Jak psal BV406, tak Mannheim je fakt dobrej, je v něm technoseum, bude se ti opravdu líbit, když jsem tam byl já, tak akorát dodělávaly v jednom obrsále malou parní elektrárnu se vším všudy, auta vlaky, lodě a spoustu dalšího, většina věcí je interaktivní, buď si sám zkusíš nebo to co půl hodinku pouštějí v chod, rotačky na noviny, generátory el. proudu, je tam i celá přádelna se stavama, věžní hodiny, dokonce kus automotíve, bylo vidět jak robot skládá z plechů auto. Vstupný cca 10€.
Jinak mě se moc líbí Berchtesgarden. Je tam Koenigsee, Bad Reichenhaller, nedaleko Orlí hnízdo, úchvatná příroda, kousek je Rakousko a Salzburg.
Pod mnichovem jsou zase hezké hrady a zámky (pohádkový zámek šíleného Ludvíka) Ale na to já moc nejsem. Všechny památky mi připadají stejný, jedna památka jako druhá a nic si nepamatuju :D:D (Makovec, Chalupáři, 1974)
Jo pod mnichovem je dobrý pivko, za půlitr chtějí obvykle 2,2€, což je na německo dobrá cena