Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    Pelovy filter

    Vstupny otvor ventilatora v kabne je rovnaky ci uz mas klimu alebo nie. Mozes to riesit ako je popisane v tom vlakne, alebo vymysliet este nieco lepsie.
    • 10
  2. 306-ka to ma inak. Zvonku je to tu uz nafotene a zvnutra najdes fotky vo vlakne, kde Marko riesil mazanie lozisk ventilatora:
    • 25
  3. miroja

    BEHR RECAMBIO ORIGINAL

    To co popisujes bude zrejme ventilator v kabine. Mam to asi rovnako (pozri fotku, ci je to tak ako u teba). Je mozne, nie je dostatocne tesne prikruteny. V priestore kufra je tam kanal, kde steka dazdova voda, ako sa tu spominalo. Odtokove otvory su na oboch stranach, ustia do vnutra blatnikov za predne kolesa. Vyskusaj tam naliat vodu a skontrolovat, ci sa ti tam nehromadi a vyteka von. Je tam aj radiator kurenia a vyparnik klimy. Moze tiect kondenzat klimy ak mas odvod nejako zle zalozeny. Este by to mohla byt chladiaca kvapalina, ak sa ti straca zo systemu a to, co ti tecie \"ma specificku chut\".
    • 6
  4. miroja

    206 pojistkovka

    Popis poistiek by mal byt aj v prirucke k autu. Ak ju nemas, skus si vybrat svoj model, rok... tu: http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/
  5. Ja som pouzil filter, ktory sa dava pred ventilatory do servrov (v IT technike).
    • 25
  6. Preco je to v serviceboxe inak ti nevysvetlim, ale ked ti to dali v servise podla VIN, tak to hadam bude pravda, navyse to aj koresponduje s tvojim popisom. Nevyzera to zlozito.Motory mas oba zapojene pralelne, takze by sa mali tocit len na vysoku rychlost a oba naraz. Bud mas oba vadne (co je asi menasia pravdepodobnost), alebo nedostvaju napatie a preto sa neroztocia. Simuluj zopnutie kontaktu teplotneho spinaca v chladici a ked cvakne rele, postupne meraj, kde sa ti straca napatie (voltmetrom, ziarovkou). Sile by som nasledovne: Aku --> poiska F3 pri motore --> vlastne rele, kontakty c. 3 a 5? (to, ze cvakne, este nemusi znamenat, ze kontakty zopnu) --> motory. Skontroluj aj vsetky konektory, spoje, vodice... PS: V druhom prispevku pises, ze mas BITRON, no pokial viem, ten sa daval len ak malo auto klimu. Je to BITRON na riadenie sahar? Vedel by si ho lokalizovat a vyfotit? BITRON je totiz vyrobca elektroniky do aut a nevyraba len krabicky na riadenie sahar.
    • 18
  7. miroja

    problém s klimou???

    Elektronicke rele, ktore kontroluje, ci nemas vyparnik pod +6 stupnov.
    • 12
  8. miroja

    problém s klimou???

    Ano (306ka, s manualnou klimou).
    • 12
  9. miroja

    zadny lavy podblatnik

    Ale asi bude medialne naznamejsi. :D:D
    • 27
  10. miroja

    DRL LED a spotreba

    Hmmm. hmlovky si chcem nechat funkcne ... kupil som si \"obdlznikove\" RLL svetla. Umiestnenie v sulade s predpismi som uz vyriesil, teraz riesim odkial a ako natiahnut droty, aby to co najviac vyzeralo ako od vyrobcu a nie ako keby to dorabal nejaky fuser . To rele je na tejto fotke:
    • 18
  11. miroja

    Nestartuje

    Nechcem ta strasit, ale pravdepodobne si problem len oddialil. Za normalnych podmienok by nemalo byt treba dobijat AKU. Takyto stav moze sposobovat naprikald: - zle dobijanie AKU v aute (altrenator, regulator) - auto ma velky odber v ST-BY (spravidla zle zapojene neorignalne radio alebo cosi ine, dorabane) - stary AKU - problemy s kabelazou v aute....
    • 10
  12. miroja

    DRL LED a spotreba

    Ja mam trojdrotove svetla. Kostra, +12 po zapnuti klucika a +12V ked sa zapnu parkovacky (vypne LED-ky). Napatie +12 Po zapnuti klucika som tiez najskor uvazoval zobrat z alternatora, ale potom som nasiel moznost zobrat to z rele, ktore riadi klimu a je fyzicky umiestnene v skrinke poistiek pri motore, takze by sa vodic dal viest pori existujucom kablovom zvazku (su tam aj poistky na dialkove a tlmene svetla). Chel som sa spytat, ci nahodou niekto nevie o nejakom elegantnejsom rieseni, ktore by vyzeralo viac \"ako od vyrobcu\" a nebolo by hned vidiet ze je to dorabane..
    • 18
  13. miroja

    DRL LED a spotreba

    Uz mam tiez LED kupene, ale spekulujem ako to zrealizovat tak, aby to aj slusne vyzeralo. Kostra je jasna, aj +12V od parkovaciek by nemusel byt problem, ale odkial ste brali +12V po zapnuti klucika?
    • 18
  14. Takze to vyzera, ze minimalne niektore rocniky a motory 406-tiek to maju zapojene obdobne ako som popisoval pre 306-ky
    • 18
  15. Podla fotky tvojho auta vyzera drziak sahar velmi podobne ako na 306-ke, navyse to aj podla vin vysera, ze tam skutocne mas mat 3 relatka... Potom by ten popis z 306-ky mohol sediet aj pre tvoje auto.
    • 18
  16. Este druha cast poistiek v kabine ...
    • 18
  17. Na oficialnej stranke s manualmi k Peugeotom si nenasiel spravny manual? Neviem ci som odhadol spravny rocnik tvojho auta...
    • 18
  18. Takto je to na 306-kach po facelifte. Cital si? Mozno sa tam nieco uzitocne najde aj pre tvoj pripad.
    • 18
  19. miroja

    Sahary nesepnou s teplotou p 406

    Toto je sice popis funkcie sahar robeny na 306-ku, ale mohlo by to byt podobne aj s niektorymi verziami 406-tiek.
    • 19
  20. miroja

    sahara

    Sahary mu bezia, takze motory budu OK a poistky asi tiez 2,0 HDI nema BITRON . Skusil by som skontrolovat snimac teploty chladiacej kvapaliny, (pripadne konektor na nom). Ak si dobre vybavujem, do motorov 2,0 HDi sa davali dva typy snimacov, takze si daj pozor ak budes zhanat novy.
    • 6
  21. miroja

    sahara

    Aaaa... oteplilo sa, zacianju kazdorocne otazky okolo sahar :D:D. Fakt je tu toho hodne popisane okolo sahar, toto si cital ?
    • 6
  22. Myslis remenicu na klukovke? Tie byvaju problemove, ale na motoroch 2,0 HDi. Uz sa to tu popisovalo, aj jednoduchy test kriedou. Mozno mas aj ty taku remenicu, skus pozriet (ozaj, na ktorom aute z tvojho popisu ti to robi?)
    • 17
  23. miroja

    Pomoc s projektem - signály

    Chodil som tam v minulosti dost pravidelne,teraz uz skor sporadicky, skor som sa snazil pomahat nez sa pytat. Casom som totoz z niektorych \"prispievatelov\" nadobudol podobny pocit, aj ked este stale sa tam najdu ludia, co su ochotni poradit bez toho, ze by za to cakali odmenu, ci robili z teba uplneho tupca. No je tam aj \"par\" profesionalov, ktori to menej skusenym daju znacne pocitit. Niektore z ich \"nickname\" si este stale pamatam, a za tych tusim 7 rokov co som tam zavital prvy raz sa ich spravanie nezmenilo. a to bol hlavny dovod preco som tam chodim uz len obcas ... Skus kontaktovat Hilla, ma podla mna siroke prakticke aj teoreticke vedomosti a je z tych, ktori chodia na forum aby pomohli, nie aby si dokazovali, aki su oni borci a ostani len obycajne ... nic. Rad by som ti poradil, ale ja som koncil poslednu skolu v roku 86 a to uz preslo par rokov ... Skus mozno este toto el. forum : http://svetelektro.com/
    • 10
  24. miroja

    problem z přetlakem v kabině 3008

    Tak to s tym mozes kludne jazdit aj po dne rybnika a voda do kabiny nenatecie :D:D . Uz len dotiahnut detailik, aby bezal pod vodou aj motor a mas z auta nielen obojzivelnika, ale ponorku:D:D:D
    • 21
  25. miroja

    problém s chlazením 206

    Kedze mas motor WJY tak ako ja, mohlo by ti pomoct toto: Aj ked som to popisal primarne pre 306-ku, mozno tam najdes inspiraciu.
    • 6
×
×
  • Vytvořit...