-
Počet příspěvků
3 870 -
Registrace
-
Poslední návštěva
-
Vyhraných dnů
1
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Lihous
-
Ale DVB-T je televize DAB+ je radio ... Momentalne Trutnov nevisila 10kW al jen 1kW a to ma na starost spolecnost TELEKO Opet zcela verejny udaj http://www.digitalradiodab.cz/seznam-vysila--.html
-
Moc moc pekne auticko
-
Znam - mame tam hodne aut vybavenych DAB+ delam v Kvasinach - je to lepsi nez magnetka ale zazrak se proste nekona. Asi maji citlivejsi tunery a nebo lepsi specialni zesilovace ale nateny jsou vice mene az na vyjimky vsechny ve skle bud bocnim a nebo zadnim. Nalepovaci anteny jsou opravdu jen do silneho dobre pokryteho mista a to u nas neni viz mapa. https://digi.ctu.cz/dtv/ Na te mape se to da celkem pekne prepinat a dohledavat to ci ono pasmo MUX atp. Navic jsou z leta AKTUALNI a ne jen optimisticke "LZI" na ktere jsem bezpoctukrat upozornoval!!! Pokud si kliknete "Tabulka pokryti" jsou tam kraje a dal okres s casti i obce s propocitanym pokrytim a u nas mame proste TMU. To ze se da zachytit neco ve vzdalenem Brne je skutecne zazrak ..... Jinak "pruraznost" signalu je skutecne dobra ale je potreba sila a tu proste NEMAME - zatim. Obrazek je jen pro nazornost ze oficialne mame tmu a i tu dokazeme prijimat - opet podotknu ze jde o vykon 1kW az pojede C.Hora 10kW = co se bude asi tak dit ??? A dale mame u HK vysilac Krasno ktery taky pekne vysilal III. tv pasmo proc neni ......????? Protoze jsme v CZ - odpovim si sam ..... BOHUZEL!
-
Zelena vlna v PRAZE ...?
Lihous odpověděl/a v tématu od Lihous v sekci Cestování - tipy na výlety či dovolenou
Je to mimo zalozene tema ale clanek me tak trosku pobavil jak je napsan a i z casi ma pravdu a ukazuje na nasi adabsurditu https://www.reflex.cz/clanek/komentare/90617/vladimir-pikora-cykliste-peklo-ridice-aneb-kdyz-mensina-tyranizuje-vetsinu-a-rika-tomu-pokrok.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Nic mene zaznelo tam jedno velke moudro neustale postavani rozjizdeni a nasledne brzdeni ekologii fakt v kombinaci s nasim voz,parkem nepomuze. -
JJ stara dobra klasika No magnetku - nechci jako trvale reseni stale to davat do a z auta ....??? Za vetsiho deste zateka prez kabeel do auta .... Prilezitostne nebo kdyz jedu sam Ok ale pokud jedu s lidma = hloupost Nam se taky nacte mux kdy vidim s "vykricnikem" jmeno stanice ale signal i kvalita je na nule. Pak je "otaznik" kdy to funguje ale vypadava to jsem na sile cca 10 / 30% a kvalita jak kdy od 40 / 100% Co mam vypozorovano je kvalita neni zavisla na sile signalu.A kvalita pro rozumny prijem je potreba kolem >35% A pak je vse ostatni kdy to hraje o 106 a je spokojenost .... Pockame do konce roku / snad listopad / kde se slibuje spusteni C.Hory a pokud by to nepomohlo tak s radosti odlepime nalepovaci antenky / jedna prisla na cca 300 / a udelame do strechy dalsi dirku a bude klid ..... Na pokus mam starou zakladnu z vrakoviste 100 a pokud by fungovala tak se klidne poridi nova cca 700 .... prut bude bude upraveny z Felicie a nebo se taky poridi kratsi z "venku". To jsem taky zkousel i takeve "zhov..losti" jako dat dva 20dB zesilovace za sebe - prekvapive tam kde to nehralo jsme hrali ale tam kde to hralo bylo ticho ..... a sila i kvalita byla vice mene stejna. Je to vesteni z koule protoze digital se chova uplne jinak nez analog ..... A uz jsem to taky psal vidim na vysilac a mam ticho a pak jsme v udolicku vysilac za kopcem a hrajeme .....
-
Fotky jake mam magnetky mam nekde ve vlaknu a zesilovace jsou od Tesonu z Prepych Sumove cislo je pro pokusy asi zbytecne resit navi mame jen jednicky a nuly .... A proc to u nas nechodi - protoze mame pomerne kopcovitej teren a timto smerem se uz moc "nevyzaruje" tak ze je malej zazrak ze u nas neco chytame ..... Ale ikryz jsem jel s magnetkou na strese do Brna tak jsem nic nechytal ... az v samem Brne. A jeste doplneni - pokud nebude mit "TELEKO" nebo jak se ta spolecnost jmenuje co vysilat bude muset bud odejit coz asi nebude na poradu dne a nebo pridat na vykonu a nabirat komerci a pak by se paradoxne u nas mohlo DAB+ rozjet mnohem rychleji - pokud by byla nabidka rekneme jako je ted v Praze .... ale to je jen ma ciste soukroma teorie
-
Prestal nam fungovat ventilator pri nezavislem topeni - myslel jsme si relatka pripadne pojistky - ee "cokolada" a divim se ze jeste mame auto stale a v provozu Na obhajobu je to v provozu mozna vic nez 5roku ....? Dalo by se to nekde na foru najit kdy se vestavelo topeni do auta ....?
-
No jo to je svata pravda "ale" pokud je dostatecny signal / viz sousedni nemecko pripadne prihranici s nemeckem od MB CL DC tak i tato nalepovaci atrapa funguje - je o ni i ve zcela odbornych odkazech psano - jen do dobreho signalu laicky napsano neni to zadna slava. Slucovani zesilovani atp. Bohuzel jsem ve stadiu pokusu ktere zacali pred cca 2- 3 roky tak ze jen jedeme s tim co je - mel jsem chut koupit antenu na strechu pro vsechno FM / DAB+ / DVB-T / GSM nojo ale cenovka ke 4tis me prislo stejne vyhozene penize jako za nas stavajici adapter od ALPINE - a ikdyz je to jen prevliknute jine radio nemyslim si ze by dali licenci sve znacce kdyby to byl nejaky smejd. Bohuzel nikdo nepredpoklada ze u nas mame pokusne vysilani desitky let a jeste idealne s min. vykonem. A pak mame ono kolecko kdy se rika a i me bylo odpovezeno - neni zajem ale proc neni zajem - neni program a neni signal proc mam kupovat predrazeny prijimac vzhledem poutove vietnamske krabice kdyz neni program a program nebude pokud nebude zajem ale zajem byt nemuze kdyz neni program a zaroven signal a ze je to slozite JE ale jsem v CZ a tady je vse slozite - JA UZ DNES VOLAM PO SELSKEM ROZUMU A NE ABY SE ROZDAVAL NA LOPATKY ALE ROVNOU NA CELE "PYTLE NEBO LEPE PALETY"!!! Odpovedni to maji na ..... a nam pak zbejva jen si hrat. Jeste ze nas to "bavi" ...... Jinak mam doma antenu puvodne na GSM ale jen dostat cas a vyvrtat diru do strechy natahnout svod a je klid - jasne ze bude venkovni antena min lepsi nez vnitrni .... o odstineni nemluve. Spis je otazka kam vrtat - neresime ze bude dalsi prut na strese - ale do prostred kde to "hralo" dobre a nebo pred zadni antenu kde to nebylo spatne ale ne dobre ale zase to bude esteticky asi lepe "vipadat"
-
5.10 jsme byly v Lipsku jak je uz standartem tak po prejeti hranic jen na nednu nalepovaci antenu + zesilovac na III pasmo cca 20dB slo naladit a poslouchat "hodne" stanic. Pravda ze i u nas na D8 to nebylo az tak spatne pred prahou bylo spis "ticho" ale jiank to slo - dal na D11 je klid tedy ticho. Dnes jsme byl i vcera v PL Klodsko a tam je 100% bez signalu - vztazeno na nalepovaci dve anteny a dva zesilovace 20db sloucene k tuneru DAB+
-
Zasel jsem si zazadat o novou obcanku a krom nepotrebnych veci me prekvapila pani kdyz pri foceni prohlasila ze mam bryle ktere jsou zatmavene a na fotce jsou odlesky od zarivek / ano mam samozatmavovaci skla ktera ale byla nezatmavena jen lehce zabarvena / a ze udelame fotku bez "bryli" tak uz se tesim na nejake "ztotozneni" a vysvetlovani horlivemu prislusniku ze to jsem ja ale bez "bryli" do ted to nevadilo a hle ted uz ano - diskuze na tema polar.filtr na samotnem fotoaparatu by dostalaasi akadem.status tak ze jsem mlcel a uz ted se tesim jak se budeme stale a vsude dohadovat ze to nejsem ja ale jsme si jen podobny .... A treba ne a bude to Ok .... ale v nasem bananove tomu moc neverim.
-
To mame udelane uvidim zkusim pripadne jedny dvere a jinak klasika "svicka"
-
Noo prave nam silikon sice fungoval ale "vrzal" a to jsem vic nez hodne moc trpel - ona ta nase P406 uz nebude na torzni pevnost "TOP" konec koncu nebyla ani jako nova. Pravda mozna by stacilo vymenit samotne tesneni
-
Ma prosim nekdo zkusenost s timto "vyrobkem" Zjistil jsem ze se jedna o nejaky gel na prstech se to chovalo zajimave ale nechtel bych poslouchat to co jsem poslouchal pred casem se tesneni naplacalo a pak to snad 3/4 roku vrzalo :( DIky za pripadne zkusenosti .....
-
Venoval jsem se auticku - zacala byt citit klima tak se udelalo komplet "desinfekce" radiator a pak interier predtim vyluxovani a ted asi zitra otreni palubky a vycisteni oken Osetreni kuze-no toho umeleho igelitu Nicmene byl jsem v HK odpoledne a nepochopim drevaky kteri se cpou dopredu poblikavaji ikdyz vidi ze je ped nama kolona a max predjedou jen jedno auto a pak jedou klidne 10km v kolone .....? Nedivim se ze slabsi jedinec dupne na brzdy a je pruser /admine promin / na svete.
-
Dnes nam byl prechodnym domovem veletrzni komplex v Lipsku - je tam klasika veletrh / burza hracek - zensky si prijdou na sve vanoce v jedne hale tam uz "byly" Parkoviste tusim 6 Euro a vlezne 14 Euro - popravde je toho tam na koukani rok od roku mene a mene ale je zase fakt ze tam jezdime uz snad 12roku ......? Trosku skoda ze se neda vetsinou platit kartou jinak kafe klasika cca 2,60 Euro a v prodejne se "suvenyrama" 1,50 EUro tak ze za nas Ok Ale i tak DOPORUCUJI jako "vejlet" asi OK.
-
Jsme v laznich a uzivame si dokonale pohody - u stolu mam 4 zensky tak zese nenudime po vecerech :) Nanestesti Velichovky nejsou velke a nam staci vino ..... :) Jako relax doporucuji - jen co se nezmenilo je moznost pripojeni WIFI na jejich sit proste mam smulu - ale nevadi - odpocivame ...!!
-
Add svetla pokud nesviti ani "obrisovka" ...... brzdy hlavni svetla snad ale treti jsou vetsinou LED a ty sviti vice mene stale pokud tedy nepraskne pojistka a nebo neni v haji spinac pak ANO pak to nesviti. Me to spis prijde jako nejaka hra jako byla drive v Decine Teplicich Hradci a mnohde jinde .... Minulej tyden se me prejeti do protismeru proti nam stalo asi ctyrikrat z toho jednou primo v Dobrusce pod namestim - pocitove SPATNE a udelat s tim neco / zareagovat kdy je chodnik plny lidi / je podobne .....
-
Netusim nejdriv predjizdel v kopci nad Vrchovinama tak jsem byl v dojmu ze podede jak pojede a pak toto ten ram byl celkem velkej ale vetru jsem si nevsiml - mame ale proti tomuto prcka. A pak dal kdyz jsem zacal predjizdet pridal? A na brzdach taky stal o dost delsi cas dele ..... Odbocoval pak na Vysokov nad Nachodel - SPZku mel "H" tedy nebyl z daleka mozna koukal do navigace unava .....????
-
Pomalu a jiste se zacinam bat za volantem .... Ne dnes ale vcera odpoledne opet auto v protismeru a chovani ridice no prinejmensim zvlastni ....? Viz hodne stazene video. Sam sebe se ptam na co mame pravidla kdyz vetsina nedava smerovku hromada aut jezdi s odpojenym prednim svetlem na leve strane pripadne komplet odpojenym zadkem - tedy uz nesviti nic - potkal i debila / admine promin / s odpojenyma brzdovkama. Vcera D11 nasledne odpoledne v radiu dalsi doveda na dalnici v protismeru smer "Rozvadov" nereknu nekde kolem Jablonce tam se splest neni zadny problem neb znaceni jake tam bylo ..... a mozna jeste je ..... Ale na D11 ? Prejeti do protismeru Vrchoviny Nachod.avi
-
Vcera se menil olej tentokrat po cca 7tis asi 1 a 1/2 max 2 mesice a neveril jsem co se deje ve vzduchu - jezdime spis jednicky a dalnice .....
-
Z dlouhe chvile strihl par veci z cest mala ochutnafka ..... Je toho ale tolik ze by se uzivila ON_LINE TV Jen pro "stourali" toto je zasadne zkomprimovano pro dalsi pouziti plne HD mame samozrejme doma a NEZVEREJNUJEME HO! Kamion vs Oktavka NEUVERITELNE.avi Tranzit na Chlumec a pani krava s tabletem na volantu.avi
-
Vcera cestou z Kromerize smer Olomouc na magnetku + zesilovac se nacitalo hodne stanic ale malo kde neco hralo - prekvapenim byl Slovensky multiplex - sice jen zobrazeny ale i tak prekvapeni. https://auto.sme.sk/c/20787062/co-je-to-dab-radio-a-ako-ho-pocuvat-v-aute-na-slovensku.html Dnes cestou do Brna clekem asi diky pocasi dobry prijem i kolem Vamberka dale pak po Brne bez problemu ale tak jak je mapka na konci "dalnice" smer Svitavy konci i prijem DAB+ z brna Stanice ale jsou nacteny celou dobu tak ze nejaky signal byl nicmene spatny.
-
Vcera v Kromerizi podivat se na drona tentokrat uz dospeleho v kat.profi - bohuzel pan i ja nebyl schopen zprovoznit antikolizni system natoz autonomni letani tak ze zustalo jen u "vejletu" Dnes v BRNE nejdriv na kave v Udolni - ano kancelar ombucmana pak se prosel klasika po parku pod hradem no a pak cesta zpet .....
-
Prave jsem se vratil z Podebrad jel jsem po stare ale i tak jsem nastradal cca 20min zpozdeni kdy na tech rovinkach auticko jelo hooodne nad limit povoleny ale byl klid a prazdno. V Podebradech prijemne prekvapeni u nadrazi parkovani sice zpoplatnene ale na 24hod jen 10Kc coz je TOP na lazenske mesto Ale co me prekvapilo jel jsem si tam pro baterku do kamery a ac typ sedel sla nasadit na kameru spustit taky do cca 10vterin hlasila "ze baterie neni kompatibilni a nejde pouzit" nasledne zmizela cerna obrazovka a kamera se vypnula ? Cekal jsem ze nebude komunikovat jako ze neukaze cas fce atp ale ze to maji kluci z japonska takhle posefovany to jsem netusil .... O par roku starsi kamera s neog. baterkou funguje a navic jde i komunikace tedy cas fce atp ..... Netusi zde nekdo jak to pripadne obejit - zkusil jsem jen v polnich podminkach izolovat piny ale nezadarilo se .....
-
Svete divse mame aktualizovanou i mapu kde uz neni tak sileny optimizmus v nasem regionu a dokonce pro nas je prakticka NULA ..... Tak ze zazrak ze neco v aute prijimame ..... https://digi.ctu.cz/dtv/