Přejít na obsah

Benžík

Uživatel
  • Počet příspěvků

    3 479
  • Registrace

Vše od uživatele Benžík

  1. Červeně označený čep předchozí majitel mýho auta namontoval obráceně než má být (koncem s mističkou dovnitř do tý gumy ). Vůbec s tim nešlo hejbat, a ven to šlo taky hodně blbě. Po vyndání jsem musel koupit nový gumičky a vyměnit je. Když mi málo brzdí ruční brzda, tak to jde doštelovat těma zubatýma matičkama? Na samoštely nevypadají.
  2. Muze to byt i packou, vypada to, ze na ostrikovac jsou jiny kontakty nez na sterac, takze sterac muze fungovat a pritom ostrikovac ne.
    • 11
  3. To jsem ani nevedel, ze ta poloosa jde snadno rozebrat, ale je to jedno, manzeta stala 120Kc u AK a i tak si myslim, ze ta manzeta prezije zbytek auta a to auto uz stejne vic nez rok nemam.
    • 29
  4. A na pojistky u motoru jsi nezapoměl?
    • 32
  5. Ta guma se zase smrskne na původní průměr, celej kloub prošel manžetou a ta se stahla tak, že byla na hřídeli za kloubem uplně na fest. Kromě toho dáš oba konce manžety pásky, kterýma se to stahne. Můžeš koupit bud plechovej, nebo použiješ klasickej binder na kabely.
    • 29
  6. Manzetu jsem vymenoval u 405, pravy vnejsi kloub. Ani jsem poloosu nesundaval z auta, ten roztahovak jsem na to nemel. Manzetu jsem natahnul na flasku od vina aby se roztahla a z flasky na plastovou rouru asi 10cm prumer. Z roury uz sla pretahnout pres kloub poloosy. Samozrejme chce pred operaci manzeta, flaska i roura naolejovat treba WDckem, aby to pekne klouzalo. Tu vazelinu do poloos bezne koupis, treba u kellyho. Na to co nejde povolit mam strzenou a zavarenou golu 1/2 \" nebo si pujcim orech 1\" na zeleznym 1\" ctyrhranu, 1m paka. Solvina je snad na myti rukou ne?
    • 29
  7. To neni nahraný, ale je to starý. Má to ještě pokračování, ta tatra ještě vyjede z toho pangejtu.
    • 11
  8. Benžík

    Zla spojka?

    Otci to dělala v kopci i uplně nová felicie, asi to nebude opotřebením, nejspíš je to normální.
    • 11
  9. Benžík

    Tažné zařízení P406

    Jj, díky, tolik stejně asi nikdy nebudu potřebovat.
    • 17
  10. Benžík

    Tažné zařízení P406

    Do 1400kg? Myslel jsem, ze s B muzu jen do 750kg..
    • 17
  11. Benžík

    teplota vody

    Snimac je na vystupu z hlavy do chladice, tam kde vetsinou byva termostat. Jen u 2.1td je termostat u vodni pumpy.
    • 11
  12. Benžík

    Zla spojka?

    Zaparkuj, otevri motor a az se auto pohne, tak sleduj, jestli se to v motoru pootoci (altik.....) a budes vedet jestli motor nebo spojka. Me to z velkyho kopce taky dela a pritom to jezdi normalne. [upravil dne 19/9/10 od Benžík]
    • 11
  13. Podle toho co sem dal Haryk by mělo stačit přivedst 12V na X1.1 a mělo by to topit.
  14. Benžík

    ¨výměna brzdovky

    Hodně štěstí při povolování odvzdušnováků, jestli jsi je dlouho neměl povolený. Počítej s tim, že nákej utrhneš.
    • 12
  15. Benžík

    Snížení hlavy motoru

    Zdvihový objem se nezvýší, zvýší se kompresní poměr a tim i tlaky.
    • 22
  16. Benžík

    Tažné zařízení P406

    Jo taky jsem na to koukal divně, v TP mam do 1500kg. Ale to je mi jedno, nemam řidičák E a dělat ho nebudu.
    • 17
  17. Malej upgrade topení: 1. Mam neoriginál alarm s centrálem s nevyužitým výstupem na odemykání kufru, na který jsem připojil spínání/vypínání topení. 2. dodělal jsem zapínání ventilátoru, už se zapne při zapnutí nezávislého topení, takže kromě motoru to vyhřeje i interier. Je tam pár relátek který připojí k ventilátoru 12V, zároven odpojí přívod 12V od jednotky digiklimy, připojí odpor 3kohmy mezi slabý vodiče ovládání ventilátoru a odpojí tyhle vodiče od jednotky digiklimy. Takže ventilátor se točí - malé otáčky. Při zapnutí klíčku do polohy 2 se relátka přepnou a ventilátor řídí jednotka digiklimy. Ještě by to chtělo dodělat automatický ovládání klapek topení, zapnout vnitřní cirkulaci a otevřít na plno klapku míchání teplého a studeného vzduchu (na teplý vzduch), ale to nevim jak udělat a nechci moturky (a kolečka) klapek poškodit.
  18. O co jde při té přestavbě na plnohodnotné topení? Jen doplnit oběhové čerpadlo a o zapnutí? Oběhové čerpadlo by jistě šlo použít třeba tohle: http://www.adusservis.cz/d5w-z/vodni-cerpadlo-pro-d5wz-audi--ford--seat--vw a na zapínání se dá použít v podstatě jakýkoliv časovač na 12V, nebo se to dá spínat například dálkově nějakým gsm zařízením, nebo nevyužitým výstupem z centrálu, třeba na odemykání kufru. Mam v autě topení eberspacher D5W, je to vyndaný z vraku nákýho citroena (asi xm nebo bx), je to snad 15 let starý (uplnej veterán ve srovnání s tim co vidim nafotkách tady v klubu), ale je hodně jednoduchý a namontoval jsem si to sám. Montáž mi trvala tak 10 hodin, z toho tak 4 hodiny vymyšlení, vyrobení a namontování držáku na to topení, je tam málo místa a hodně špatný přístup. Případný závady se dají diagnostikovat pomocí žárovky a topí to bez problémů, zapíná se to bud manuálně, nebo časově (hodinama) nebo dálkou od centrálu. Už jsem k tomu pomocí pár relátek připojil i ventilátor - mam digiklimu. [upravil dne 19/9/10 od Benžík]
  19. Benžík

    Tažné zařízení P406

    Taky uvažuju o TZ, v mym okolí jsem našel firmu, která to namontuje za 3798Kč. Do 1700kg, je na dva šrouby ze strany, ne bajonet. Jak to tady čtu, je to asi dobrá cena.
    • 17
  20. Benžík

    Tepelný štít

    Před chvilkou jsem napsal Devilsnightovi jestli je nemá, s nimi budu chtít ještě pár dalších dílů.
    • 7
  21. Tak na radu od P09 problem citlivosti vyřeším aktivní antenou a to touhle: http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Aa8.3&odvetvi=auto.aant Až bude nomontovaná, napíšu jestli to stálo za to. [upravil dne 19/9/10 od Benžík]
    • 13
  22. Benžík

    Tepelný štít

    Díky za fotky a za tip, kdo by to mohl mít. Už jsem napsal Jara1 -ovi jestli má, od něj asi budu mít náký další díly.
    • 7
  23. Ahoj, zjistil jsem, že nad katalizátorem asi má být tepelný štít a já tam nemam nic. Jak moc to vadí (kape kvůli tomu kondenzát z klimy přímo na kat)? Nemáte někdo fotku to štítu? Šel by udělat z plechu, nebo je lepší koupit nákej z vraku? A jsou všechny u 406 stejný, nebo se liší podle motorizace, sedan/break, starý/nový model? [upravil dne 19/9/10 od Benžík]
    • 7
  24. Ještě otázka - mají 406 dojezd oken, nebo to budu muset držet jak kretén jako v 306? [upravil dne 19/9/10 od Džůny][/rquote] V 406 svdt 1998 to je (sekvenční stahování) jen u řidiče, dá se to do dodělat i jinde.
    • 35
  25. Hledej, uz to tu bylo. Nejcholostivejsi vseobecne u 406 jsou asi horni ulozeni prednich tlumicu a prahy, vyreznou zevnitr, z venku jsou pekny a tycky zadniho stabilizatoru (ale ty nejsou drahy a vymeni se snadno).
×
×
  • Vytvořit...