mno to je těžký....
v autě máš kontrolku baterie, která má většinou na starosti:
1) napětí v síti - ale to že je v hajzlu stejně poznáš, že nenastartuješ nebo blbě nastartuješ a při tom ti zhasla nebo pohasíná palubka
2) když zhasne po nastartování, tak víš že je altík v poho a baterka se dobíjí, napětí v síti normální
3) když při nižších otáčkách slabě skoro neviditelně žhne, víš, že bys altík měl nechat skontrolovat (uhlíky, regulátor, dioda....)
Prosím berte v potaz to, že jsem toto vypozoroval na mém autě bez MUX
auto by mělo mít napětí 14,2-14,6V, to je ideální stav
Samozřejmě můžou být lokální poklesy při startování, žhavení diesla, ale určitě by se napětí nemělo měnit v závislosti na tuctuc rázech z repráku! nebo při brždění s ABS, jak bylo psano výše....
Jestli máš náladu experimentovat, připoj prodlouženýma drátama multimetr přímo k baterce, natáhni do kabiny a sleduj napětí při startování, při jízdě, hlasitý hudbě či brzdění s ABS, ASR nebo ESP
Palubní síť před uvedením do výrovby prochází velice náročnýma testama a je mi divný, že by pustili do provozu něco, čemu při brždění poblikávaj světla (nebo snižujou jas)
Už kvůli následným reklamacím