Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    zadní náprava P 205

    Jasne, chce to najit nekoho, kdo to umi... tech lidi je dost, jenom umet hledat. (ja vim o nekom v Praze a Pribrami) Dela se to vetsinou vymennym zpusobem, ze si tvoji starou rozbitou nechaji a daji ti napravu jinyho nebozaka, ovsem perfektne (jak kde) opravenou... Cena by se mela pohybovat okolo 5000, vetsinou... Vymena moc slozita neni, akorat je tam spousta veci, ktere se mohou vselijak urvat.. brzdove trubky apod... Taky je pri vymene zadni napravy zahodno udelat brzdy, takze nakonec cena trochu naskace.. ale co by clovek neudelal pro tu pikslu, kterou ma rad, ze ?
    • 39
  2. vix

    Okridleny sip leti savanou ...

    Škoda Octavia 1.9 TDI - Velký ideál O vzhledu nové octavie už toho bylo řečeno dost. A je pravdou, že jsme se setkali s dvěma naprosto odlišnými přístupy, zatímco jedni ji zaparkovanou v řadě přehlédli, druzí, především majitelé vozů s okřídleným šípem, se při jejím spatření na silnici okamžitě snažili začít závodit. Dodatek : Každopádně když jsme si šli octavii vyzvednout stála zaparkovaná vedle většího modelu superb a z větší vzdálenosti jsme měli problém oba vozy rozpoznat.
  3. vix

    Okridleny sip leti savanou ...

    Stále se zvyšující výkonové parametry motorů současných osobních vozů, kladou mimo jiné stále větší nároky na brzdovou soustavu a na její bezchybné fungování. To by mimo jiné měli mít na paměti i majitelé načipovaných dieselových octavií, které v nejslabší variantě mají na zadních kolech bubnové brzdy, které tuningem zvýšený výkon už jen velmi těžko krotí.
  4. Tohle bude komurka, kde budou na piedestalu dejin stat Skoda modely - obcas i s jejich majiteli. Ja to zalozit proste musim !
  5. vix

    sytic

    hledej hadici od termostaku k vstrikovacimu cerpadlu vypada to jako bovden.
  6. vix

    Zhaveni 306 1.9tdi HELP!!!!

    a jeste se snad delaly 2 typy zhavek, ale TD nemam Gorgik : TDI rozhodne nemas Mas starou dobrou mechanickou potvoru TD a bud za ni rad.
    • 12
  7. ad oddie: Ty protrely studijni vlku ! Naprosty souhlas. Pridavam se do tve tipovacky. Felku (ZCU Plzen) studuju uz 6 let a chtel bych letos skoncit alespon dochazku. Statnice uzletos probehly, takze az na presrok, takze, jestli me ted v zari nevylejou (mam jeste 3 zkousky), tak bych mel napresrok skoncit. Mel ?
    • 39
  8. 1) Co mas proti bionafte ? Je to skvele ekologicke palivo. 2) Aditivovane nafty (Shell, OMV, Aral,..) maji vic aditiv a min nafty.. proto ta spotreba... mozna... Nafta od ONA: Lepe to jede, protoze tam nejsou ty aditiva a tudiz motor vice rve. S120L s prorezlym veyfuckem jede taky jako z praku 3) Spotreba: po 400 km jizdy se ti vzhledem naklonu auta nepodari do nadrze nalit naftu az po okraj, rozdil 2-3 litru dela treba az 0,6 lt/100 km. Pak ta spotreba vychazi krasne, az do dalsiho tankovani.. Co tam lejt ? Cokoliv, co chces Nekteri tvrdaci jezdi i na rostlinej volej, ve kterym se drive smazily bramburky a hranolky.
    • 29
  9. vix

    Hukot z přední nápravy

    treba to mohou delat poloosy
    • 9
  10. vix

    PODLOZKY

    Ja bych vic jak 20 mm nedaval Jinak budes mit problem se sroubama, poloosama a zadni napravou...
    • 7
  11. vix

    GUMY

    myslis jako tö zadni plastove okno ? Ja CTI neznam, je to pevne, nebo \"mekke\"foliove ?. Je-li to mekcene PVC, zkus manzele Rekovi. Sije u nich hodne lidi. A ceny maji prijatelne .
    • 27
  12. .. umet se poprit v jedne vete, tomu se neda rici jinak nez umeni
    • 39
  13. vix

    Chladící kapalina

    Ale muze.. dokonce tam muzes dat vodu z rybnika.. akorat se ti drive nebo pozdeji ucpe chladic. Kdyz tam chcete mermomoci pres leto mit vodu, tak jedinne destilku. Jinak, soudruzi, co udela samopal Kalasnikov, kdyz ho ne chate pres noc venku ? Ano, nemrznouci kapaliny obsahuji inhibitory koroze, ktere chani vas cladici system pred proderavenim. A protoze se tyto inhibitory provozem (a casem) spotrebovavaji, doporucuje se menit nemrzku za 2-3 roky (nebo 40-50 tkm). I po tech 2-3 letech, vubec nemusite mit strach, ze by vam chladic v zime zamrzl, kapalina ma stale stejne vlastnosti, da se rici, ze je temer vecna, ale pouze co se \"nemrznosti\" tyce. Inhibitory koroze jsou uz ale pryc.
    • 54
  14. Sehnat ojetinu 309 v Nemecku zacina byt problem. nejsou, a ty co jsou, jsou dost vymlaceny. Muj \"vyhradni dovozce ojetin\" 309 utal nekdy pred 3 lety, ted pomalu opousti 205 a 405. Prestava se mu vypacet je tahat... Takze sehnat \"nejakou\" 309 (v dobrem stavu) bude docela problem. Muj osobni nazor je ten, auto si nechat (nacpals do nej dalsich 25-30 tKc, takze by melo jeste tak 4-5 let slouzit). Pri tom bych setril na neco lepsiho, abych si to \"nove\"auto mohl po tech 4-5 letech dovolit. Proste, ber auto jako spotrebak... BTW: trocha historie (nejedna se o skodolibost) Kupujeme P 309 GT za 19k penez Cenik Auto Vasenda (nejedna se o reklamu) Vylet domu, do Francie, do Sauchax...
    • 39
  15. vix

    jakou chladicí kapalinu

    Nalej tam, co chces.. pokud nemas zaruku apod. No, vlastne vsechno tam taky nejde... treba takovy Fridex Stabil urcite ne (teda jde, ale zaruku ti na to nikdo neda, ani ja ne) BTW: Zkus prosmejdit forum. Nalezne se tu spousta zajimavych inormaci... treba zrovna clanek Chladici kapalina
  16. vix

    Sraz Plzeň

    proste, mam uz 353 prispevku a jedeme na rekord. No, mezi nami, do srazu to bylo slusne, po srazu vtaky slusne, pak jsme se se srazem rozloucili. Od te doby to beru jako slozklu pro vselikere radeni... Vzdyt je to lepsi, nez zakladat milion jinych temat Navic, toto tema je uz pres taden mrtve Takze, jaka byla vase cesta do prace ?
  17. vix

    Co mam jeste zkontrolovat nez odjedu.

    Luger.. a pak staci jeden vyzvejklej sroubek na viku ventilu.. Petano: Vezmi si nejaky hadicky.
    • 25
  18. vix

    Sraz Plzeň

    No jo, ale to ti teda potom asi nesouhlasi s VINem - tam mas CDF a ne DFZ, ale je pravda, ze XU9J1 je oboji. Jooo, holt Frantici zase chlastali, kdyz to davali dokopy DFZ je typ motoru, s VINem (c typem kastle a auta) nema nic spolecneho.
  19. vix

    Sraz Plzeň

    Murdoc : To je ten druhej cernej ? Ten, co ma vetsi segru 605 ?
  20. vix

    Chcete někdo tlumiče na 309 ?

    R .... jako rachotina ! :D:D:o
    • 12
  21. vix

    Klimatizace na 1.9xjtd 306

    3 dny a vymenit klimu ? bych nerekl Tak tyden az dva mesice, protoze se tam bude furt neco.... a chtelo by to k tomu to druhy auto, aby bylo videt, co kam patri. myslim, ze namlatit dodatecne do auta klimu je skoro stejna paskovina, jako tam dat ABS. Prodat a koupit s klimou! Jestli ti na ni tak zalezi...
    • 8
  22. vix

    Sraz Plzeň

    Destiny: nechapu te! Si kup nejaky plechace a dej na ne nejaky sunky, ne ? Pak o ty pneu strach rozhodne mit nebudes a kdyz je zgumujes, tak si nekde sezenez podobny... kdyz uz mas ty gumy, ktery vyvazujes zlatem. Ale fakt je, ze s plechacema moc parady neudelas. (zivot je otazkou priorit)
  23. vix

    Sraz Plzeň

    A to jeste JIFOR prislibil, ze se pokusi zorganizovat neco podobneho na podzim juj Mohla by z toho vzniknout takova mala tradice.
  24. vix

    zhanam mechanika!!!

    treba tenhle, je pry dost dobry
    • 11
  25. vix

    repase poloosy - morava

    Tak si tam sjed.. do Tabora to mas cca 150 km
    • 7
×
×
  • Vytvořit...