kléma
Uživatel-
Počet příspěvků
59 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele kléma
-
Taky mi nejde centrál dálkou-jestli to není náhodou ono- jak se to páruje (ulysse 2.1td 1999). dík kléma
-
Tak se taky pochlubím. Mám na ulysse nově (letos) mech. čerpadlo bosh. Letos jsem jel chorvatsko (2400km) ve 4 lidech na max povolených limitech (90/130) za 5.8l/100km. Měřeno dotankováním -super. Minulý rok s elektronickým 6.5-nechápu ale je to tak.
-
Ahoj . Nevíte někdo kde je problém. Nechal jsem si dát mechaniku Bosche místo Epicu 2.1Td a otáčkoměr jde jen do 3 tisíc otáček a pak spadne a musím to znovu nastartovat aby naskočil-dík kléma.
-
Ahoj . Nevíte někdo kde je problém. Nechal jsem si dát mechaniku Bosche místo Epicu 2.1Td a otáčkoměr jde jen do 3 tisíc otáček a pak spadne a musím to znovu nastartovat aby naskočil-dík kléma.
-
To zadní je na pravé straně(spolujezdcova) -je to černá krabička velikosti cigarek a je na kastli nad uložením zadní nápravy-vede k tomu viditelný kabel. Jinak prý stojí cca 3000 tisíce a pouze originál. kléma
-
Já mám taky 2.1 najeto cca 80 tisíc a teď jsemho měl teké po druhé potkaný. Pokaždé díky mikrořemenu-poiprvé vletěl do rozvodu a skočilo to o jeden zub a jen to nechytalo-teď opět, ale kolo na vačce na hadry-4 koníci v pr.. a jeden ventil. Sehnal jsem hlavu na díly a oprava komplet cca 5 tisíc. Ponaučení hlavně dobrou napínací kladku na mikrořemen a ten řemínek-jakmile začne ta kladka trochu drnčet a vybrovat- hned to řešit-jinak se časem škubne mikrořemen a je to. kléma
-
Kontrolní je na rozvodovce směrem dozadu k výfuku nad vypouštěcím šroubem. Plej dolévám spínačem na spátečku který je zhora převodovky pod vzduch. filtrem.
-
2003 2.2 benzín/plyn (116KW) Posledních 8000km (zima) průměr 12.5 l (LPG)+0.7l benzín na 100km provoz 45%město(5km tam a zpět) a 45%dálnice(100km tam a zpět pravidelně 125km tempomat)- zbylých 10%okresky. Teď jak je tepleji leze to dolů(oboje plyn i benál)-doplním později.kléma
-
Za mě správně je až po nastartování motoru-měl jsem dvě tyto auta a ani u jednoho to nešlo jen s kontrolkami.
-
Ahoj lidi, využiji že se o tom bavíte-sám mám benzín, ale kolega koupil 807 rok 2007 2.0hdi tuším 88KW a žádný filtr pod autem nemá- je to tak? To se do těchto motorů vůbec nedávali-nebo už ho někdo vyndal. Prodejce mu tvrdil, že je to originál a když jsme na to koukali je tam malý kat. a pak už jen trubka v kuse k poslednímu dílu výfuku.
-
Ahoj lidi- jen poznatek pro benzíňáky. Doufám, že to někomu pomůže- dnes jsem se rozhodl vyměnit napínací kladku plochého řemenu (začala mi pískat).Dá se sehnat a vyměnit samotná kladka (kolečko), ale to jí musíte z toho napínacího mechanizmu odšroubovat- a né jako já utrhnout- má totiž obrácený závit -toť můj poznatek-doufám že pomúže . Takže místo kolečka za 300 mám celý mechanizmus (drží na dvou desítkách a ke všemu přístup po sundání kola) za 1000- ale napíná jako nový kléma
-
JoJo přesně tohle je taky na 2.2 benzín -jestli se můžu zeptat kolik je cena. Jo a nevíte někdo v čem je rozdíl od té nafty-ty vypadá totožně akurát nemá nahoře tu baňku- jde mi o to jestli by tam šla použít . kléma
-
No myslím (Na tom eBAy) že se jim jen nechtělo tak složitě ten výfuk tvarovat-jinak to uchycení by bylo odpovídající, ale nejsem si jist. Vůbec netuším jak vypadá výfuk na 3.0-ale když vezmu tak je tam (eBay) i na mojí 2.2 a podle toho usuzuji. Jinak ještě jsem to nezkoušel-ale když jsem se na výfuk ptal (zatím drží) u Peugeota tak mi vyjeli z katalogu poslední díl na 2.2 HDI a je rozměrově,uchycením a vývody stejný Jak 2.2 benzín a ani nebyli schopni vysvětlit v čem je rozdíl. A ten se dá v druhovýrobě sehnat do 3 tisíc- tak leda risknout toto.
-
To je mi vcelku jasné- ale jde mi o to co myslíš tou proteklou naftou-kde je ta měřena. Protože bufík si bere přímo z nádrže-ne? Takže jestli to palubák ví a za běhu motoru to sčítá-nebo ta spotřeba bufíku je plus(navíc aŤ je jakákoli) to co je na palubáku?
-
Taky jsem rád že tu jsou nějaké benzíny . Fotky ještě dodám -zatím s tím zápasím. Jinak plyn mi přepíná teď v zimě po cca 1km (rekord je 1200m při -24C) při další v ten den jízdě už po cca polovině. Do dvou hodin po zastavení to většínou jede hned na plyn.Obalil jsem řádně reduktor hadrem . Ukazatel paliva (myšleno plynu ) mám je to řešeno 4x diodou a jak je tu psáno je to orientační-člověk se orientuje podle km(dojezd teĎ cca 350km).Spotřeba benzínu mi vychází do 1L na 100km ujetých takže + 12-13L plynu. Je to teď v zimě- v létě jsem to pořádně nestihl změřit, ale přepínání bylo po cca 200m a spotřeba plynu odhadem o litr menší.Jak jsem psal jediné negativum je ta spotřeba oleje. Ale to je spíš o dojmu-ono když se to rozloží do těch km je to v halířích na km-asi 3haléře-prostě jen divný dojem .Ale co jsem četl na různých forech tak peugeot motory na to trpí (1.8, 2.0, 2.2) ale je to od kusu-někomu to žere více a někomu méně. Ale prý je to nemoc i jiných automobilek a moderních 16V. A další co bych viděl jako negativum-(opět o zvyku a dojem)-je dojezd-byl jsem u diesela tankovat po 1000km-ale už si zvykám. Volil jsem benzín/LPG po těch story co jsem o mederních dieselech (HDI a jiné) a snimi spojenými vychytávkymi (vstřiky, setrvák a .....) slyšel a četl. Tak doufám že to byla šťastná volba. Proto jsem zvolil taky 2.2-ten má alespoň nějaký točivý moment. S nafty mi benzíny připadaly strašně líné-alespoň okolo 2 tisíc ot/min.Tenhle motor se dokáže obstojně už s této hranice sbírat. Uf to jsem se rozepsal . Takže ať nám to jezdí ku radosti )) kléma
-
Takže palubní počítač dle tebe počítá s provozem bufíku a připočítává tu jakous. normovanou spotřebu bufíku . Já jenom že jsem měl teď pučenou 807 (88KW-nafta r.2006) a ukazovala 7.5-což by na zimu s bufíkem bylo dle mě slušné. Ale nepočítal jsem to-bylo to jen dle palubáku.
-
Další chytlavej.Vůbec mi FAP nevadí - ba naopak. Kdyby ho jen některé automobilky rychle nezastavěly do starších motorů, které na to nebyly plně připraveny (na tu regeneraci, ale zas pravdou je- nějak se to vyzkoušet musí)- prostě je pak zdrojem drahých a zbytečných problémů. Jinak skvělá myšlenka, která bohužel tomu vytvořila kult odpůrců- škoda.To jenom k mému příspěvku a končím s FAP-já ho stejně nemám a svůj kat. bych si taky nevyndal. [upravil dne 8.2.12 13:15 od kléma]
-
Ten FAP je neštěstí. Nejhorší je ,že už jsem zaznamenal v souvislosti s přistoupením na kontroly STK v rámci unie, že se bude kontrolovat přítomnost a funkčnost těchto filtrů-mimo jiné dále propustnost skel atd). Nejenom že ta technická bude díky tomu stát ranec, ale ještě budou lidi mít s filtry hoňku (potěž kdo ho kuchal). Ale nevím od kdy to má platit- v návrhu bylo 2013.
-
Chlapy mam benzín -ale chci se Vás zeptat-berete ty spotřeby podle palubáku-nebo počítáte s tankování. Palubák asi nebude zohledňovat přídavné topení- ne . Kolik si ten bufík může pápnout? kléma
-
Ahoj. Já mám C8-2.2 benzín/LPG -máj ji tedy zatím 8 měsíců a najeto cca 11 tisíc a zatím spokojenost. Když jsem sháněl jezdil jsem i v 2.0 ,ale zdálo se mi to líné.Jak se zde psalo spotřeba nebude menší-mušíš na to více šlapat. Já jezdím kombinaci 50/50 (město/mimo-dálnice 130) a jezdím mezi 12 až 13 litry LPG.Teď v mrazu to chytá a hned topí . Jediné co zatím pozoruji jako negativum je že tožere olej-na to jsem nebyl zvyklí (asi litr na 4 tisícekm) a zjistil jsem,že se na to nedá sehnat výfuk ve druhovýrobě- nebo mě někdo opravte. Ale to jsou v porovnání s problémy co tu čtu u HDI asi drobnosti . Jinak LPG tam mám Prins-nádrž pod autem-už to tam bylo .kléma
-
Ahoj lidi. Tak jesm novým majitelem C8 (doufám že zde neurazím ale na citroenu to moc nežije). Koupil jsem 2003 2.2 16v (116KW) s LPG. Mám ho dva dny a zatím se seznamuji a vše se jeví jako fungující. Mohu Vás poprosit jak zde děláte to vyjetí údajů dle WIN. Moje Winko je VF7EB3FZC13072627. Děkuji Kléma Havlíčkův Brod
-
Ahoj lidi. Všem pěkné svátky. Ještě bych se Vás rád zeptal jak poznat na kupovaném autě že funguje ESP a ASR (ABS kope). Jo a ještě nechápu že jednou píšou že auto má 6, 8 a dokonce 10 airbagů-mají všechny stejně nebo se to liší. kléma
-
Tak u Peugeota chtejí za displej cca 5 tis. A prý se to nechá opravit za cca 1500-záleží co tomu je.
-
Koho byla zelená 807 2.2i benzín -okolo Hradce
kléma odpověděl/a v tématu od kléma v sekci Peugeot 807
Jinak Vám fakt tohle auto nic neříká(koho bylo)-bylo hodně polepené samolepkami fora