Možná máš pravdu, považuju to za natolik omleté téma, že kdyby zadávající hledal už by to vše mnohokrát našel. Včetně toho jeslti se hodí do zámku a čím ho nahradit.
Ale Roman Bazi to napsal znovu a přesně tak jenom doplním - nalepený prach postupně vydře zámek, který se opotřebí mnohem rychleji než kdyby zůstal suchý. Takže nouzově ano - pak důkledně vyčistit v benzínu a namazat určeným mazadle ve spreji ( FAB ) a nebo suchým gafitem.
Doufám, že příspěek o mazání kastle špekovou kůží uvádět na pravou míri nemusím...