Přejít na obsah

Benžík

Uživatel
  • Počet příspěvků

    3 479
  • Registrace

Vše od uživatele Benžík

  1. Benžík

    rozvody-vodní pumpa

    jj, taky jsem ji nechal vymenit s rozvodama.
  2. Benžík

    US značky na autě - prosím o radu

    U nas jezdila 405 s US znackou vzadu. Mela na to spešl naraznik. Vypadalo to cool.
  3. Tapec musi jit sundat i kdyz jsou zavreny dvere. predni horni roh bude trochu problem, ale musi to jit.
  4. Benžík

    Nestartuje diesel

    At Ti ty doktori mazlika dobre vyleci.
  5. Benžík

    Netopí 306ka

    zkus ho nejdriv proplachnout. Hadici s vodou. Nevyndavej ho z auta, za motorem z nej odpoj hadice a misto nich dej hadici pripojenou na vodovad a proudem vody to proplachni, muzes na to zkusit sehnat i nakej chemickej pripravek. U nekterych peugeotu se pri vyndani radiatoru nemusi sundavat palubka, u 306 asi jo. Dolly1010 to tu moc pekne popisoval.
  6. Nejsou na třídvířko.
  7. Benžík

    Nestartuje diesel

    Jeste me napadlo zeto muze delat nekvalitni nafta.
  8. Benžík

    Nestartuje diesel

    Dobrou noc, napis co s tim bylo. Martin
  9. Benžík

    Nestartuje diesel

    Jsou tam nejake jehly, pred asi osmi lety mi to vymenovali v 205 a rikali ze original bosh stoji 800, dali mi tam naky ceska za 160kc a rikali ze to na nicem nepoznam. Do 106 asi budou jiny nez do 205, ve 106 je novejsi motor, tak muze byt jina cena, navic je to hodne let (rozhodne nebudou jako do Hdi za 10000Kc za jednu). 106 ma obycejny mechanicky cerpadlo, tak ty dily do trysek nebudou drahy.
  10. Benžík

    Nestartuje diesel

    Jak se jezdí v Irsku, vpravo nebo vlevo?
  11. Benžík

    Nestartuje diesel

    To opravdu nevim, asi bych jim to vrátil s podezřenim na ty žhaviče. Víc Ti neporadim. možná přes den až tu bude víc lidí Ti někdo napíše něco užitečnějšího než já.
  12. Benžík

    Nestartuje diesel

    Tak to fakt nevim. Než se to opravovalo, neroztlačoval to někdo? A předtim to jezdilo?
  13. Proč to dělá?
  14. Benžík

    Nestartuje diesel

    Než to přestalo startovat, tak to normálně jezdilo, nebo se to stalo po ňáký opravě?
  15. Benžík

    Nestartuje diesel

    Napadá mě ztuhlá nafta zimou, ale když to na roztlačení chytne tak to tím nebude.
  16. Benžík

    Nestartuje diesel

    Ale to jsi psala že vyčistili. Pozor při tom roztlačování, může přeskočit rozvoďák a né o jeden zub ale o víc a pak je po srandě...
  17. Benžík

    Nestartuje diesel

    Tak to nevim, možná vůle ventilů, nebo fakt ty rozvody. Pokud to nestartuje v mrazu tak to můžou zpusobovat špatný tlaky ve válcích. Ještě by to mohlo být špatně nastavený čerpadlo (málo nafty), ale na to by snad páni mechanici přišli.
  18. Benžík

    Nestartuje diesel

    Pokud do trysek jde nafta tak to tímhle nebude. Napadá mě už jenom přeskočenej rozvoďák, stačí o zub, motor se nepoškodí, ale nejde nastartovat. Psala jsi že žhaviče jsou zkontrolovaný, funguje relé žhavení? Je na svíčkách napětí?
  19. Benžík

    Nestartuje diesel

    Na čerpadle je elektricky ovládaný ventil. Uzavírá přívod nafty do čerpadla. Musí na něm být napětí aby se otevřel. Ventil tam je kvůli tomu aby se dal vypnout motor. Diesel nemá zapalování a tenhle ventil je jediná možnost jak motor zastavit (kromě udušení). Najdeš ho snadno, vede k němu drátek, nejspíš jedinej, kterej vede k čerpadlu. [upravil dne 3/2/10 Benžík]
  20. Nejdřív se podívej jestli nedře rozvodák nebo řemenice o dekly rozvoďáku, mě to u 405 taky dělalo.
  21. Benžík

    Nestartuje diesel

    Je na ventilu na chcípání na čerpadle napětí?
  22. Myslis ze meli takoveto meridlo?
  23. Asi budes muset hledat po dratech. V nejhorsim to odstrihnes a pripojis k osvetleni neceho jinyho co funguje, treba k osvetleni klimy.
  24. Benžík

    Netopí 306ka

    Pokud myslis ze mas ucpany topeni, odpoj ho od motoru a pripoj na zahradni hadici, poustej do nej vodu (chce to dalsi hadici na vystup topeni na odtok vody abys nemel mokrej celej motor) a sleduj jestli voda vytejka ven dost silnym proudem. Pokud ne, je topeni ucpany. Zaroven se takle i proplachne, na to se prodavaji i naky chemikalie.
  25. Diky za odpoved. Vytlak = vytlak z vodni pumpy? Chci zkusit jak rychle se ohreje uplne studeny motor za jizdy + zaroven zapnute topeni.
×
×
  • Vytvořit...