Přejít na obsah

longstarr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    669
  • Registrace

Vše od uživatele longstarr

  1. longstarr

    Ztuhle razeni v zime P407

    olej je po vymene. menil jsem to pri vymene spojky. je na nem najeto kolem 5k km. je tam total 75w80, takze predepsany vyrobcem. tusim ze 1,7 litru, jestli si to pamatuju dobre(prevodovka s zebrama). pres gufera na poloose nic netece. poloosy jsou suche nalitane to ma kolem 160k km. taky nic hrozneho
  2. longstarr

    Ztuhle razeni v zime P407

    Asi to tak i dopadne. Ale procital jsem tady clanky a nekdo pise, ze v zime mu to radi perfektne a nekteri zase maji stejny problem. Tak si rikam, v cem je rozdil? nejake aditiva asi nemaji smysl co? tam bych zas riskoval zalepeni synchronu a podobne
  3. Ahoj. Mel bych otazku, kdyz ted zacaly mrazy. Bojuji s razenim na P407 3,0 V6 manualni 6st. prevodovka... Kdyz je zima,jde dost spatne radit. Hlavne prvni a druhy stupen. Nekdy skoro nejde vyradit jednicka. Ted mi zase sla pres zuby 2ka, kdyz jsem ji tam chtel dat rychle. Po zahrati a v lete je vse v poradku. Toto leto jsem menil spojku a tim padem i olej. original Total BV 75W80. Zadna zmena. Takze uz mne napada pouze rozebrat a promazat bovdeny mezi pakou a prevodovkou Nejake tipy, jestli by problem mohl byt i jinde? Diky za rady.
  4. longstarr

    Peugeot 407 xenon serizeni

    Chlapi, nerad vam do toho vstupuju Ted jsem stal proti zdi a ejhle... svetla jsou stejne vysoko. tak jsem z toho blazen. je mozne, ze by treba bylo spatne cidlo/kontakt/motorek a svetlo se obcas seridilo spatne?(to by asi hlasila chybu palubka pri startu) nebo jeste hur, ze by se to svetlo za jizdy mohlo treba pohnout? sorry za blbe dotazy, ale xenony jsem nikdy neresil jak jsem ted jel vecer, tak videla i pritelkyne, ze jedno vetlo sviti niz, a to uz je co rict
    • 8
  5. Ahoj. Trochu jsem hledal na youtube. nasel jsem toto video. zni to hodne podobne. Myslite, ze by se mohlo jednat o "salky" co drzi klikovku?
  6. longstarr

    Peugeot 407 xenon serizeni

    Mam coupe bi-xenon. Do stran se to nataci. Je tam motorek. Jen me prakvapuje, ze to dela jen za jizdy. Nicmene hlaska nesviti, tak to asi bude ok. Zkusim najit ten test pres diag. díy za radu Nevim jestli to ma i standard 407. Nicmene, to prvni zkusim srovnat podle toho praveho vyssiho svetla. Nikdo na me po ceste neblika, takze bych rekl, ze prave svetlo je ok. Navic uz mam vypalene vybojky a objednane nove Osram. Takze jestli na me nekdo po vymene bude blikat, tak s tim pujdu hned na STK, at to seridi origo. Jinak jeste mi trochu nejde do hlavy, ze diag mi hlasi chybu jednoho svetlometu. chyba komunikace (LADAFS - nebo tak nejak). Ale po startu se xenony krasne hybou nahoru a dolu v ramci serizeni a palubka taky nekrici o zdne chybe Takze si rikam, ze to bude zas jedna z PSA hlasek, kdy je vse ok, ale my puntickari z toho mame spatne spani :D
    • 8
  7. Ahoj, Mel bych jen par otazek na xenony. Nejsem si jisty, jestli funguje nataceni svetlometu. Poznam to, kdyz zastavim proti zdi a budu tocit volantem? nebo se nataci svetla jen pri jizde? serizeni svetlometu probiha po startu, presto mam obcas pocit, ze sviti leve svetlo niz. Muzou za to cidla vysky vozidla, co jsou na naprave? minule ukazovaly na diag minus hodnoty. cca 2,5 cm minus v zadu. Cistil jsem to, ale pak uz nezkousel diag. Diky moc
    • 8
  8. Ahoj, Pred dvema mesicema jsem menil spojku. Po prvnim nastartovani zacal vydavat motor zvlastni zvuk. pripomina mi to kovove cvakani. Mam to nahrane a prikladam soubor nize. Netusim, jestli to muze byt tou spojkou. Spojka funguje prefektne. Navic to dela jen obcas, ale pokazde za studena. Vetsinou nastartuju uplne v pohode a nic neni slyset. Nekdy pak nastartuju a za studena to dela toto. Za tepla jsem to zatim neslysel. Dalsi vec, ze pri startovani uz cvakaj hydrostely, ale ty prestanou cca po dvou vetrinach. Muze tento zvuk byt taky hydrostel? Nebo uz jste toto nekdy slyseli? Je zvlastni, ze to dela opravdu jen obcas, vetsinou bych rekl po delsim stani :0 Nejvic to jde podle me slyset od podbehu. hydrostely 3.mp3 hydrostely.mp3 hydrostely 2.mp3
  9. longstarr

    P407 renovace bi-xenon svetel

    Ahoj. Tak nakonec mi nikdo neporadil ani na anglickem foru. Uchylil jsem se k zoufalenu reseni a svetla rozkrytoval Musim rict, ze cocky byly opravdu spinave. Na vine jsou uz podle me i trochu vypalene xenon zarovky, ale jeste jsem to nezkousel za poradne tmy.
  10. Ahoj. Tak nakonec jsem nainstaloval pred mlhovky odpory a vse funguje. Hlasku uz to nehlasi ani v Diag zadna chyba. odporvy jsem prisrouboval k ocelovemu nosniku a je. Mlhovky jsem menil protoze led sviti lepe, alespon mi o tak pripada, a mam v nich denni sviceni, takze nemusim pres den svitit xenonama. Kdybych kupoval znovu, tak bych bral celou sadu mlhovek i s dennim svicenim CANBUS. holt po valce....
    • 6
  11. Tak se vracim k tomuto tematu. Po par tisicich najetych kilometrech je spojka ok:)
    • 7
  12. Ahoj, Tak uzaviram toto tema. Olej vymenen. Nasel jsem i nejake videa na youtube, ale pouzil jsem poustup popsany vyse a funguje to. Motor nebylo treba mit nastartovany pri otaceni kol. Po prvnim nastartovani jsem akorat zkontroloval hladinu oleje. Olej jsem kupoval Total DA. Bylo potreba neco malo pres dva litry.
  13. ok. ja si rikal, ze kdyby to bylo zvzdusnene, pomohlo by naslapani jako u brzdy nebo by pedal zustal na podlaze. necham to jeste chvili sednout hlavne, ze spojko vypina jak ma. diky za radu.
    • 7
  14. Ahoj. Jeden rychly dotaz min. mesic jsem menil spojku(lamelu,lozisko,pritlacak) a pomocny spojkovy valec. Spojka je ok, jen ted zabira dole. neni to uplne u podlahy, ale je to cca nekde na konci prvni poloviny zdvihu. zatim mam na tom najezdeno 1000 km, tak si to mozna jeste sedne, ale spis mam strach, jestli nemuze byt v systemu vzduch. nadoba na kapalinu je plna, ale neslo mi to odvzdusnit konvencni metodou, tak jsem pres injekcni strikacku a hadicku skrze odvzdusnovak natlacil kapalinu a prebytek odsal z nadrzky. jinak mi tam ta kapalina dostat nesla muze se zavzdusneny spojkovy okruh projevit zabiranim spojky dole?
    • 7
  15. Ahoj. Muzete mi poradit ohledne vymeny oleje v servu rizeni? nasel jsem navod jako to udelat. zvednout auto. odpojit hadici do nadrzky, kudy se vraci olej do nadrzky zpet, vysat injekcni strikackou co jde, a nalit novy. pak nekdo sedne za volant a bude tocit a stary olej bude vytekat tou vratnou hadici... postupne budu dolevat do nadrzky, at se okruh nezavzdusni. az zacne vytekat cisty olej, napojim hadici zpet na nadrzku a doplnim po risku. je tento postup ok? pokud ano, tak bych potreboval jeste poradit s: jaky olej/kapalinu? musi byt u tohoto processu nastartovano aby klinovy remen honil servo? nebo to funguje i bez nastartovaneho motoru? Diky moc za rady
  16. longstarr

    Tesneni hadice spojky P407

    tak vyreseno. googlil jsem na netu a zjistil, ze na konci te hadice mezi hlavnim a vedlejsim valcem neni o krouzek, ale takova jakoby gumova cepicka... navic jsem zjistil, ze to pouziva hodne automobilek jako ford, audi, vw atd... takze jsem objel autoservisy a nasel borca, co tam mel jednu hadici z audi a to gumove tesneni mi prodal. zati. s tim mam najeto kolem 300 km a vse zatim ok
  17. Ahoj, Menil jsem minuly vikend spojku na P407 3,0 V6. Vymena probehla celkem dobre, ale vse podelalo kvuli jedne blbe gumicce mezi hydraulickou hadici a pomocnym spojkovym valcem, ktery je na prevodovce. Pri demontazi jsem tu gumicku nekde ztratil. Uz jsem koupil i novy pomocny valec, ale gumicka neni soucasti valce ale hadice. A ta se dela jen original a davat za to 1500 kvuli gumicce se mi opravdu nechce Zkousel jsem hornbach, vzal jsem gumicky z ventilu z prace. nic nepasuje. porad to tece Nemate prosim nekdo presny rozmer nebo nevite, kde by se to dalo sehnat? pripadne, jestli nekdo mate starou spojkovou hadici, koupil bych. jen s gumickou
  18. Ahoj. Tak jsem to opet zkousel a nepovedlo se Procital jsem google a nejake zahranicni fora. Pisou tam, ze se ventilky musi pred parovanim aktivovat. I u tech ventilku byl letak, ze se maji aktivovat nejakym pristrojem OBD. Predpokladam, ze se nejedna o diagbox, ale nejaky special pristroj, co budou mit az v pneu servisu? Tak si rikam, ze kdyz jim to proste dam do pneuservisu, jak budu pristi rok menit letni gumy, tak to tam budou asi aktivovat a poznaji, ze jsou ty ventilky ok? I v tom navodu pisou, ze to radeji prvni aktivovat a pak nacist na auto, az potom na kola
    • 21
  19. longstarr

    Ošetření koroze

    ja to vzal tady. navic meli v tom obchode i ten zaklad body 969, takze jedno postovne a posilaji i pres zasilkovnu. jeste to doma nemam, ale snad to dojde https://www.autolaky-eshop.cz/product/spreje---aerosoly/epoxy-brunox-400-ml/23209
    • 28
  20. longstarr

    Ošetření koroze

    tak jsem googlil a ten brunox ma pomerne dobre recenze. vezmu to do svicata na to brunox a jeste ten zklad body 969 co jste doporucovali. asi zbrousim i ten tlumex z prahu a udelam to timto. rez se nesmi podcenit pak by s tim bylo mnohem vic starosti diky za rady
    • 28
  21. longstarr

    Ošetření koroze

    jasne. toto neni mechanicke odirani. pod barvou se proste udelali puchyrky se vzduchem. asi spatne z vyroby. navic na to misto doleha gumove tesneni. Musim to prvni zbrousit, ale myslim, ze to bude jen par cm. co rikate na odrezovac. pouzit nebo jen vybrousit na plech a rovnou zaklad? nekdy mi ty odrezovace pripadaji, ze jsou spis na skodu
    • 28
  22. longstarr

    Ošetření koroze

    Díkec. Presne to jsem potreboval Jen se zeptam. Co myslis tim plnic? Chtel jsem hodit jen zaklad + autolak v barve karoserie. je to totiz pod dverma, takze pripadne nerovnosti me moc netrapi
    • 28
  23. Ahoj. Chtel bych se poradit, jak nejlepe osetrit rezava mista/ mista kde se odloupla barva atd. Nasel jsem neco ze spodu prahu, ale tam jsem to ocistil vrtackou a ocelovym kartacem az do svicata na plech. Pak odrezovac a natrel nekolika vrstvama tlumexu. ( S tim mam nejlepsi zkusenosti) Navic na prahu me to netrapi a neni to ze spoda videt. Plus je pruzny proti kaminkum atd. Ale jedno mistecko mam i z vrchu prahu, jak se doviraji dvere. Chtel jsem se zeptat, jeslti mate nejake tipy, co je nejlepsi. S dvouslozkovyma karosarskyma tmelama nemam moc dobre zkusenosti. Vetsinou to zacalo znovu rezavet a pod tmelem to neslo videt, takze to bylo jeste horsi nez driv. Ciste autolak taky moc nevydrzi. Takze mate tip na nejakou dobrou zakladovou barvu na auta? Díky
    • 28
  24. Pravda Hlavne je pak nesmim zapomenout na kolech, nez vyrazim na cesty
    • 21
  25. ok. tak zkusim jeste jednou. mel jsem vsechny 4 ventilky v kabine u pocitace. Snad budou funkcni. Nerad bych to nasadil a zjistil pak, ze to nefunguje. Ale jestli ventilek meri spravne zjistim stejne, az to bude nazute co?
    • 21
×
×
  • Vytvořit...