-
Počet příspěvků
347 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele dodS12
-
Takze problem je odstraneny, bol som v servise, dali dole volant a namazaly tam nieco, pravdepodobne tyc od volantu, nebol som pri tom, takze to presne neviem, a ten zvuk zmizol
-
ten zvuk nejde od napravy, je to iba cisto v interiery, ide z volantu
-
Caute, dnes sa mi vyskytol takyto problem na aute, pri nastartovanom aute ked tocim volantom do lava, je jedno ci na mieste, ci pomalej jazde, rychlejsej jazde, tak od volantu pocut taky neprijemny vrzgavy zvuk, ako keby sa nieco dolamalo, alebo poskodilo vo volante. V com moze byt problem? Nikdy sa mi taketo nic na predchadzajucich peugotoch nestalo. Mam peugeot 508 GT 2,0 HDI 133 kW
-
takže dnes mi vymenili zadné brzdové došťičky, rozhodol som sa pre Eurorepare, zatial moje dojmy, po cca 20 km, je to bez pískania, sú o dosť širšie ako som si myslel, že budú, takže staré doštičky boli naozaj už zrelé na výmenu, uvidím koľko vydržia a ako sa budú chovať po zabehnutí, takže zatial som spokojný
-
Dakujem za tvoj postrech, bol som nakloneny k tomu, ze teda zoberiem ATE, ale teraz uz rozmyslam nad tym Eurorepare, kedze tam az taky rozdiel v cene nie je a vravis, ze si nepostrehol rozdiel oproti originalu
-
Ano na brzdovych trmenoch mam aj ja znacku ATE, ale na dostickach nie je ziadne oznacenie
-
Len otazka je akej znacky su originalne brzdy, to neviem nikde zistit, takze ani tie originalne nie su zarukou toho, ze budu ako dosticky z vyroby. Bol by som rad keby sa tu ozval niekto kto skusenosti s tymi originalnymi dostickami, ci stoja za tu dvojnasobnu cenu.
-
Čaute, tak zaujímalo by ma akú značku brzdových doštiečiek preferujete, alebo skôr, ktorú odporúčate, aj vzhľadom na životnosť, s ktorou máte dobré skúsenosti pri modeli Peugeot 508. Vlastním Peugeot 508 SW GT, 2.0 HDI 133 kW, r. v. 2017, momentálne mám najazdených zaokruhlene 86 000 km, na aute sú povodné kotúče vpredu aj vzadu, doštičky takisto. Zadné doštičky sú už na výmenu. Priamo v Peugeote mi boli ponúknuté zadné doštičky originály 87,- €, ale nevedeli mi povedať aká značka je originál, poprípade ich vlastná druhovyroba Eurorepare cca v cene okolo 53,- € presne si to nepametám. Pozeral som ceny na eshope, a zadné doštičky by sa dali zohnať v hocijakej značke v cene do 40,- € napriklad ATE, otázka je ale, či budú porovnatelné kvalitou, tomu co mi ponúka Peugeot, alebo je lepšie riešenie kým mam originálne kotúče, dať tam ešte originálne doštičky, jedná sa mi hlavne o to aby čo najviac vydržali.
-
Veno si uplne mimo s tym prislovym, ze kto chce opici musi mat i na banany, to u mna vobec neplati, auto som kupoval u autorizovaneho predajcu peugeot, ktore bolo po prvom majitelovi 3,5 rocne. Do auta davam vzdy vsetko co potrebuje, aj napriek tomu, ze auto uz nie je v zaruke, momentalne mam najazdenych 83 000 km, tak chodim na servis s autom k autorizovanemu predajcovi peugeot na servis, a pri tom by som mohol chodit do neautorizovaho servisu, kde by ma len napriklad bezna vymena oleja a filtrov vysla o polovicu lacnejsie, ale to nerobim. Takze ak by som mal najazdenych 350 000 km, ako na mojej byvalej 406ke, tak by mi ti nevadilo, kde mimochodom som mal stredovu konzolu a display v stave noveho a vsetko na nom fungovalo bez problemov, aj ked je pravda, ze to nie porovnatelne, len mi to pride take, ze to proste odflakli. Ja sam si do toho nedovolim vrtat az tak stare to auto nie je, a hlavne podstata tochto temata a tohto fora je ta, ze ak mam problem, ktory neviem ako riesit, tak to napisem sem aby som zistil, co s tym, a kedze som zistil, ze v autorizaku o tom vedia, tak som sem napisal aj mozne riesenie tohto problemu, lebo ako som pisal nie som prvy ani posledny kto bude mat tento problém a vyjadril som svoj nazor na celu situaciu.
-
Tak takyto pristup sa mi nepaci, lebo v konecnom dosledku riesenie mojho problemu nie je az tak zlozite, kolko penazi si za to pytaju, lebo ventilator za 400,- eur mi pride predrazeny az neskutocne, ked ten ventilator, nebude vecsi ako ventilator na pocitacovom zdroji, ked vobec, takze ta cena je za vlasy priitiahnuta za jeden maly ventilator, ked to prirovnam napriklad k ventilatoru na sahare. Hej auto mam uz po zaruke, s tym problemom sa da jazdit, len je otazka, ci casom sa mi ten problem nebude vyskytovat stale castejsie a castejsie
-
Takže dnes som bol v Peugeote a vysvetlil som im aký mám problém, zistili, že uvedený problém majú evidovaný, a majú naňho riešenie a to je dorobiť prídavný ventilátor s držiakom a vymeniť kabeláž a tým by sa mal problém vyriešiť. Takže Peugeot o tomto probléme vie a je zaujímavé, že to neriešili na zvolávačku, nakoľko od výroby sa tento ventilátor nemontoval, príde mi to dosť nefér, nakoľko vedia ako sa tento problém má riešiť, nakoľko to majú zaevidované vo svojich systémoch, takže s týmto problém nie som prvý ani posledný. Horšie je že za ventilátor chcú okolo 400,- €, za držiak ventilátoru 100,- € a kabeláž to si ani nepametám kolko mi to vraveli a 1,5 hodiny má uvedená výmena trvať, takže sa pohybujeme v cene za opravu problému cca 600,- €, čo mi príde prehnané a ešte mi to príde čudné, že sa to nerieši zvolávačkou, ale na vlastné náklady. Keď som kupoval svojho Peugeota po prvom majiteľovi mal najazdených 61 000 km a zisťoval som si cez VIN, že na aute bolo v rámci záruky opravované AD BLUE, ale čo mi teraz dáva súvis s mojim problémom, že bol v rámci záruky menený multimediálny systém, čiže sa tento problém objavil asi aj predchádzajúcemu majiteľovi, ale vtedy ešte nerišieli asi tento problém ako teraz, že tam montujú prídavný ventílátor na chladenie.
-
A riesil si uz tento problem v servise? Kolko zvyknu pytat za taku opravu?
-
Smeg
-
Dnes sa mi stala taka zvlastna vec co sa mi este na aute nestalo, mam peugeot 508 sw gt, r. v. 2017, po asi 100 km jazdy mi na multimedialnom syteme naskočila hlaska, ze z dovodu vysokej teploty sytemu bude obmedzena hlasitost zvuku, cize sa da dat hlasotost maximalne na 15, toto si mi uz par krat stalo, aj ked tomu nejak nerozumiem, lebo vonkajsia teplota bola od 0 do 5 stupnov pocas jazdy, ale asi po dalsich 80 km prislo prekvapenie, vyskocila hlaska, ze multimedialny system bude vypnuty z dovodu prehrievania a display zhasol, radio nehralo telefon uz nebol pripojeny k sytemu, a asi po 10 minutach jazdy sa znovu zapol sam system a vsetko fungovalo, Cim to moze byt? Odchadza mi nejaka suciastka na multimedialnom systeme? Stalo sa to uz niekomu?
-
Takze to mozem uchytit na drziak motoru, len na tom navode je to tak blbo vyznacene, a este je to dost daleko od + polu baterky, preto mi to neslo ani do hlavy, takze ten minosovy pol mozem uchytit na hocico kovove v blizskoti + polu, a malo by to bez problemov nabijat. Dakujem za rady
-
Caute, potrebujem poradit. Mam peugeot 508 SW GT 2,0 HDI 133 kW, r. v. 2017. V knizke od auta som nasiel, ze ako mam nabíjat autobateriu bez toho aby som ju odpojil, ale podla toho obrazku neviem zistit, kde presne mam zapojit minusovy pol nabijacky na obrazku je to pismeno C. Na 308 -ke r.v. 2020 som to mal vyznacene v motorovom priestore, kde mam zapojit minosovy pol bolo to tam prisposobene na to, ale moja 508 to tam nema este tak prisposobene.
-
Nazdar, ako si ten problem s masaznou sedackou vyriesil, lebo mam presne ten isty problem, som objednany do peugeotu na diagnostiku problemu. Predbezne sa mi pozerali na ten motor masaznej dosky, ale nic take v ponuke nemali, len samostatne casti sedadla za neskutocne ceny.
-
Diky za radu, poviem v servise, nech sa na tie zadne brzdy pozru
-
Takže nie som sám s týmto problémom, áno aj mne pri zimných pneumatikách to opotrebenie pneumatík na zadnej náprave nie je až tak vidno ako ako na letných, aj keď nie sú z jazdené rovnomerne, ale je to podstatne lepšie, až na to zimné mam užší rozmer 215/55 R 17, tak to vyzerá ze pri širšej gume je to nerovnomerne zjazdenie pneumatiky horšie. Len takýmto štýlom budem musieť meniť letnú sadu pneumatík po dvoch sezónach, asi sa budem musieť zamerať na značky pneumatík, ktoré majú vecsiu odolnosť proti opotrebeniu. Už len zistiť, akú značku kupovat
-
pomoc zimní pneu - disky - kontrolka tlaku
dodS12 odpověděl/a v tématu od Geronimo v sekci Peugeot 308
nemusis vobec nic riesit, mal som 308 r.v. 2020, pri kupe zimnych pneumatik som si kupil plechy aj pneumatiky podla vlastneho vyberu, nahodil som ich na auto, a nic sa nemuselo riesit, je tam snimac na abs.- 7
-
- pneumatiky
- disky
-
(a 4 více)
Označen s:
-
Caute, uz som dlho nezakladal temu, chcem sa hlavne spytat majitelov 508 GT SW, prvej generacie, pred faceliftom aj po facelifte, kolko zvyknu ojazdit vzorku pneumatik na prednej a zadnej naprave po sezone. Ja mam 508 GT SW, 2,0 HDI 133 kW, r. v. 2017, dnes som prezul na zimné pneumatiky a zistil som zaujimavu vec, ze moje cisto nove pneumatiky NOKIAN Powerproof R18 235/45, ktore som obul prvy krat zaciatkom apríla tohto roku a najazdil som na nich 11 000 km, tak dezen na zadnej naprave boli zjazdeny viac ako na prednej naprave. Na prednej náprave je vzorka 5,5 mm rovnomerna na oboch stranach, ale co ma znepokojilo boli kolesa zo zadnej napravy, kde kolesa boli ojazdene tak, ze na vnutornej hrane mali 3mm a na vonkajsej hrane 4,5 mm a obe strany na tom boli rovnako. Zda sa mi to velmi zvlastne, ze zadna naprava ma viac ojazdene pneumatiky ako predná, ale ma znepokujuje aj to, ze na zadne pneumatiky neboli rovnomerne zjazdene. Na aute mam najazdenych 77 000 km, v maji tohto roku som bol na prvej technickej kontrole bez zavad. Pred tyzdnom som bol v autorizaku na vymenu oleja a filtrov a bola robena kompletna prehliadka auta, pravdaze aj napravy, nebola najdena ziadna zavada. Geometria bola robena v aprili tohto roku nakolko som daval cisto novu sadu pneumatik. V autorizaku mi povedali, že mozu skusit premerat geometriu, co sa mi zda zbytocne, nakolko bola robena pred pol rokom, este mi bolo povedane, ze to nemusi byt ziadna chyba, ale vlastnost toho auta. Tak ja neviem. Preto by som rad pocul od Vás, ktorý mate GT verzie, ako sa Vam zvykne ojazdit dezen na pnemumatikach, nakolko GT verzia ma iny podvozok ako standardna 508.
-
Volba motoru pro zánovní 308: 1.6 HDI Blue HDI/88 kW nebo e-HDi/84 kW?
dodS12 odpověděl/a v tématu od Wasaku v sekci Peugeot 308
Tak ja som mal 308 SW 1,5 HDI, r.v. 2020 a z neho som presiel na 508 SW GT 2,0 HDI, r. v. 2017. Bez ohladu na motor 308 ma o nieco vetsi a praktickejsi kufor, hlavne po sklopeni zadnych sedadiel ma 308 rovnu plochu, co bola velka vyhoda. Na druhej strane 508 ma pohodlnejsie sedacky, ked som presiel na 508 tak ako keby som presiel z drevenej stolicky do kresla a ma viac miesta pre vodica, neviem ci 308 2016-ka ma uz i-cocpit, ja som sa s nim nejak nevedel vzit. Dalsia vec podla mna 508 je idealna volba na dlhsie trasy, dialnice. V prospech 308 hra vaha je tam dost velky rozdiel vo vahe, takze spotrebu budes mat urcite v 308 mensiu, ak ti ide o spotrebu. Dalsia vec je podvozok, ktory je lepsi podla mna u 508. Na 308 na 17 kach to bolo tvrdsie ako na 508 GT na 18 kach. Na 16 kach to uz bolo na tej 308 lepsie. Ja osobne by som z 508 do 308 naspet nesiel. Otazka je na aky ucel budes auto pouzivat. -
dakujem za pomoc pri aktualizacii map "stankobn", jedine co ma zarazilo pri aktualizacii map, ze inzinieri v peugeote zjavne nemysleli na to, ze tie mapy sa budu v buducnosti aktualizovat castejsie a nie je mozne aktualizovat vsetky mapy europy vzhladom k tomu, ze system ma objemedzenu kapacitu pamete.
-
Tak dnes som skusal aktualizovat navigaciu ale neuspesne, postupoval som podla navodu, co je na stranke Peugeot. Po vlozeni do usb portu, system detekoval usb kluc vypisal AKTUALIZACE, overeni kompatibility a potom sa uz nic nedialo. Aktualizacia sa nespustila automaticky, preto som postupoval podla manualu, kde je napisane, ze ked sa automaticky neaktualizuju mapy, tak treba potlacit tlacitko NAV a nasledne vybrat polozku spravovat kartu, ale ja som tuto polozku spravovat kartu vobec nevedel najst. Viete mi s tym poradit?
-
Tak to nie je dlho, dik za info, ja som sa obaval, ze to bude trvat niekolko hodin, tak sa do toho pustim