-
Počet příspěvků
347 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele dodS12
-
stiahol som si z peugeot.sk na zaklade WIN cisla mapy, subor ma 5,32 GB, viete mi povedat ako dlho mi bude trvat aktualizacia mapy Slovenska?
-
-
No tak, skusim to inak, viete mi poradit niekoho v rámci Slovenska, kto by mi dokázal nakofigurovať do auta dve sady snímačov ?
-
takže dnes v Peugeot servise sa pokúšali nakonfigurovať snímače ale bez úspechu. Nevedia to spravit, este mi bolo povedané, že v riadiacej jednotke mam nakonfigurovanú letnú sadu senzorov, ktoré mam originál k autu a nedá sa tam dat druhá sada senzerov, zdá sa mi to nelogické a podla mna asi ten technik v Peugeot servise, asi nemá tolko skúsenosti s takýmito prípadom. Viete mi poradiť niekoho v okolí Liptovského Mikuláša, kto má diagnostiku a dokázal by tie senzory nakonfigurovať?
-
no tak keby som to bol vedel, tak si opisem vsetky 4 kody, ja som si odfotil iba jeden senzor
-
No takze snimace mam nahodene v pneumatikach prvych 40 km sa to spravalo tak, ze vsetko je v poriadku presne tak ako ked som nemal ziadne snimace a vyhodilo chybu senzoru tlaku pneumatik, ze ich nenacitalo. Presiel som takto 160 km a chyba nezmizla, tak neviem, ci sa tie snimace same naprogramuju. Budem musiet v pondelok skocit do Peugeotu, nech mi to skusia nakonfigurovat a uvidim, či to bude fungovat. Este otazka tieto senzory sa konfiguruju diagnostikou Lexiou? alebo sa to programuje inym typom diagnostiky urcenym na senzory tlaku pneumatik?
-
Takže dnes mi po dlhom čakaní dorazili snímače tlaku pneumatík a keby som ich neobjednával z číny, tak si myslím, že je to originál. Už len sa musím dohodnúť v pneuservise na založenie snímačov do pneumatík a dúfam, že to bude fungovať bez nutnosti konfigurovať ich cez diagnostiku
-
Nesmysel to určite nie je, mám to odskúšané osobne, ináč by som to tu nepísal, nezoberie to hocijaký kábel USB kábel na telefon
-
takže nakoniec som sa rozhodol podľa MJSytic, najlacnejšie som zohnal AGM batériu FIAMM 70 Ah 760 A, zajtra ju dám do auta a uvidíme koľko vydrží
-
potrebujes originalny kabel k telefonu, mal som ten isty problem, ze mi nechcelo najst telefon, mam telefon huawei p30 lite a kupoval som si originalny datovy kabel pre Huawei a s nim to fungovalo okamzite a bez problemov, takze podla typu telefonu musis mat aj kabel pre ten dany telefon.
-
na tu silver dynamic 77 AH 760 A nemam link, to mi ponukli na predaj v obchode, a rozdiel v cene medzi Fiamm a Exide pri tých istych parametroch je v tom istom obchode 20,- €, teda Fiam je lacnejsia o 20,- € od Exide
-
Takze este som zistoval AGM bateria 70 Ah 760 A FIAM je o 50 eur lacnejsia ako original a EXIDE 70 Ah 760 A o 30 eur lacnejsia, mate s tymito dvoma znackami skusenosti? Oplati sa ist do originalu ? alebo ist po tej najlacnejsej, parametrovo su rovnake.
-
Takze rozmyslam nad originalnou baterkou priamo v peugeote 70 Ah 760 A dostal som dobru cenovu ponuku, je sice drahsia ako ta Varta 77 Ah 760 A, je tam rozdiel 10 eur navyse za originalnu bateriu. Co by ste mi poradili zobrať?
-
predané, môžte uzavrieť
-
Ešte sa spytam mam vyhliadnutu AGM vartu silver dynamic 77ah 760 A, treba tam dat 70 Ah batériu?
-
Čaute, mam 2017 508 GT a baterka po prvom meraní mi ukázalo, že je dobra - nabiť, volty boli na 12,14 V a namerané bolo 529 A a plná hodnota je 760 A. Tieto hodnoty mi namerali v autorizovanom servise, následne sa baterka nabíjala 4 a pol hodiny, po následnom meraní mala baterka 12,51 V a iba 540 A aj keď maximálna kapacita je 760 A. A tester napísal vymeniť batérií. Podľa vás ako dlho ešte vydrží táto baterka? Je to originálna baterka ma 3,5 roka asi, ale keďže auto bolo pravdepodobne skladové z roku 2016, keďže na sklach a na pneumatikách je dátum výroby 2016, tým pádom môže mať ta baterka niečo cez 4 roky. Od kedy mam auto head up display sa mi nedvíha iba po dobití batéria sa otváral. Ako dlho vám vydržala originálna batéria?
-
No to by bolo super keby mi to takto fungovalo, tak skúsim pozrieť ten aliexpress
-
Takze dnes som si bol po Peugeot 508 SW GT, 2,0 HDI 133 kW, r. v. 2017, zoznamujem sa s automatom a celkovo s autom, dnes som spravil 407 km a som spokojny s vykonom motora a jazdnymi vlastnostami auta:) predlzenu zaruku budem asi riesit az tesne pred skoncenim prvych 12tich mesiacoch záruky. Este by som potreboval poradit od majitelov 508 tohto rocniku 2017, riesim jeden problem, kupoval som si plechy a pnematiky na zimu, ale som tam nedal snimace tlaku pneumatiky, tieto senzory mam iba na letnej sade pneumatik, chcel som to dat vypnut prostrednictvom diagnostiky, aj sa na to pozerali v peugeote, ale zistili, ze to nie je mozne odstavit a teraz mi stale vyhadzuje chybu, tlaku pneumatik palubny pocitac. Je to mozne nejakym sposobom obist? alebo jedina moznost je iba kupit snimace? Este mi vraveli, ze vraj na technickej, ked bude vozidlo mat tuto chybovu hlasku, tak to vychodnocuju ako Ceckovu zavadu, cize auto by nepreslo STK.
-
nadrzka na AdBlue uz bola menena v ramci zaruky u prveho majitela, tak dufam, ze to uz nebudem musiet riesit
-
ano je to mas pravdu, ze su drahsie, ale mam preverenu a zarucenu historiu najazdenych kilometrov, ano presne ako vravis, auto ma najazdenych 61 000 km, ja najazdim za rok 20 000 km, takze je otazne, ze ci sa na aute pokazi nieco co bude v zaruke a bude riesene cez zaruku, v pripade, ze by som si predlzil zaruku este o rok, tak ratam, ze za dva roky najazdim 40 000 km, cize sa dostanem na hranicu 100 000 km kym mi zide 2 rocna zaruka, ktoru by som si musel priplatit. Neviem ci verzia 508 SW GT 2,0 HDI 133 kw ma do 100 000 km ma nejake zavady, ktore by mohli byt riesene v ramci zaruky. Alebo akymi zavadami trpi do takehoto najazdu kilometrov.
-
Caute, ma tu niekto skusenosti s kupou cerfikovaneho jazdeneho vozidla od predajcu PEUGEOT ? Idem kupovat cez tento program jazdenu 508 SW GT 2,0 HDI, r.v. 2017, ktorá ma záruku 12 mesiacov a ponukaju mi predlzenie zaruky na dalsich 12 mesiacov za 250,- €. Rozmyslam, ci sa mi to oplati a velmi by mi pomohlo ak uz niekto ma skusenosti s takouto kupou vozidla, ci je to vyhodne alebo nevyhodne, ci ma zmysel do toho ist alebo nie.
-
Tak podla mojich informácii čo mam priamo od predajcu v Peugeot, keď som bol na skúšobnej jazde na Peugeot 508 mi povedal, že s motorom 2,0 HDI sa už nedá objednať, už len čo majú skladové zásoby, alebo jazdené. Že vraj 2,0 HDI v Peugeot 508 maju nahradiť mild hybridmi.
-
Takze 308 mam vybavu STYLE, pneumatiky su Michelin 225/45 R 17, 406 mam pneumatiky 205/55 R 16 Continental, co sa tyka vahy vozidla je to dost klamlive, lebo podla technickych preukazov je rozdiel vo vahe vozidla iba 50 kg, a to ma 406 o 50 kg viac, cize ten vahovy rozdiel nie je az tak velky a 406 je nizsia a v 308 na tych 17 naskach je vyssia a ked stoja obidve auta vedla seba tak 308 mi pripada pri starej 406 ako SUV
-
Presne ako vravíš 308 a 406 sú dve rozdielne triedy.
-
PresneTieto videa som videl aj ja pred kúpou vozidla a práve to video s rastom chválou ma presvedčili o kúpe novej 308. Ja som bol zvyknutý na meksii komfortnejšii podvozok, možno aj preto sa mi zda byť tvrdší. Ja netvrdím ze nová 308 nedrží v zákrutách, ale s porovnanim s mojou starou 406 ja cítim rozdiel, že 406 drží proste lepsie. Vychádzam z ciest, na ktorých jazdím na nemenovanom horskom prechode som zistil ten rozdiel, tam kde mi 406 v zákrutach drzala ako pribita, tak na 308 mi už utekal predok a v ďalšej zákrute zadok a to sa mi tam na 406 nikdy nestalo, a to hovorím o suchej ceste. Ďalej proste na diaľnici v ostrejších zákrutách takisto zaostáva a hlavne na miestach kde sú premostenie to na 308 dosť citim s 406 to tak necítim ale to bude aj tým ze 406 ma zadnú nápravu viacprvkovu, takže si myslím, že preto lepšie drží. Toto všetko je môj osobny názor, a moje skúsenosti, obidve auta ešte vlastním a týmto neodsudzujem 308, ved ju vlastním, ja som sa len chcel podeliť o moje skúsenosti.