Přejít na obsah

dodS12

Uživatel
  • Počet příspěvků

    347
  • Registrace

Vše od uživatele dodS12

  1. dodS12

    bzucanie v kabine

    to : krtek 2 mozes to este raz poslat ten obrazok, lebo sa nezobrazuje v tvojej odpovedi
    • 21
  2. dodS12

    bzucanie v kabine

    a kde presne najdem ten motorček vnút. klapky, a ako sa k nemu dostanem? je to jednoducha oprava, alebo to radsej nechat na autoservis?
    • 21
  3. dodS12

    bzucanie v kabine

    zda sa mi, ze to ide od pristrojovej dosky na spolujazdcovej strane a nahraval som to telefonom, mal som ho v ruke a drzal som ho nad spolujazdcovou sedackou
    • 21
  4. dodS12

    bzucanie v kabine

    TU je ta nahravka Hlas0005.amr
    • 21
  5. Caute, dneska sa mi objavil zvuk v kabine, ktory neviem identifikovat, co to moze sposobovat, vyskytne sa vzdy po nastartovani motoru a priblizne 10 sekund trva ten zvuk. Pridal som zvukovu nahravku, ten zvuk pocut od 3 sekundy po 13 sekundu. Co to moze byt?
    • 21
  6. dodS12

    hlaska ABS fault

    takze po dlhej dobe som zistil, ze na lavom prednom kolese mam prasknuty ABS kruzok, takze som ho dal objednat a vymenit, po vymene, mi uz konecne pocas jazdy nehlasi chybu ABS, pri rychlejsom prejazde zakrutou alebo pri vyssej rychlosti. ale aj tak mi pri nastartovani napise ABS fault, ale hned asi za sekundu sa chybova hlaska vymaze a na pristrojovke nic nesignalizuje, cim to moze este byt? moze byt ten ABS kruzok zle namontovany?
    • 28
  7. dodS12

    2,2 HDI intercooler

    Takze dneska som na novom intercooleri nabehal 200 km, je citit, ze auto je zivsie, taha lepsie od nizsich otacok. Takze som spokojny s kupou noveho Intercooleru. Stary intercooler som asi za tu dobu co ho mam 2-krat cistil a nikdy nebolo badat rozdiel.
    • 12
  8. dodS12

    2,2 HDI intercooler

    takze dneska mi vymenili intercooler, kupil som znacku NRF, zatial som vela nenajazdil, len som presiel asi 10 km z toho polovicu po meste, je citit rozdiel, auto je zivsie, este to musim otestovat na dlhsej trase, ale spozoroval som, ze auto ma lepsi tach v rozmedzi okolo 2400 do 3000 ot a zo spodnych otacok to tiez taha lepsie,
    • 12
  9. dodS12

    2,2 HDI intercooler

    ma niekto skusenosti zo znackou NRF? dostal som dobru cenovu ponuku 83,- €
  10. pisal som len preto na forum, ci mi s tym niekto neporadi, ja tu nevysedavam na fore ako ti pises, vies pracujem, nie som nezamestnany, tak nemam cas tu vysedavat, ja som to len narychlo napisal, lebo viem, ze je tu dost clenov, ktory maju skusenosti so 406-kami a vedia dobre poradit vo vsetkom.
    • 7
  11. takze problem je vyrieseny, bol som v servise, zistilo sa, ze je prasknuta pruzinka, dneska to budem mat opravene:)
    • 7
  12. To: mmartinkovic jedna sa o kapotu, kazdy sa moze pomylit, dalsia vec keby som vedel ako to mam urobit, tak to sem asi nebudem pisat, nie som automechanik a pisal som sem aby mi niekto poradil a nie aby ma tu zosmiesnoval, tak si laskavo nabuduce odpusti taketo vyjadrenia. A rad by som sa pozrel pod kapotu, keby to bolo mozne, ale je tam malo priestoru na manipulovanie.
    • 7
  13. Caute, vcera sa mi stalo, ze som isiel otvorit prednu kapotu, z interieru som otvoril packou kapotu, ale zvonka mi chodila poistka kapoty naprazdno a nevedel som otvorit kapotu, len znova zabuchnut kufor a z interieru ho otvorit, skusal som to viac-krat, zistil, som ze poistka na otvaranie kufru chodi na prazdno bez odporu, asi sa tam musela pruzinka roztrhnut, Vie mi niekto poradit akym sposobom otvorim kapotu, ked sa neda odistit poistka? a nasledne, co bude treba na tej poistke vymenit aby fungovala?
    • 7
  14. dodS12

    2,2 HDI intercooler

    To: John a je mozne aby stal IC na 2,2 HDI len 77 eur? Ked pred tym ho bol problem zohnat pod 140 eur?
  15. Caute, aky je Vas nazor na vymenu intercoolera v 2,2 HDI za novy? Menil ho uz niekto? a po vymene bolo citit narast vykonu? Mam najazdene pomaly 250 000 km, originalne km neviem, ale viem, ze intercooler je originalny a spodom mi vytlaca trochu oleja, takze je deravy, ale nie je to nic hrozne, pri starom turbe mi tade tiekol velmi olej, teraz pri repasovanom, je ten unik ztade zanedbatelne mensi. Rozmyslam nad kupou noveho, nakolko som nasiel na tejto stranke http://www.autodielymt.sk/peugeot/406/406-8b-10-95-05-04/2-2-hdi-2179ccm-98kw-133hp-03-00-05-04/chladice-vzduchu_45_93/chladic-vzduchu-intercooler_2533614.html za 76,80 € co je dobra cena, na to, ked som ho chcel kupit pred par rokmi tak jeho cena bola okolo 160 €.
  16. este potrebujem vediet, kde najdem kabelaz na BSI a riadiacu jednotku motoru
    • 6
  17. Takze diagnostika mi vyhodila tuto chybu: Prechodna zavada. Funkce Imobilizeru(Kodovaneho blokovani startovani). Zavada funkce. Dalej som mal este kopu dalsich chyb: 1. Trvalu zavadu. Obvod rele zhaveni pred-po startu. Zablokovane rele. 2. Prechodna zavada. Funkce Imobilizeru(Kodovaneho blokovani startovani). Zavada funkce. 3. Prechodna zavada. Fric (funkce chladeni integrovana v pocitaci). Koherace medzi rychlosti ventilatoru chlazeni motoru a pozadavkem 4. Prechodna zavada. Signla teploty na vstupu do katalyzatoru. Zkrat na plus pol nebo preruseny obvod. 5. Pocitac klimatizace. Vzdalena prechodna zavada. Bez komunikace pres vodic data barre. 6. Inteligentna jednoka BSI. Prechodna zavada. Spojení inteligentní rozvodne jednotky s pocitacem rizeni motoru.
    • 6
  18. alarm v aute nemam, ale mam origo dialkovy central
    • 6
  19. Caute, dneska sa mi stalo prvy krat ako mam moju 2,2 HDI, ze mi pri startovani zasvietila na palubovke kontrolka elektronickeho blokovania motora. Palubny pocitac hlasil hlasku "antitheft system defective" Zistil som ze v preklade by to malo byt, ze je vady elektronicky imobilizer. Auto mi stalo 3 dni v garazi bez startovania, az na to, ze v garazi mam riadnu kosu, len o 4 stupne menej ako je vonku a v noci dosahovali teploty aj do -20 a cez den do -15. Auto mi nastartovalo bez problemov, ale mi vyhodilo hore uvedenu hlasku, ktora po nastartovani po chvily zhasla. Ake s tym mate skusenosti, co s tym urobit? Na diagnostiku to dam buduci tyzden a uvidim co tam vyhodi. Nemoze sa mi stat, ze nebudem vediet nastartovat?
    • 6
  20. diki myšut, presvedcil si ma, cital som tie clanky, nema to ziaden zmysel, ziadne zazracne cistice nejdem kupovat:)
    • 7
  21. Caute, chcem sa poradit, ci niekto na 2,2 HDI robil cistenie motora zvnutra, pred vymenou oleja, nakolko ma caka vymena oleja. napriklad tymto prostriedkom http://www.motorove-oleje.sk/preplach-motorov-300ml/ . Chcel by som vediet ake mate skusenosti s cistenim motorov zvnutra? popripade ake prostriedky pouzivate a ci to ma vobec zmysel
    • 7
  22. dodS12

    HDI černý kouř + turbo

    netesnost hadice, prasknuta hadica, nasava to vzduch a preto na cierno dymi, mne to robilo, ked mi praskla vysokotlakova hadica od intercooleru
  23. takze hadice su vymene, aj auto ma znova tach ako pred tym a ten cierny dym este isiel pomnej asi 30 km a odvtedy uz auto nedymi:)
    • 20
  24. takze bol som dneska v peugeote, ta hadica co mi praskla cislo suciastky 0382S2 stoji 65,90 € a druha hadica, na ktorej je uz preliacina a zachvilu tiez praskne objednavacie cislo 0382ET stoji 82,46 €. Neviete mi poradit neexistuje nejaka druhovyroba? lebo v predajni mi tvrdili, ze nie a zda sa mi to vela, za kus hadice
    • 20
  25. VIN: VF38B4HXF81363233
    • 20
×
×
  • Vytvořit...