Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    306 a navigace

    To by mozno slo este mechanicky ocistit niecim ostrym, ale odporucal by som pred tym odpojit baterku, ci poistku (u mna F23). Nekusal by som ziadne spreje...pri tych prudoch co tam mozu tiect by si mohol aj vyhoriet.
  2. miroja

    ja sudat tapec

    Priznaj sa, vsak si tu vobec nehladal
  3. miroja

    306 a navigace

    Co ine spotrebice v tej zasuvke? Funguju? Ak ano, tak to bude mozno nabijackou GPS. Moze mat naprikald niekde prelomeny vodic.
  4. Naprikald sem: http://www.youtube.com alebo www.ulozto.cz ..
  5. Tak este raz k ostrekovacom. Najskor o Feliciach. V sobotu som si to overil na kmosovom Pickupe. Aj na Felde (po r. 98,odkedy sa montuje cyklovac s pamatou), sa po stlaceni tlacitka ostrekovaca rozbieha sucasne motor ostrekovaca aj motor stieracov. Je vsak tiez pravda, ze stierace nejdu na sucho, pretoze ostrekovac zjavne vdaka spatnemu ventilu dodava vodu na okno okamzite. Spat k 306-kam. Technicky najlepsie riesenie by bolo oneskorit o par sekund rozbeh stieracov po ostreku. Aj toto automaticke zotretie ma na starosti rele cyklovaca prednych stieracov, takze pridat na komkretny vstup nejaky R-C clen a mohlo by to tak fungovat (pisem o autach bez dazdoveho senzora, tam sa o to stara zjavne elektronika dazdoveho senzora). Ktovie, preco to vyrobca takto neriesi. Zrejme by slo elektricky vyradit automaticke zotretie okien po ostrieknuti ostrekovacom (napriklad pre auta bez sonzora by mohlo stacit odpojit vodic c. 511 na cyklovacom rele prednych stieracov, priapadne vytiahnut rele, ohnut pin 6 tohto rele a opat ho zasunut spat do patice). Vtedy by ostrekovac len striekal, zotriet okno by bolo potom treba rucne, prepnutim do polohy I, alebo posunt packu dole. No ako lepsie riesenie sa mi zda pridat niekde do hadicky k ostrekovacom na predne okna spatny ventil. Ma tam uz niekto spatny ventil? Vyriesilo to problem?
  6. miroja

    306 a navigace

    Pokial viem, vsetky aktualne GPS maju dotykovy display a ako prislusenstvo byva minimalne drziak na sklo (alebo palubovku) a aj napajanie z autozapalovaca. Niekdey aj USB kabel na pripojenie do PC, sluchatka, sietovy zdroj ... Moznost zmeny povodneho SW na IGO zalezi od konkretneho vyrobku, Dynavix nepoznam, neviem sa k tomu vyjadrit. 306-ka ma standardne rozmery tohto konektora.
  7. miroja

    306 a navigace

    [upravil dne 21/8/10 miroja]
  8. miroja

    Deaktivace klimatizace

    No ak mas BITRON, tak to je este mozno ten lacnejsi pripad, ak ti nefunguje riadenie ovladania sahar a nie je to snimacom teploty. Su 306-ky, ktore BITRON nemaju a sahary riadi priamo riadiaca jednotka auta. Naprikald moje . No nastastie ja som mal zatial problem \"len\" v silovych obvodoch (jeden preruseny vodic a jeden ventilator so zaseknutymi uhlikmi).
  9. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Vyzera to, ze aj v tvojom pripade sahary ovlada BITRON signalom z elektroniky klimatizacie, tak mozno nejako zablokovat tento signal... Ale skusim to este pozriet, no dostanem sa k tomu asi az po vikende. Asi by mi poholo ak by si mi poslal VIN (kludne cez SS).
  10. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Nuz, ono by sa ti mozno dalo aj poradit, len by bolo treba presnejsie specifikovat problem a tiez uviest o ake auto sa jedna. O Tvojom aute nevieme takmer nic, len ze mas automaticku klimu s deravym chladicom a nejde ti vlastne ani o vyradenie klimy (ktora je podla mna aj tak uz tou dierou vyradena), ale o to,aby sa ti netocili sahary. Ale uz sa opakujem, lebo na auto som sa ta uz pytal vcera
  11. miroja

    Problém s budíky

    Osvetlenie budikov na palubovke ma samostane privody (aj piny na konektoroch) kladneho polu aj kostry, uplne oddelene od elektroniky.
  12. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Napis VIN (do SS), ale fotky tiez pomozu. Skoda, ze si hned nenapisal, ze Ti ide o to,aby sa ti nezapinali sahary,ale pisal si, ze chces vyradit klimu. Nemuseli sme sa uberat nespravnym smerom. Stale si myslim, ze pokial mas klimatizacny system bez potrebneho tlaku media , tak sa klima na P306-ke vobec nezapne. Jedine, ze by si mal zavadu v obvode presostatu. No v tom pripade by si uz asi mal zdrety kompresor klimy To, ze ti stale bezia shary je podla mna iny prioblem, ktrory s nefunkcnou klimou vobec nesuvisi. Nemas nahodou na termostate chladiacej kvapaliny dva snimace - modry a hnedy?
  13. Hmmm. ale na Feldach to vraj stierace zapinalo az o par sekund po ostreku. Aspon tak mi to potvrdili viaceri majitelia. Takze to bude asi zapojenim toho pamatoveho cyklovaca. Skusim to pozriet ako to ma Felda a ako Peugeot. Ten spatny ventil urcite nezaskodi. Ja som si ho dal pred casom aj do svojej starej S120 a malo to cosi do seba. Jednoznacne sa cas od zapnutia ostrekovaca po vlastny ostrek skratil...
  14. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Aky mas vlastne motor? Skusil by som to zajtra pozriet .
  15. miroja

    nespíná sahara

    Nuz tak podla vsetkeho mas snimac teploty aj BITRON OK. Skusal si nastartovat a zapnut klimu so zapojenym snimacom? Vtedy sa maju roztocit ventilatory na polovicnu rychlost. Co? Tocia sa oba, alebo ani jeden? Ked si odpojil snimac, pritiahnu ti vtedy vsetky tri rele? Hlavne by ma zaujimalo, ci zopne to zelene, ktore je medzi saharami na strane vodica (to zelene, ktore je na obrazku dole). Prave to by malo privadzat 12V na ten ventilator, ktory sa ti netoci. No ak sa ti netocia sahary na polovicnu rychlost, tipujem to skor na samotny ventilator na strane vodica, alebo vodice (konektory, poistku) privadzajuce k nemu 12V, samo aj kostra. [upravil dne 19/8/10 miroja]
  16. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Podla mne dostupnych info je rele v poistkovej skrinke v motorovom priestore. Malo by byt cierne. Ak ich tam mas viac, tak hned to prve, najblizssie ku kabine. Ja by som vsak siel radsej do toho konektora na elamg. spojku kompresora.
  17. miroja

    306 a navigace

    Win CE5.0 odblokovane, IGO8, Sygic, TomTom..prehrava AVI, MP3,obrazky,tiez word, excell,pdf, BT, FM transniter, obrazovka 5.0\", 4GB karta,... za 65 eciek. No nekup to
  18. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Mala by to byt poistka F20, len ta zrejme napaja aj ventilator vetrania. Radasej by som rozpojil konektor elmag. spojky cerpadla klimy. Je v motorovom priestore, blizko cerpadla klimy. Mal by byt biely, dvojpinovy.
  19. miroja

    Deaktivace klimatizace

    Hmm.. ja som si doteraz myslel, ze pokial nemas potrebny tlak media v klime, tak sa elmag. spojka na cerpadle klimy nepritiahne, aj ked kontrolka klimy svieti. Mne to teda tak fungovalo, pokial som mal dieru v chladici, ale mam len manualnu klimu. Skus sa pozriet, ci mas tu spojku ozaj pritiahnutu, ono to aj dost pocut ked to cvakne.
  20. miroja

    306 a navigace

    Co naprikald toto: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.41574 [upravil dne 19/8/10 miroja]
  21. miroja

    306 a navigace

    Ja som pred nedavnom kupil uplny noname z Ciny a max spokojnost. Dost dolezite je,aby sa ti dali aktualizovat mapy, co v znackovych byva casto schvil si ce zadara,ale potom len za dalsie peniaze a nie male. V tychto noname ide napriklad aj \"IGO8 z netu\". Momentalne tam mam Q2/2010 Natrvalo by som to do auta nedaval, iba by to zbytocne lakalo zlodejov, nakoniec vsetky navigacie maju prisavku na sklo ...
  22. miroja

    nespíná sahara

    Maska drzi na jednej skrutke vpredu (kluc c10) a na tych styroch \"stuplikoch\". Skladaju sa z dvoch casti. Jedna, vacia, je zasunuta do masky, koniec ma deleny a v strede dierku. Do tej sa zasuva druha cast, ktora roztiahne ten koniec a cele to potom zaisti a drzi. Skus to zobrat nozikom nejako zboku a pomaly vytiahnut tu vrchnu cast.Mne sa podarilo vytiahnut tri, stvrtu som odtrhol. Da sa tam dat hociaky stoplik aj z ineho auta, ktory vyhovuje rozmermi. Inak, poistkou to asi nebude, pretoze je to standardne zapojene tak, ze ak sa ti prerusi poistka F40, ktora ma napajat sahary aj na pomalu rychlost a mali by sa koli teplote chladiacej kvapaliny sahary tocit, tak by sa ti vtedy mala rozsvietit ta velka STOP kontrolka. Sikovne zapojene, celkom dobry napad. Asi si to odskusam na mojom aute.
  23. Nevyriesila by to vymena cyklovacieho rele Peugeot za to z Feldy?
  24. miroja

    Problém s budíky

    Skoda, ze si to neuviedol hned na zaciatku ono to totiz uplne meni pohlad na zavadu. V takomto pripade to uz teda vyzera na IO za budikmi.
  25. miroja

    nespíná sahara

    Sahary maju dve rychlosti. Pri pomalsej su oba elektromotory zapojene do serie. Zopne jedno rele sahar (podla zdroja z netu pri teplote cca 97 stupnov). Ak sa teplota dalej zvysuje (cez cca. 107 stupnov), zapnu sa oba ventilatory na plny vykon, kazdy z nich je su vtedy zapojeny priamo na 12V. To vsetko za predpokladu, ze klima nie je zapnuta. Silove obvody - elektromotory su ovladane tromi relatkami,o riadenie tychto rele sa zrejme aj v tvojom pripade stara BITRON. Predpokladam, ze ti nefunguje polovicna rychlost a toci sa ti len lavy ventilator naplno (ked zapnes klimu hned po nastartovani motora rozbehnu sa ti oba ventilatory na polovicnu rychlost ?). Takze, zacal by som poistkou. Mala by mat cislo F37, prud 40A, je v motorovom priestore pri baterke. Potom by som kontroloval rele ovladania pomalej rychlosti,prepinacie rele, pravy motor, a pripadne aj kabelaz. Skus este toto: Zapni zapalovanie (motor nestartuj), odpoj hnedy konektor snimaca teploty na termostate a pocuvaj co sa dej. Ak mas BITRON a je OK, malo by pocut minimalne zopnut relatka vpredu medzi saharami a mali by sa aj tocit obe sahary na plny vykon. Mal som tiez podobny problem, nakoniec som nasiel preruseny vodic od poistky k rele ovladania ventilatora a zapecene ukliky v jednom z motorov. Dost ma to vtedy potrapilo, zeby som z toho urobil nejaky prispevok \"ako na sahary?\"
×
×
  • Vytvořit...