Beru to podle sebe, nekupuji každý rok nové gumy ale střídám sady zimních (zhruba tři sezóny) a letních (zhruba dvě sezóny)
proto bych tam uvedl kolonku nové (když se kupujou nové) ale i kolonku výměna a k tomu datum a nájezd km (to už tam je) mohlo by tam být i okénko, kde bych zvolil značku gum, případně jestli přezutí probíhalo stažením třeba zimáků a nazutím letňáků nebo jestli mám sadu a vyměním si sám, či jsem nechával převažovat, možností je spousty. Mohlo by to umět i toto: Třeba zadám, že 1.11.2009 jsem přezul na Goodyear ultra grip při stavu 192000 km(systém by si mohl zapamatovat i tankování od tohoto datumu) a teď zadám, že jsem 1.4.2010 přezul na firestone letní gumy při stavu 196000 km. (a zase by si zapamatoval tankování v nějakým nejbližším termínu) a krásně mi z toho vypadne, jak dlouho jsem na gumy jezdil, kolik jsem najel km a zhruba kolik jsem na nich propálil paliva.Jelikož lidi většinou jezděj stejný trasy, tak bych se třeba po pár sezónach mohl kouknout který gumy byly úspornější a který ne (orientačně)
nebo bych doplnil koupený gumy značka cena a zvolil bych 1.sezona následující sezóny bych už jen doplňoval, případně dával cenu za přezutí či převážení kol a na konci bych viděl, že na zmíněné gumy jsem najel 3 sezóny, pořizovací cena 4800 Kč, za převážení 2x200 a jednou nazutí 1x400
takže asi tak, sem se zas nějak rozepsal........