-
Počet příspěvků
1 345 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele miroja
-
Problem so zadnym stieracom sa tu viackrat riesil. Ak sa chces dozvediet viac, da sa to tu najst aK pohladas. Vacsinou konektor ci kontakty ovladacieho rele (pri motorceku stieraca vzadu), zatuhnuta oska... K castejsie vyskytujucim zavadam by som pridal prerusenie vodicov vo zvazku od stlpika k prednym dveram, opotrebovana zadna naparava ...
-
Hm... preco tak ciernobielo? Co ide spolahlivo a bezpecne bez relatok, preco ich tam davat? Nakoniec, isto vies,ze rele patri k elektrokomponentom, u ktorych stredna doba medzi dvomi poruchami je nic moc ... Zapojenie kontrolky STOP v P306, ktore som uvadzal ako priklad navhli projektanti PSA a vyrobili v niektorej z fabrik PSA (alebo ich subdodavatelov). Mimochodom, vobec som nemal v umysle sa ta nejako dotknut ak sa to stalo, sorry, zaujimal ma nejaky technicky dovod, preco mas nazor, ktory si zastaval. Ucim sa cely zivot, mozno som nejaky technicky dovod preco to nepouzit prehliadol.
-
Nechcem eskalovat diskusiu, smerom ci mas pravdu ty ,alebo ja, ale v com je ? Tam vtedy tecie prud cca 100mA, podla mna este vacsi ako pri tom plasici a zapojil to tak vyrobca, nie ja. Suhlasim s tebou, za ak sa pohadaju kostry... tak to je potom zabava... Aj ja viem o com to je.... Vysku som koncil v minulom storoci (v 86-tom) a od vtedy mi uz cosi elektroniky preslo rukami . Suhlasim, ze treba 2x rozmyslat co a ako nielen do auta pridat a osobne tiez nemam rad vseliake tie \"dorabky\", zvlast ak su vyslovene\"dolepene\" uplne bez rozumu, ale ak to ma slusne spracovanie podlozene teoretickym zdovodnenim, tak preco nie, navyse ak je to jednoduchsie(lacnejsie?) a nie menej bezpecne riesenie.
-
Ale vsak tento princip nie je nicim novym. Na takom principe ako som pisal bolo napriklald uz v S125 riesene vypnutie prednych hmloviek ked sa zapli dialkove (v rokoch, ked to tak vyzadovala vyhlaska) a naprikald na mojom aute na tako istom principe funguje kontrola prerusenej poistky na pomalu rychlost sahar rozsvietenim centralnej kontrolky STOP. Nic ine, len Ohmov a hlavne Kirchhoffove zakonyzakony v praxi ... Ano, je mozne pridat dalsie rele, ale ide to aj bez neho.
-
Poradte se zapojenim cidla venkovni teploty VYRESENO :)
miroja odpověděl/a v tématu od thoy_GTi 6 v sekci Servis
Dost uzitocne je naprikald toto vlakno, ale je tam toho viac. Hlavne v sekcii Modely-> P306. Ale aj v tejto sekcii. Tiez som sa o to zaujimal a nasiel som tam vsetko, co som potreboval vediet -
Poradte se zapojenim cidla venkovni teploty VYRESENO :)
miroja odpověděl/a v tématu od thoy_GTi 6 v sekci Servis
Uz sa to tu riesilo. Ak pohladas, najdes. -
Co sa ti na tom napade od Fosil nepaci? Podla mna by to malo fungovat. + dostava plasic trvalo z baterky. Ak mas zapnute dialkove svetla, je na zmienenom vodici tiez + z palubnej siete, takze plasic ma na oboch vyvodoch takmer rovnaky potencial a bude ticho. Ak svetla vypnes, tak sa ten vodic vlastne prizemni cez dve pralene zapojene vlakna dialkovych ziaroviek (cca 12*12/110=1,3 Ohmu). Kedze odber toho plasica je maly (odhadujem max. desiatky mA) nebude na odpore vlakien ziaroviek prakticky ziadny ubytok napatia a tento plasic bude fungovat. Mozno by stalo za pokus minus toho plasica nezapojit na vyvod k dialkovym ziarovkam, ale k obrysovkam, len by to chcelo overit, ci odpor vsetkych tych 5W a 1,2W v celom aute vo vypnutom stave bude dostatocne maly,ale myslim si, ze ano. Vtedy by plasic ptrestal fungovat ak by si zapol obrysovky, v tom prvom pripade ak by si zapol dialkove...
-
Tak som este trochu bludil po nete a nasiel som take iste rele ako mas na obrazku hore na e-bay. Predavajuci pise: GLOW PLUG RELAY /CONTROLLER PEUGEOT /CITROEN DIESEL HDI Je to akesi zamotane... Ak as da verit tomu predavajucemu (na rozdiel od predajcu nahradnych dielov nemusi 100% presne vediet co predava,alebo je to rele do inych typov HDicok ??? ...) mozno to nakoniec predsa len bude zeraviace rele... Nasel som na webe tiez jeden odkaz na retazec Cartier 51 252 002 v suvisloti s problemom P307 aj ked nie priamo suvisaicim so zeravenim tu, Prispevok z Jun 11, 2009 Fakt asi uz len stopovat vodice k svieckam, alebo pockat az sa ozve clovek, ktory ma take iste auto ako ty a vie isto kde je zeraviace rele, pripadne urobi foto ...
-
Nedalo mi,este jeden odkaz v slovencinne. Faro: rele + zeraviace sviecky Konkretny odkaz na rele pre tvoj model auta, motora a rocnika by mal byt toto
-
Ak mas to rele vybrate tak na jednom z tych hrubych vodicov by si mal namerat trvalo +12V a ten druhy by mal koncit na zeraviacich svieckach. To by sa hadam dalo tiez zmerat, ohmetrom, ci je to ten vodic. Odpojil by som privodny vodic na zeraviace sviecky a ohmetrom by som si to overil, ci sa jedna o ten isty vodic (medzi konektorom toho rele a miestom, kde si to odpojil od sviecok). Alebo pockaj, mozno sa ozve clovek, co pozna tvoj typ auta a bud potvrdi, alebo vyvrati, ze na obrazku je zeraviace rele....
-
Hmmm... ten hypperlink je najky zle interpretovany, druhy pokus... http://www.google.sk/images?hl=sk&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&q=Glow+relais+Peugeot+406+2.0+HDi&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1024&bih=554
-
Spytal som sa uja Goggla na obrazky pre vyraz Glow relais Peugeot 406 2.0 HDi a odpovedal mi toto. Ked si pozries tie obrazky (naprikald prve 3) tak sa to moc na ten tvoj nepodoba. Ako som uz pisal, podla mna musia nan ist minimalne dva hrube vodice. Jeden od zeraviacich sviecok, jeden od baterky (pravdepodobne bez poistky, tak je to na mojom aute). Tiez by som predpokladal, ze tie hrube vodice nebudu koncit na konektoroch,ale skor na skrutkach niekde na rele, lebo tam tecu slusne prudy(aj cez 50 A) co by zodpovedalo tomu tretiemu obrazku z vysledku vyhladavania. Skus pozriet v aute, ci sa tam nenachadza nieco podobne,ako je na tych prvych obrazkoch ...
-
Neviem si to treraz vybavit, ale ak je vtokovy otvor do chladica vyssie ako motor (termostat) tak to moze trochu ochladit aj motor, pretoze az sa ochladi kvapalina v chladici urcite dojde samovolne k nejakemu prudeniu teplejsej kvapaliny z teplejsieho miesta (motor) na chladnejsie (chladic) aj ked vodne cerpadlo nebezi,ale suhlasim s tym, ze to nebude mat nejaky velky vplyv na znizenie teploty motora.
-
Mozno je to len dan za sposob, ako je to elektricky zapojene... Ak auto nema na ovladanie motorov sahar relatka, tak by bolo nerozumne napajat sahary z poza klucika, pretoze zeru hodne prudu. Ak by sme zobrali len jeden 120W motor co mala tusim uz S105-125, tak je to 10A, co by muselo tiect naviac cez kontak klucika. Takze to vyrobca riesil tak, ze to bolo napajane mimo klucika (priamo z baterky cez poistku, termostaticky spinac ...). Preto sa to zapinalo-vypinalo len na zaklade teploty vody v chladici a klucik na to nemal ziadny vplyv. Netvrdim, ze to tak plati 100%-ne na vsetky auta, naozaj neviem ako sa sahary spravaju v tomto smere v inych modeloch Peugeotu ci aktualnych autach inych vyrobcov.
-
Siel by som asi po dobehovom kontakte v motorceku stieracov. Este pred vybratim motorceka by som skusil dobehovy kontakt nejako preverit. Len pre istotu, skontroluj aj stav konektora medzi kablovym zvazkom v motorovom priestore a vlastnym motorcekom stieroacov (je cca 15 cm od motorceka stieracov). Moze nan prsat... Ak by bol zoxidovany, mohlo by to robit psie kusy. Uzitocne by bolo pripojit namiesto povodneho motorceka na ten konektor na skusku nejaky iny, funkcny motorcek z ineho auta. Potom by si hned vedel, kde hladat chybu.
-
Skus vystopovat, kde konci ten hruby vodic od zeraviacich sviecok. Myslim, ze musi koncit na zeraviacom rele...
-
A bagy mas OK,alebo vystrelene? Lebo ak ta stve ta len kontrolka co svieti ked by nemala, mozno je to sposobene nedokonalymi kontaktmi v konektoroch na nalozky bagov (volant, predne sedadla). Ja som mal problem pod sedadlom vodica a podarilo sa vyliecit. Kontrolka sa po oprave umravnila a sprava ako ma
-
Tazko jednoznacne zaujat stanovisko ... Ak auto ma elektroniku na riadenie sahar, tak ta by musela byt napajana aj potom, ako vypnes klucik (naprikald BITRON,alebo riadiaca jednotka vstrekovania) z coho plynie minimalne jedna nevyhoda - ze by to zas cosi viac zralo v kludovom stavave (ked nebezi motor) a trvale vybijalo baterku... Tiez mas dalsie zariadenie trvalo pod napatim, co moze zvysit teoreticku moznost poziaru pri nejakom skrate, zvode ... Tento problem zjavne nie je aktualny pri jednomotorovych saharach, kde je motor sahary riadeny priamo cez kontakty snimaca teploty chladiacej zmesi myslim priamo v chladici. Je tiez fakt, ze ked nebezi motor, nebezi ani vodne cerpadlo, takze by zrejme k nejakemu intenzivnemu ochladzovaniu chladiacej kvapaliny nedochadzalo aj keby sahara bezala pri vypnutom motore. Nedokazem odhadnut ake prudenie chladiacej kvapaliny by bol schopny urobil len teplotny spad: horuci motor<-->ochladeny chladic. Ako pise Ferrari - asi vela nie.
-
Podla mne dostupnych info sahary bezia po vypnuti klucika len na P306-kach, ktore maju na sahare len jeden ventilator 120W. Na ostatnych motoroch sa s vypnutim klucika vypne aj napajanie pre relatka (tiez BITRON, riadiacu elektroniku auta..), ktore spinaju motory sahar, zjavne preto je potom v garazi klud.
-
Napadlo ma, ze kontrolka dialkovych v palubovke je na tento bod pripojena stale. Je to sice len 1,2 Watt ziarovka, ale tam by sa asi nemalo objavovat ani makke napatie... ci sa mylim?
-
Tak v tom pripade bud packa (aj ked pislal, ze ju vymenil a nepomohlo), alebo zeby tie kontrolky? Ak to napatie po odpojeni konektora na packe zmizne, mohlo by to byt packou. Ak mas zapnute tlmene a ked ten vodic pre dialkove pripojis na kostru (pripadne pre istotu najskor cez ziarovku dialkoveho) nerozsvieti sa (ani trochu) nahodou kontrolka dialkovych v palubovke?
-
Aky mas kod motora? Mas klimu (BITRON)?
-
Takze ak sa nemylim starsi model, kde boli povodne svetla s jednou H4-kou v kazdom? Nemohol by byt problem v tom, ze to nebolo vsetko uplne spravne upravene na cire svetla (4 ziarovky v predu)? Podla schemy by to mohol byt aj problem s kostrou pre kontrolky dialkoveho/tlmeneho svetla v palubovke. Bolo by dobre vediet, ake j eto napatie \"tvrde\".
-
Je to napatie na \"dialkovych\" tvrde?
-
Skus zmerat napatie priamo na konektore ziarovky tlmeneho svetla. Ak nenamerias plne palubne napatie, tak by som siel po kostre na svetla (laveho aj praveho). Inak, ja tam mam 2x H7. Urcite mas H7+H1?