne povedat
    • 22
  20. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    tak co sa tyka prednej a zadnej napravy, nic som na nej este nemenil, auto mam rok a pol a najazdil som na nom 35 000 km
    • 22
  21. dodS12

    vrzganie od prednej napravy

    no to asi nie, presiel som na tom teraz 200 km a spozoroval som take slabsie vrzganie od prednej napravy asi pred 1000 km
    • 22
  22. caute, na mojej 406ke som pri jazde spozoroval take gumove vrzganie od prednej napravy asi od pravej strany, a zistil som, ze ked stojim a vytocim volant asi o stvrt obratky do prava tak vtedy ten zvuk je este silnejsi a od napravy prejde ako keby vybracia do volantu za kazdym ked otocim volantom doprava. Najprv som si myslel, ze to je posilovac, ale tie zvuky vychadzaju od prednej napravy. Co to moze byt? Co bude asi vybite? [Edited on 29/12/13 20:44 by dodS12]
    • 22
  23. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    no presiel som asi 400 km aj viac a dneska mi znovu vyhodilo antipolution fault, musim to zajtra hodit na diagnostiku a uz musim ten DRV ventil vycistit, hadam to pomoze
    • 40
  24. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    [Edited on 6/12/13 20:16 by dodS12]
    • 26
  25. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    to je v pohode, ja pockam
    • 26
×
×
  • Vytvořit...