Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. Výdrž: 1. takto poprvé ošetřený lak bude vypadat na 1. pohled jako nový, ale po nějaké době se objeví rozdíly v rozleštění. Tomu se v podstatě nedá vyhnout. Tedy pokud neodbrousíte opravdu velkou vrstvu což je nesmysl. Jinými slovy poprvé doporučuju to nepřehánět a raději tenhle postup opakovat po cca měsíci. Následně stačí lak pečlivě ošetřovat a zvětrávat už nebude resp. jen do té míry aby to zvládla zaleštit politůra. 2. hladký a konzervovaný lak samozřejmě nechytá tolik nečistoty jako zvětralý plný asfaltových drobků, hmyzích tělíček apod. ale stejně se ušpiní. Nicméně i když je zaprášený tak se pod prachem leskne i po řadě týdnů. Těžko se to popisuje, ale prostě i špinavé auto vypadá líp. 3. Auto myju cca 1x za měsíc. Pokud bylo dobře ošetřené stačí omýt 2 kbelíky, nebo ostříkat Vapkou. Když vezmete mikrovláknovou utěrku tak se pak dá normálně přeleštit, nicméně já vždycky použiju leštěnku. Cca 2-3x do roka je dobré provést i voskování + leštění.
    • 21
  2. Pokud to děláte poprvé a máte na to nervy, udělejte po přeleštění ještě jednou voskování. Lak získá hloubku a samozřejmě lepší ochranu. Ale to opravdu jen s průsvitnými vosky. Takové ty krémové pasty rozhodně ne. Po vyleštění vosku zbývá ještě letenka. Tentokrát tekutá, praktická je i s rozprašovačem. Nanášet opět jen lehký film a tentokrát hned leštím nečekám. Osvědčený mám třeba SONAX
    • 21
  3. Leštění i nanášení vosku se dá samozřejmě dělat i leštičkou, ale narovinu rukou je to lepší a rychlejší. Vosk leštím mikrovláknovou utěrkou. Nic lepšího jsem nenašel.
    • 21
  4. Nikdy nevoskujete na sluníčku, je to práce k ničemu, špatně se to rozlušťuje je to nerovnoměrné, při leštění se dělají hologramy apod. Ideální je ráno nebo v podvečer. Vosk by měl zaschnout což záleží na teplotě, ale řekněme, že po cca hodině bude suchý určitě. Vosk nanášejte v co nejtenčí vrstvě – používám kulatou tvrdou houbičku – viz foto. Otřu o vosk a natřu s tím půl dveří. Vidět musí být jen jakoby matný povrch, né vrstva vosku.
    • 21
  5. Ošetřený lak je potřeba navoskovat. Doporučuju se vyhnout voskům, které jsou neprůhledné, zabarvené a podobně. Typicky Turtle dělá vosky, které nemají velkou trvanlivost, špatně se rozlešťují ale hlavně zanechávají šmouhy. Kvalitní vosky bývají poměrně tuhé konzistencí se blíží čajové svíčce a barvou bývají okrové. Když vosk nanesete je pěkně průsvitný a po zaschnutí se dobře leští. Kvalitně navoskované auto vydrží třeba 2 mytí než je třeba ho znovu navoskovat (stačí jen přeleštit leštěnou ). Samozřejmě existují velmi kvalitní vosky. Ceny není třeba se bát, protože spotřeba vosku je minimální. Vypadá to jako nesmysl, ale věřte mi, že třeba 300g balení Vám vydrží mnoho let a desítky leštění. Já úplně náhodou narazil na Vosk v Lidlu, který stojí kolem 120,- a je opravdu výborný.
    • 21
  6. Výsledek by měl vypadat přibližně takto - viz foto. Přeleštění kapoty do tohoto stavu zabere cca 15-20 minut podle stavu. Pak musí následovat konzervace laku. [upravil dne 11/9/12 21:16 od koblih69]
    • 21
  7. K záverečnému přeleštení politůru už používám \"beránka\" ten co je u leštičky je vcelku mizerný. Takže takovéhle krása stojí cca 390,- I před nanesením politůry musí lak vypadat už jako nový, politůra ho jen doleští a uzavře mikroškrábance.
    • 21
  8. Přeleštěný lak je dobré zavřít nějako politurou já používám Sonax, ale příliš na tom nezáleží.
    • 21
  9. Pro velmi zvětralý lak je dobré použít kvalitní pastu ušetří poměrně dost času - ta na obrázku stojí cca 380,- za 1kg. Patu nanesu na leštící kotouče ten několikrát otisknu na ploše kde budu leštit, leštičku přiložím a spustím. Výhodou kvalitní leštičky je, že má postupný rozjezd a regulaci otáček, takže nehrozí rozstřik pasty, spálení laku a pod. 1. Pozor: kotouče musí být vždy o kus větší než unášecí kotouč aby když jedete kolem kliky nebo hrany jste nelízli hranou kotouče - okamžitě proříznete lak na plech. 2. Pozor: návod platí pro laky bez vrchního transparentního laku, který je na metalízách. Tam je potřeba velká opatrnost. Ale i přesto to raději vyzkoušejte na nějakém vraku nebo starém blatníku a podobě. Opravu se poprvé stává, že se lak probrousí, spálí apod. tak neriskujte.
    • 21
  10. Na odleštění zvětralého laku používám tvrdý molitanový kotouč. Po různém zkoušení jsem nakoupil zásobu v Lidlu – cena byla kolem 50,- za 2 ks. Výdrž záleží na tom jak moc se tlačí, a hlavně jak se přejíždějí hrany a pod, ale řekněme, že jeden kotouč 2 takhle zvětralá auta naleští.
    • 21
  11. K rozleštění takhle poškozeného laku už ruce nestačí. Tedy né že by to vyloženě nešlo, ale je to tak šíleně pracné, že na tom necháte ruce. Takže doporučuju raději vypůjčit nebo koupit leštičku. Já používám FERM - viz foto. Cena se pohybuje kolem 1500 a součástí je základní sada kotoučů, které se ale hodí opravdu jen pro některé drobnější práce.
    • 21
  12. Některé ( hlavně nemetalické laky ) mají poměrně velkou tendenci vyšisovat. Typicky je největší problém u Červené, Fialové, Žluté apod. Pokud lak nezačne vypadat matně tak si majitel ani nevšimne, že se odstín pomalu mění. Někdy na to příjde třeba při opravě laku kdy je na 1. pohled vidět, že odstín je proti čerstvě namíchané barvě úplně jinde. Nicméně problém bývá jen v povrchové vrstvičce, která je zoxidovaná – viz obrázek. Na obrázku je kapota felicie - myslím, že těch v růžové matné jezdí kolem docela dost [upravil dne 11/9/12 21:41 od koblih69]
    • 21
  13. Tak snad to klapne - s tím kroužkem opatrně je křehký, ale to hlavně ten starý a ten se ti sundat podařilo. Kdyby byl náhodou volnější tak klidně použij nějaké dvosložkové lepidlo - mám odzkoušeno, že to zaručeně vydrží.
    • 24
  14. koblih69

    Manuální klimatizace

    Napřed bych ho vyndal a kouknul jak vypadá, může být naprosto OK a bude stačit trochu vyfoukat kompresorem a hotovo.
    • 19
  15. Koukám na to pořád dokola, úplněj průšvih to asi není, ale ke stylu auta se mi to prostě nehodí.
    • 43
  16. koblih69

    brzdova kvapalina

    No tak vzhledem k tomu, že dolití trvá asi minutu a brzdovku mají na každé benzínce tak bych spíš dolil Záleží kolik tam máš, pokud hodně málo tak se ti to zavzdušní a dobrzdil jsi. Pokud ti jen chybí trošku pod \"Min\" tak se nestane asi nic... ale to je teková akademická debata. Jinak jak psal Ferry, chtělo by to vědět proč.
    • 9
  17. koblih69

    brzdova kvapalina

    Já tvojí otázce nerozumím, na čem jezdit? Jako s nedolitou kapalinou?
    • 9
  18. Pokud ten kloub vypadá jako na tomhle obrázku - což je to co mi u tohohle auta vyskakuje, tak se ten kroužek sundat dá.
    • 24
  19. Sorry za OT, ale tohle vlákno je stejně hodnotné jako \"kolik vydrží motory ve 106\"
    • 15
  20. koblih69

    brzdova kvapalina

    Možná by stálo za to napsat něco o autě...
    • 9
  21. koblih69

    napnutí řemene u 406 hdi

    S trochou lámání prstů se to dá udělat i zhora, ale správně sundat pravé kolo, plastový podběh a máš perfektní přístup. [upravil dne 10/9/12 22:14 od koblih69]
  22. Prohledal jsem taky kde co a pod tím kódem ze service boxu jsem taky našel vždycky jen 48z kromě zmíněného Benexu.
    • 24
  23. koblih69

    306 špatně startuje

    Nějaké úpravy na sání? Filtr a pod?
    • 22
  24. koblih69

    napnutí řemene u 406 hdi

    Ano povolíš středový šroub a natočíš pomocí čtyřhranu.
  25. koblih69

    napnutí řemene u 406 hdi

    Řemen se napíná napínací kladkou. Dělá se to tak, že zaaretuješ ten automatickej napínák nějakým kouskem kulatiny a napínací kladkou otáčíš tak až se ta kulatina uvolní a jde lehce vytáhnout. Cílem je aby ta jedna ryska na automatickém napínáku byla mezi těmi dvěma co jsou naproti.
×
×
  • Vytvořit...