Přejít na obsah

dodS12

Uživatel
  • Počet příspěvků

    347
  • Registrace

Vše od uživatele dodS12

  1. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    to Lihous, mozes mi prosim ta podrobnejsie popisat ten postup popripade to odfotit ako to tam mas spravene?
    • 26
  2. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    jaj a k tomu zbieraniu oleja, turbo bolo vymene v marci, takze asi nejakych 8 - 9 mesiacov neboli tie hadice rozoberane, takze asi to nebude od veci pozret a vycistit
    • 26
  3. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    len tomu nerozumiem, ze pred repasom turba mi velmi tiekol olej cez intercooler a na tomto ventile nic netieklo po repase vobec netece olej cez intercooler. Tak to skusim vycistit
    • 26
  4. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    nema niekto ten ventil na predaj co som dal fotky na zaciatku temy?
    • 26
  5. dodS12

    607 na náhradne diely

    tento ventil co ide zo sania este mas? oznaceny cervenym kruzkom
    • 68
  6. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    takze problem je asi vyrieseny, ale nie som si tym isty. Zistil som,ze drziak naftoveho filtra sa hybe, obidva sroby boli uplne uvolnene, tak som to dotiahol, nevenoval som tomu nejak velku pozornost, no odkedy som zatiahol ten drziak na naftovy filter, uz tyzden auto nespadlo no nudzoveho rezimu a uz ani diagnostika nevyhodi chybu spominanu v uvode, tak hadam som ten problem vyriesil
    • 40
  7. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    takze je to v podstate pod drziakom naftoveho filtra?
    • 40
  8. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    a kde najdem vysokotlakove cerpadlo? nemas nahodou fotku?
    • 40
  9. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    kde najdem DRV ventil? na 2,2 HDI? vie mi niekto poslat foto?
    • 40
  10. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    takze uz sa to stava pravidlom, ze po dlhsej jazde, alebo zahriati motora, nasledne na volnobehu, ked dochladzujem turbo, mi vyhodi antipolulion fault a stane sa to aj ked znizim rychlost, staci pribrzdit na krizovatke, a potom po 5 az 7 nastartovaniach sa ta chyba vymaze, akurat problem je ten,ze ked mi zapne tuto hlasku tak mi ide auto v nudzovom rezime az kym nevypnem motor. A diagnostika mi stale ukazuje tuto chybu: Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Nikto nemal takyto problem? alebo mi vie niekto poradit co s tym? uz mi to lezie na nervy a neviem ako to dat do poriadku
    • 40
  11. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    este potrebujem poradit s jednou vecou, na studenom motore na volnobehu mi diagnostika ukazala korekciu dodavky strekov takto: Pozadovano mnozství 13 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 1 -2.00 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 2 -1.14 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 3 -1.37 mm3/zdvih korekce dodavky vstrikovace 4 4.51 mm3/zdvih Podla vasich skusenosti, tie hodnoty su dobre? lebo sa mi nezdaju, popripade, ako dlho pri takychto hodnotach mi tie vstreky este vydrzia bez repasu?
    • 40
  12. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    vie mi niekto poradit, co ma urobit pri tejto zavade? Trvala zavada. Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Co skontrolovat? poprípade vymenit?
    • 40
  13. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    no takze, vymazal som chyby, presiel som nejake 3 km v meste a ako som uz parkoval, na spiatocke, tak mi znovu vyhodilu kontrolku diagnostiky motora s hlaskou antipolution fault. Dal som to teraz znovu na diagnostiku a vypisalo mi chybu: Trvala zavada. Soulad medzi snimacom a regulatorem tlaku nafty. Soudla medzi proudem regulatoru a tlakom nafty. Co s tym?
    • 40
  14. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    Takze v prvom rade sa chcem padakovat Johnovi, za poskytnuty softver a rady, po naistalovani virtualneho Windowsu XP, som bez problemov nainstaloval Diagbox 5.02, nasledne 5.20 a na to 5.29 a diagnostika komunikuje s autom:) No a teraz mozme riesit moj problem, diagnostika mi vyhodila dost chyb, zacnem postupne: 1. Tuto chybu mam uz od kedz mam auto, Trvala zavada, obvod rele zhaveni pred-po startu - zablokovane rele 2. Prechodna zavada. Regulator tlaku paliva. Pozadovano zastaveni motora, ale regulator je stale aktivni. 3. Prechodni zavada. Fric (funkce chlazení integrovaná v pocitaci). Koherence medzi rychlostou ventilatoru chlazeni motoru a pozadavkem. 4. Prechodna zavada. Soulad medzi snimacem a regulatorom tlaku nafty. Soulad medzi proudem regulatoru a tlakem nafty. a este jedna : 5. Inteligenta jednotka( BSI) Prechodna zavada. Spojeni inteligenti rozvodne jednotky s pocitacem rizeni motoru. Poprosil by som o rady, co skontrolovat, pripadne, co vymenit.
    • 40
  15. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    mam iba Win 7, ked mas link na funkcny softver, tak mi ho prosim posli
    • 40
  16. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    Pokud máš kabel jako 90% z nás tak na tento kabel nefunguje novější diagbox (verze 6 a 7)jen do verze 5.29...tudíš bych viděl problém tady,že se nemůžeš připojit a komunikovat s autem. Stáhni si diagbox V5.02 a pak aktualizace z 5.02 na 5.20 a pak na 5.29 a bude ti to určitě fungovat. DAM kod si tam můžeš zadat jakýkoliv 4místný (třeba 8950 nebo jakýkoliv 8xxx třeba) Stiahol som ten diagbox V5.02, len mi to nechce zobrat hesla pri rucnej aktivacii, nemas nahodou hesla na tu V 5.02? Vypise mi, ze neuspesan aktivace chyba 11. A este jedna otazku tie aktualizacie 5.20 a 5.29 spravim potom priamo v menu diagboxu?
    • 40
  17. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    takyto kabel mam k tej diagnostike, tento si myslel?
    • 40
  18. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    este mam taku otazku ked napijim kabel na auto a na notebok, tak by mi na pristrojovke malo zapnut kontrolku diagnostiky motora vsak? lebo mi to pristrojovka vobec neoznami,ze som sa pripojil diagnostikou na auto Lebo pri originalnej diagnostike, pri zapojeni sa na auto, auto piplo a zaplo kontrolku diagnostiky motora
    • 40
  19. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    je to asi fake verzia identicka s originalom, vsetky koncovky a kable su rovnake, plus softver
    • 40
  20. dodS12

    na volnobehu antipolution fault

    verzia 07.02
    • 40
  21. caute, dlhsiu dobu mam problem, ze po najazdeni 50 km dochladzujem turbo a zapne mi kontrolku diagnostiky motora a hlasku antipolution fault, po piatich startoch alebo viacerych sa to same vymaze, robi to uz takmer pravidelne a v poslednej dobe sa m stalo, ze pri spomalovani pod 30 km/h mi to tiez urobilo to iste hlasku antipolution fault a auto vtedy ide v nudzovom rezime az do doby kym nevypnem motor. Na diagnostike som nebol, lebo som si zohnal diagbox ale neviem sa pripojit na nu, po zadani DAM cisla sa nic nedeje.
    • 40
  22. dodS12

    Kód DAM

    caute, ked som to dobre pochopil tak ja mam DAM? 8998?
    • 32
  23. dodS12

    FAP filter

    hladaj na fore, je tu aj postup odfoteny, inac sa to nachadza nad lavym zadnym kolesom treba dat dole kryt
    • 6
  24. dodS12

    FAP filter

    ked dobre viem, tak vsetky 2,2 HDI na 406kach boli vyrobene s FAP
    • 6
  25. dodS12

    unik oleja 2,2 HDI

    vies co turbo to nie je, turbo mi prepustalo cez intercooler, velmi mi tieklo, v marci som kupil repasovane turbo a odvtedy cen intercooler netecie olej, takze podla mna to turbom nebude
    • 26
×
×
  • Vytvořit...