Přejít na obsah

Benžík

Uživatel
  • Počet příspěvků

    3 479
  • Registrace

Vše od uživatele Benžík

  1. Tak díky za rady a názory, i když se dost liší. Ještě si o tom něco najdu na netu, ale jet tam chci.
    • 12
  2. Benžík

    Bodypainting

    Chtel jsem napsat, aby jste sem dali naky fotky, ale po tom co napsal Marko306, uz po tech fotkach ani netouzim.
    • 8
  3. Uvažujeme o dovolený u Balatonu (druhá polovina července), nikdy jsem tam nebyl, tak nevim jaký to tam je. Nějaké info jsem našel na netu, ale zatim pořád nevim, jak se tam dá domluvit. Maďarština mi přijde naprosto nesrozumitelná, jsem rád, že dokážu přečíst z mapy jména maďarských měst. Taky jestli někdo nemáte nějaký typ na ubytování, nejlíp apartmán nebo malou chatu. No a taky co je tam k vidění zajímavýho, na co stojí za to jít se podívat.
    • 12
  4. Digitalni geometrie? O tom jsem nikdy neslysel, tam kam jezdim, maji takovy zarizeni, ktery nasadi na kola, z toho sviti naky svetlo na cedule s nakyma carkama postaveny pred autem. Podle toho udelaji sbihavost. Lip to popsat neumim, digitalni mi to teda rozhodne neprijde. Naposledy mi delali geo. Jeste u 405 pred dvema rokama, treba si uz od ty doby poridili neco lepsiho, zeptam se na to.
  5. Při vyměňování kol jsem zjistil, že je vůle v zadní nápravě. Pokud chytnu kolo \"v 3/4 na 3\" a kejvu s nim, je znát vůle, předpokládam, že je to ta vodorovná tyčka, nebo nějaký silentblok. Takže po vyměnění to bude chtít geometrii? Auto je vpředu i vzadu snížený o 3-4cm, nebude to při geometrii vadit? Co na to řeknou v normálním vesnickým servisu? V zatáčkach to neplave, nebouchá to, tak mě to ani nějak netrápí, pokud se to nezhorší, necham to vyměnit až tak někdy v červnu před stk. [upravil dne 10/3/11 18:58 Benžík]
  6. Benžík

    Netesny pal. filter

    Sorry, koukam na to v mobilu a ta fotka se mi furt nechce otevrit.
    • 13
  7. Benžík

    Netesny pal. filter

    A co termostat nechat uvnitr, odmastit to a zvenku termostat zalepit silikonem?
    • 13
  8. Benžík

    turbo 2,1td

    No taky jsem na tu hadicku prisel nahodou, kdyz jsem pridaval kablik k radiu a zpocatku jsem si myslel, ze turbo odchazi, hlasitost zvuku od turba se zvysovala postupne, asi ta hadice nevylezla najednou.
    • 38
  9. Benžík

    turbo 2,1td

    Lord Back pise, ze mu to nehuli, olej zere normalne, takze jen ty zvuky stejne jako me, tak pisu, co jsem s tim mel ja.
    • 38
  10. Benžík

    turbo 2,1td

    Proc jsi cekal az se ozvu? Zatim mi to olej nezere, v sani trochu olej je, ale ne nic hroznyho. A nehuli mi to.
    • 38
  11. Benžík

    turbo 2,1td

    U moji 406 taky bylo slyset turbo docela dost, i to houkani, nakonec jsem prisel na to, ze je uvnitr v kabine pod topenim vytazena ta hadice na odtok kondenzatu z klimy a proto se dostava do kabiny vic hluku z turba. Dal jsem tam hadici zpatky a je to ok. Bylo to myslim v zari. Jestli se ti chce experimentovat, mam doma turbo z XM 2,1td bosch. Namontovat na hlavu pujde normalne (i s parohama), ale ty roury na vzduch a asi i na vyfuk budou jiny. Nevim jestli je to kkk nebo garet, egr v. nema.
    • 38
  12. Ještě je jiná chladičová stěna. Blatníky se liší blinkrama, jinak asi ne.
  13. Benžík

    Netěsný vstřikovač

    Mě to taky teklo, zaleštění nepomohlo, v servisu to udělali celkem 4x a stejně to teklo. Nakonec jsem vstřik vyměnil za jiný.
    • 9
  14. Ještě dodam k tomu vyndavání displeje pp , jde vyndat tak, že nejdřív vyndam tlačítko nalevo od displeje (výstražná světla), strčim prst do díry od tlačítka, ohnu ho pod displej pp a displej pp tlačim zespoda prstem ven. Chce to mít dlouhej prst a hodně zabrat. Jde to a plasty okolo displeje se nemužou poškrabat.
    • 10
  15. Benžík

    Autoradio

    A co přidat k tomu vhodnou bsi?
    • 8
  16. Benžík

    Kód farby na 406 sedan

    V servisu, kdyz mi menili prah, objednali barvu podle kodu, taky stribrna metla, a prisla jim barva strasne tmava. Zkontrolovali kod v servisu na aute i tam, kde to bylo objednany a vsechno sedelo, ale barva byla proste moc tmava. Tak tam poslali kus plechu s lakem ze staryho prahu a podle toho to namichali dobre.
    • 15
  17. Tohle mam udelany a i pro ostatni displeje, akorat ze to namam odpojeny trvale, ale spina se to obvodem s komparatorem a fotoodporem podle svetla. Kdyz sviti slunicko, obvod s relatkem se vypne a vodic osvetleni displeju se prerusi a displeje se rozsviti vic, kdyz je sero nebo tma, obvod se zapne a displeje sviti malo. Obcas se stane, ze displeje zablikaji, zajmavy je, ze kazdy se rozsviti jinak rychle. Pripojil jsem k tomu hodiny, pp, klimu a radio.
    • 10
  18. Napadlo me, nemohlo to predni sklo prasknout kvuli tomu ze je zkroucena kastle jak to auto stoji na spalkach? Loni jsem brzdice natrel alkytonem, z dalky to vypadalo dobre, z blizka nic moc a strasne moc na tom byl prach od brzd a to nejak zvlast silne a casto nebrzdim. Ted mam plechovy kola s poklicema, tak nevim jak to po zime vypada.
    • 31
  19. Benžík

    Jaky vyfuk doporučujete

    Loni v unoru jsem koupil neuveritelne, diky chybe v katalogu eshopu, levne polsky vyfuk, za 1350Kc stredni a zadni dil i s dopravou, zatim vypada stejne jako pred rokem pri namontovani.
    • 39
  20. Benžík

    Motor

    Atmosfericky motor je motor bez turba, nepreplnovany. Pokud je s turbem, je preplnovany, to turbo ho preplnuje, to znamena, ze do motoru nacpe vic vzduchu, nez by motor sam dokazal nasat. Taky se da preplnovat kompresorem, to maji naky mercedesy. Turbo je pohaneny vyfukovyma plynama, kompresor mechanicky. Nevybral sis na ten dotaz moc vhodny vlakno, uz jenom ze to to zacina civkou a konci dieslovym motorem...
    • 11
  21. To uložení jsem měl skoro jako máš na těch fotkách, jen ty dírky od kuliček byly spojený přes víc než půlku, kuliček tam bylo jenom pár. Samotný uložení nebylo nějak špatný, jen na jednom místě byla guma nafouklá rezem, zrovna tam kde sedí ložisko, takže by to bylo pod ložiskem křivý.
    • 52
  22. Benžík

    bio nafta

    Zase bionafta? Použij hledání. Do hdi jí nelej, je to svinstvo. V normální naftě je přimíchaná.
  23. Tak to sorry, nějak jsem to přehlíd, má tam dost stošestek a taky mě spletlo jeho jméno:mad:
    • 68
  24. Benžík

    Palivoměr

    U plovaku v nadrzi je neco (nevim jak to nazvat) co zpomaluje pohyb plovaku, mel by v tom byt nejaky gel (nebo nejaky hodne husty olej), v kterym se pohybuje soucastka, ktera je spojena s plovakem. Taky mi to u 405 delalo to co tobe, stacilo projet zatacku a ukazalo to o pul nadrze vic a pak se rucicka hned zase vratila zpatky. Nakonec jsem prisel na to, ze to s tim gelem nakej chytrak provrtal vrtackou a gel tam neni.
  25. U 106 je uplne jina zadni naprava nez u 406, u 106 je s torznima tycema, cepy tam nejsou zadny, stabilizator, pokud tam je, tak je napevno v ramenech a nema zadny ulozeni ani tyce, ktery by mohli bouchat. U tech naprav s torzkama to boucha, kdyz je naprava KO, jsou spatny a vymlaceny loziska v naprave, jsou v ty trubce, na ktery to cely drzi. Spatnou zadni napravu poznas podle toho, ze jsou kola do A. [upravil dne 1/3/11 05:40 Benžík]
    • 68
×
×
  • Vytvořit...