-
Počet příspěvků
1 345 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele miroja
-
Hm, tak to je jasne, chyba ti druhy kluc, akurat ten, co ma aj DO. Ja mam jeden bez DO, druhy s DO.
-
Co sa tyka merania teploty, tak tusim aj tvoj motor ma dva termistory. Jedne len pre merac teploty na palubovke (zlty ???), jeden pre ECU (modry). Ak je vadny (posunuty) ten pre ECU, moze vyhodnocovat uplne inu teplotu motora ako je v reale a ako ukazuje budik. Pozri kolko snimacov mas na termostate, pripadne urob foto.. Dodatocne som zistil, ze kabel na snimac vody v palive ma zrejme 3 vodice, ty mas dva. Mohol by to byt kabel na snimac tlaku oleja pre posilovac riadenia. Niktore modely to mali. Kdesi sim sa docital, ze ked pohnes volantom za volnobeznych otacok, mohlo by to pridat motoru na otackach, aby malo cerpadlo dost energie na otacanie kolesami a neskapal pri tom motor. Ked som kupil auto, tiez mi neslo dialkove. Sklusal som sparovat dilakove podla navodu, ale nezabralo to. Pomohlo az vymazanie imobilizerov oboch klucov, opatovne nacitanie a potom nacitanie aj dialkoveho. Odvtedy frcim s origo DO. Aj ja som hladal centralu kade-trade. Nakoniec som usudil (a asi aj zazrel) , ze bude v strednom paneli, ale medzicasom som to rozchodil, takze som sa k nej nprebojoval. Ak mas k autu origo kluc s DO, skusil by som najskor opat sparovat kluc <-> riadiaca jednotka DO. Mozno nebude treba vobec do auta zasahovat....
-
Z akeho kabloveho zvazku vychadza ten kabel? Ak z hlavneho motoroveho niekde v tom mieste kde vychadza aj kablik na elektromagnet klimy kompresora, mohola by to byt priprava na snimac vody v palive. Dostane ten konektor k palivovemu filtru? Pripadne snimac opotrebovania brzdovych dosticiek, ale ten ma asi len jeden vodic a mal by byt na oboch stranach auta .... Co sa tyka poistky, jedna sa o poistku F9, pre benzinaky MCU, pre naftaky istenie pre klimu a ovladanie sahar. Takze bez nej to ozaj nemohli bezat ani sahary ani klima . Ale funkciu poistky si uz isto dohladal v navode na obsluhu auta. Ja som pochopil, ze ventilatory uz mas uplne OK. Co ti na nich este nefunguje?
-
Nuz, tak to ozaj tazko hladat chybu ci radit, ak ti servis tvrdi nieco uplne ine ako je realita. Kedze rele medzi saharami mali byt vymenene, uz mi to vychadzalo potom len na patice rele, motory sahar, alebo poistky...pripadne este kabelaz a konektory v nej. K tomu neznamemu konektoru. Hmlovky mas?
-
Ak sa ventilatoery rozbehnu na polootacku pri zapnuti klimy a naplno po zohriati bezia, samotne motory by mali byt OK, aj ked.... Ak ma niektory z nich zaseknute uhliky a dlzka uhlikov je uz na hranici, pri polovicnej rychlosti moze mat problem bezat normalne niektory z motorov motor a kedze su v serii, zastane aj druhy. Skus vrtuliam pripadne pomoct rukou, ked sa budu snazit zastavit,ci nebudu mat snahu sa dalej tocit, ale daj si bacha, aby ti neseklo prsty... Mohli by to byt aj niekde zaoxidovane kontakty, trebars v niektorej z patic relaotok medzi ventilatormi, alebo v ich ovladani,. To je ovladane MCU, ale k tomu sa neviem detailnejsie vyjadrit, nemam taku MCU v mojom aute. Mozno tiez len nejaky zoxidovany konektor. Co poistky v aute a v mortorovom priestore? Vsetky OK a nezaoxidovane?
-
Caute. Moj spolahlivy, nenarocny P306 sa uz dozil druheho desatrocia a ja zvazujem zmodernizovat vozitko. Volba celkom logicky padla na P308 SW, 1,6D 88 kW. Neplanujem kupovat nove, zaujal ma model po prvom face-lifte (od cca 2015? ). Chcel by som preto poprosit majitelov a znalcov o tipy na co sa pozriet pred kupou auta. Je mi jasne, ze do vnutra motora clovek nevidi, ale ci su aj tu naprilad nejake typicke problematicke miesta, casti, agregaty, o ktorych uz lud pospolity, ci znalci vedia a ich konkretny stav signalizuje mozne problemy... (ako napriklad na P306 vycaptana zadna naprava). Budem vdacny za kazdy konstruktivny nazor. PS: Hladal som tu takuto temu, ale bud neviem hladat alebo sa za par rokov nikto na taku otazku nepytal
-
Ked zapnes klimu, tak by sa mali obe sahary roztocit na polovicne otacky, len neviem, ci to ma fungovat aj ak mas klimu praznu. Ak si spravne vybavujem, vtedy tie polovicne otacky nezaviasia vobec od toho, aky teply mas motor ale len od toho, ze si zapol klimu.
-
Zober si potenciometer (alebo odpory) podla udajov z toho linku zapoj to namiesto toho snimaca teploty a krut potakom (alebo men odpory). Tym budes simulavat zmenu teploty chladiacej kvapaliny. Ak sa budu spravat sahary spravne, tak mozes chybu bitronu vylucit. Ak nie, az potom by som sa zameral na bitron. Cital si moj popis principu chladenia P306 co som dal sem na forum "par" rokov dozadu? Mas v aute klimu?
-
Ja mam modry, dvojity snimac teploty, takze ti priamo nepomozem. Skus dohladat potrebne parametre u nejakeho predajcu nahradnych dielov. Ako inspiracia pozri tu: https://www.pdmauto.sk/produkt/721+089/301?node=100754&typ=8405&mod=3921&vyr=88&rok=1997&gid=18229251 No mozno som netrafil presne tvoj motor... Mne sa tymto postupom podarilo najst hodnoty odporu toho mojho teplotneho snimaca pri konkretnych teplotach. EDIT: Par minut hladania na webe : https://frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=55957
-
Ja by som este skusil rozsadu tych troch zelenych rele medzi sebou. Poznacil by som si vsetky kde boli povodne a postupne vymienal na nove pozicie. Da sa predpokladat, ze nebudu vsetky vadne... Taktiez si myslim, ze tam nemusie byt naraz vsetky rele osadene. Ak bude nejake chybat, nebude fungovat konkretny obvod. Ak by bol problem s rele ventilatora, tak po nahradeni relatkom napriklad z otvaranie okien by sa dalo overit, ci je OK alebo nie. V mojom aute su zelene rele pouzite v poradi z lava do prava na: - zapinanie ventilatora kabiny - ovladanie otvarania prednych okien - hmlove svetla Da sa predpokladat, ze aj tvoje zelene rele budu sluzit na taky isty ucel.
-
Tak ako? Problem pretrvava, alebo to mas vyriesene?
-
Fotka je fajn, staci. Vidim tam dva podozrivo vyzerajuce spoje. Smeruju na ne dve sipky z pravej strany. Tie preletuj, alebo daj niekomu, kto vie dobre letovat. Silne odporucam NEPOUZIVAT bezolovnaty cin. Pre istotu sa moze preletovat aj ten spoj, kam smeruje lava sipka. Nemyslim si vsak, ze toto rele to je dovod preco sa ti ventilator netoci, nakoniec ani tie spoje nevyzeraju az tak uplne zle, no fotka moze trochu skreslovat. Ja som to mal horsie, ked mi klima vypadavala... Potom zapoj rele spat do auta, plastovy kryt nemusis zatial zakladat. Pozri fotku poistiek na druhom obrazku. Ak mas v tvojom aute take iste rozlozenie poistiek a relatok (stale tajis ake mas auto ) vymen rele, na ktore smeruje sipka s nejakym inym, ale musi mat taku istu farbu (zelene) a daj vediet ako to dopdlo. Ak mas ine poistky, daj sem foto tvojich poistiek. Pytal som sa, ci si kontroloval poistku na ventilator, nemame odpoved...
-
Vobec sa nevenujem opravovaniu aut (okrem mojho) takze to nemam v hlave a navyse, ja som to riesil v mojom uz par rokov dozzdu. Momentalne nemam cas schemy hlbsie studovat, ale vratim s k tomu (asi az zajtra). - Mas auto s automatickou klimou ? - Mozes urobit foto toho rele zo strany plosneho spoja? EDIT: Este mi napada, ze niektore modely/roky vyroby (mozno vsetky?) mali rele ventilatora kurenia pri poistkach. Nennasiel som (alebo som zle hladal ?) info o tvojom aute.. EDIT2: nepytal som taku banalitu, ale snad poistku na ventilator si kontroloval a je OK
-
Mas teda problem s klimou, alebo ventilatrom kurenia? Ako som pisal, podla mojich skusenostia a dokumentacie co som mal k dispozicii to rele ovlada kompreseor klimy (nedovoli zapnut klimu ak mas podchladeny vyparnik klimy). EDIT: Posli mi tu dokumentaciu, skusim sa na to pozriet. Mozno sa mylim, mozno nie....
-
Mne to pripomina moje rele ochrany klimy pred zamrznutim vyparnika. Vies urobit foto aj povodneho plastoveho krytu? Nie je na nom nahodou napis ELEDASA 1000334 ? Ak ano, tak toto rele by nemalo mat suvislost s kurenim, ale s klimou. Kdesi som uz tusim daval aj fotku toho rele z mojho auta. EDIT: nasiel som https://www.peugeot-club.com/topic/75354-stale-bezia-sahary/?tab=comments#comment-1184395
-
peugeot 306 break 1,6 porucha ventilátoru topení
miroja odpověděl/a v tématu od Borecekio v sekci Peugeot 306
Asi slabo hladas... aj ked to uz bude skoro 10 rokov, co som sa snazil pre vsetkych popisat ako funguju ventilatory pred chaldicm na P306-kach. Noze kukni tu ci ti to nepomoze : https://www.peugeot-club.com/topic/64396-p306-princip-chladenia-chladiacej-kvapaliny/ -
Odpoved mas v povodnom vlakne.
-
Ja mam snimace bocnych narazov namontovane na prahu z vnutornej strany. Su asi 10-15 com od priecky, na ktoru sa upevnuje predne sedadlo po smere jazdy. Pozri fotky. Na jednej vidis, kde tom bolo namontovane, na druhej je samotny snimac. Mozem potvrdit, ze ak odstranis pricinu "svietenia kontrolky airbagov" kontrolka minimalne po opatovnom zapnuti klucika sama zhasne. Ked mi tiez blbol konektor pod sedackou, tak sa mi kontrolka chyby airbagu raz rozsvietila aj za jazdy...
-
V tom vlakne som ti radil skontrolovat snimace bocnych narazov. Nevsimol som si odpoved. Skontroloval si ich? Boli OK?
-
.. a vies preco ti je tazko odpovedat ??? Veeeelmi malo informacii si uviedol. Urcite napis aky motor tam mas (nemyslim len ze napises banzin,nafta, ale presny typ, napriklad DW8...) kolko mas najazdene , co si uz vsetko vyskusal, zistil, vymenil...
-
Zacnem otazkami: Stale to nemas vyriesene? Ako si skusal ze bezia motory? Mal si ich von z auta? Ako si skusal relatka? Klucik si mal zapnuty? Motor nastartovany? Klima zapnuta?
-
peugeot 306 break 1,6 porucha ventilátoru topení
miroja odpověděl/a v tématu od Borecekio v sekci Peugeot 306
- Teplota chladiacej kvapaliny je rovnaka aj za jazdy aj pri zastaveni? - Otacky ventilatora kurenia su rovnake pri jazde aj zastaveni? -
Čaute. Nemá niekto fotky ako sú vedené vodiče od predných brzdových platničiek popri náprave až do priestoru motora? Prípravu v motorovom priestore mám a nové platničky majú snímače, tak uvažujem to rozchodiť.
-
Co tato verzia (takto to mam aj ja - auto po facelifte)? EDIT: Cisla poistiek su napisane zo spodnej strany vika poistiek.
-
Neviem ci aj pred face-liftom, ale pofaceliftove auta mali poistky prednych svetiel pri motore. Tento obrazok by mohol byt z modelu pred faceliftom.