Přejít na obsah

longstarr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    669
  • Registrace

Vše od uživatele longstarr

  1. Ahoj. Resim problem s vibracemi auta na P405. Dela to hlavne v levotocive zatacce pri akceleraci a pak pri rychlosti cca 120 a vyse. Procital jsem fora a temer vsude podobne problemy konci vnitrnim kloubem poloosy. Mel bych na vas par otazek. Vydrzi poloosa jeste cca 20k km? Pristi rok konci technicka a pujde do kremikoveho nebe :-D Da se nekde sehnat vnitrni kloub jako nahradni dil? Ja to nikde nenasel a celou poloosu se mi menit nechce, protoze tam jsou nove homokinetaky. Diky za rady:-)
  2. longstarr

    Nefunkcni spojka

    presne tak. Pri vidine toho, ze bychom museli znovu sundavat tu prevodovku, jsem zarval, co to slo Ale popis perfektni. I s tou houboou to je supr napad. Pritom takova blbost
    • 21
  3. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Hojte, Tak hlasim, ze vsechno dopadlo dobre Sice trochu drbacka s nahozenim prevodovky, ale jinak supr. Spojka zabira krasne uprostred, takze mi pripada lepsi nez ta origo. Díky moc jeste jednou za rady a tipy. Jen k tomu skubnuti a klacku... prvni provazek prasknul, tak jsem tam musel dat ty provazy alespon 4 aby to udrzelo a misto klacku pouzit zeleznou tycku. Ale potom jsem trhul nekolikrat silne a rychle za sebou + jsem musel byt zapreny nohou za prevodovku a pak zaskocilo Alespon vim, ze to tam bude opravdu drzet... Jeste jednou diky moc a opravam zdar
    • 21
  4. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Tak uz je mi vse jasne Díky moc a drzte palce. Dam vedet, jak to dopadlo.
    • 21
  5. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Jj, to dava smysl. Uz jsem to delal u 405 a centrovaci trn jsem si vyrobil z trubky, do kere jsem narazil orech z gola sady. Bud udelam na brusce novy z kulatiny, nebo ten stary oblepim izolepou aby byl sirsi. Jeste uvidim. Posledni dotaz. Ten zamek na lozisku, jak je tam pojistny krouzek asi nemazat, aby to pak nevyskocilo...?
    • 21
  6. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Tak spojka uz je doma Rozbalil jsem doma krabicku SACHS a vsechno potisteno Valeo Nevyrábí náhodou sachs jen kartonove obaly? Takze jsem usetril 2 tisice za uplne to same. Díky za radu Mel bych jeste otazecky, nez to zacnu kompletovat Jelikoz se mi lamela vysypala na hlavu nevim jak tam byla. Patri tim vysim koncem smerem k setrvaku nebo k prevodovce? Lozisko je ven z pritlacaku, takze postup by mel byt prvni zacvaknout lozisko do pritlacaku a pak nasadit prevodovku? pak nevim jak lozisko dostat na vidlicku, takze bych rekl prvnni nasadit na vidlicku, nahodit prevodovku a pak nacvaknout z venku pres to tahlo? toto je hodne blby dotaz, ale radeji se zeptam Hridel z prevodovky byla uplne sucha, ale jak mi bylo receno u 405, kde spojka tlaci, poradne namazat tu hridel, p ktere chodi lozisko, vazelinou. Hadam, ze se nic nezmenilo a mazivo za ty roky je pouze vyschle??? Nebo jestli mate nekdo odkaz na navod, tak bych to ocenil. Díky moc chlapi ušetřili jste mi balík za servis a budu mít dobrý pocit, že vím, co jsem tam dal a že o je v pořádku
    • 21
  7. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Tak... Díky za rady. Jdu do Sachs. Ocividne ne vzdy, kdyz je to levnejsi dil, tak je horsi Cetl jsem si na netu a Sachs hodnoti celkem dobre.. Narozdil od Valea Ted uz to jenom dat zase dohromady
    • 21
  8. longstarr

    Nefunkcni spojka

    Ahoj, Tak jsme to o vikendu vykuchali a zlomila se jedna packa na lozisku. Lozisko bylo sprajcnute v pritlacaku a lamela se totalne rozpadla. Jelikoz na netu se prodava na 3.0 V6 poze cela sada, nemam moc na vyber. Priznam se, ze cena mi trochu vyrazila dech a proto se vas chci zeptat. Je tam original Valeo a ja nasel na netu tri moznosti: Sachs za 6 tisic. https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=3000+858+002&DlNr=32&KModNr=1901&KTypNr=7873&Node_Parent_ID=100050&Node_ID=100051&GenArtNr=479 LUK za 7 tisic https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=624+3114+00&DlNr=6&KModNr=1901&KTypNr=7873&Node_Parent_ID=100050&Node_ID=100051&GenArtNr=479 Nebo Valeo za 8 tisic https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=821093&DlNr=21&KModNr=1901&KTypNr=7873&Node_Parent_ID=100050&Node_ID=100051&GenArtNr=479 Sachs na internetu celkem chvali, ale uz na 405ce jsem koupil spojku valeo miisto origo LUK a nesel skoro zmacknout pedal :), tak jsem musel kupovt znovu LUK. Rad bych koupil sachs a usetril nejaky ten peniz... Muzete prosim poradit? Díky moc
    • 21
  9. longstarr

    Nefunkcni spojka

    dival jsem se na nejake fotky a uz to asi chapu. narozdil od spojky na 405, kde na pritlacak lozisko tlacilo, tady to taha ven? pokud opravdu pouze vyskocilo lozisko, da se to nejak dostat zpatky nebo musim sundat prevodovku? Jde mi o to, ze pokud to bude litat jak rikas, jak to opravit?
    • 21
  10. Ahoj, Odesla mi spojka nna P406 3,0 24V. Pri jizde jsem seslapnul spojku a zustala na podlaze, pak uz neslo radit. Jelikoz jsme mel stejny problem u stare 406ky, tak jsem se pustil do vymeny spojkoveho valce. vsechno slo v pohode, odvzdusneni ok (klasicky postup seslapnout pedal, povolit, zatahnout, atd...) Ale spojka nefungovala ani po odvzdusneni. pedal sice chodil, ale skoro u podlahy mela velky odpor. pak po vetsim seslapnuti dokonce praskla ta gumicka uvnitr valce a kapalina vytekla. Tlak ve valc evidentne je. Setkal se s tim pls nekdo? Ma tam u pedalu byt jeste jeden hlavni valec. mohlo by to byt v nem? Pak me jeste nepadlo, jestli nemuze byt v haji lamela nebo pritlacak. jestli se to vysypalo a nekde se to sprajclo, tak ten valec se nema kam rozepnout... Neda se nejak zjistit, jestli je pritlacak a lamela ok, abych to nnemusel rozebirat? Navic ma pegina nalitano kolem 200k km, takze bych rekl, ze spojka vydrzi vice alespon na P405 vydrzela 350k km Díky moc za rady
    • 21
  11. longstarr

    P405 praskání v nápravě

    Tak, homokinetak to neni Sice uz cvakal delsi dobu, coz po vymenne prestalo, ale proivne kepani tam je porad. Takkze dam na vas a asi se smirim s tim, ze to mohou byt brzdy, volne desky nebo nevim. Kazdopadne auto sedi, rizeni drzi a brzdy brzdi, tak holt nezbyva nic jineho, nez zesilit radio PS: davejte pozor pri vymene poloosy. Naivne jsem si myslel, ze kdyz mam na prave strane 23 zubu, taj na leve bude to same... no jeden zub tam frantikum chybel byl tam uplne jiny homokinetak nez na druhe strane
    • 10
  12. longstarr

    P405 praskání v nápravě

    Tak jsem to o víkendu hodil na špalky a je to pravá poloosa. Je tam vůle ve vnitřním kloubu. Akorát to není vůle do záběru, ale vůle do strany. Tak mě právě napadá, jestli může mít venkovní kloub vůli do strany, nebo praskla ta pružinka ve vnitřním kloubu, co tlačí poloosu směrem ven??
    • 10
  13. longstarr

    P405 praskání v nápravě

    Hojte. Jo s tou dotaženou maticí mi to taky dělalo. Ale bouchalo to hlavně na dírách. Toto je opravdu spíš takové lupnutí (prasknutí) hlavně při zatočení doleva. Na dírách jen občas (asi tak 50%).
  14. longstarr

    P405 praskání v nápravě

    ok. tak dám na vás chlapi a o víkendu to zkusím. Nicméně jak jsem psal, tak desky + kotouče mám nové. je na nich asi 1000km. Desky brembo, obložení bosch, takže žádné no name. dám vědět, jak to dopadlo. zatím díky.
  15. longstarr

    P405 praskání v nápravě

    Jak se to dá zjistit? Nasazené jsou určitě dobře. Jedině prohodit levou sadu za pravou? Pravda, že systém bendix u 405ky stojí za houby
  16. Ahoj, Píšu, jestli někdo neměl podobný problém. Nedávno se mi začal ozývat z nápravy(řekl bych pravé přední kolo) zváštní zvuk. Jedná se o kovové cvaknutí. Dělá to nejvíce při mírném zatočení doleva, pak taky na dírách a občas i při přeřazení, resp. při puštění spojky. Je to jedno kovové klepnutí (prasknutí). Loni jsem měl rozebranou celou nápravu. Seznam dílů, které jsem měnil, takže by to dělat neměly: Kulové čepy, zkrutná tyč stabilizátoru + uložení, nové brzdové kotouče + desky. Při výměně jsem měl v ruce táhla řízení - jsou OK. Pružiny prasklé nejsou. Takže mě napadá: Poloosy - jsou původní, takže na nich je 350k kilometrů, ale poloosa cvaká pravidelně nekolikrát při roozjezdu, takže si myslím, že by to být nemělo. uložení tlumiče - taky se neměnilo, ale to by nepraskalo i na rovném povrchu Auto už se mnou bude jen rok, dokud nás STK nerozdělí Přesto bych nerad, aby mi na dálnici uletělo kolo Nějaké nápady? Díky moc
  17. Ahoj. Tak po velkych utrapach se zalomenym odvzdusnovakem atd... Jsem vyzkousel novy brzdovy valec a hned pri prvnim sjezdu z kopce slo poznat, ze to brzdi jinak... Takze opravdu mohu potvrdit, že repas hlavniho brzdove valce je absolutne zbytecny a zaroven ten muj novy od firmy cifam brzdi dobre...
    • 17
  18. Kdyz nic na cifam, mozna mi poradite s kulakama. Chtel jsem koupit swag,ale docetl jsem se, ze kvalita sla dolu. Nevite?
    • 17
  19. Cau chapi. To vážně nemá nikdo zkušenost s firmou Cifam? Co sem našel na netu, tak je to zlatá střední cesta. Něco mezi starline a např. Delphi... S Delphi mám zkušenost se starline Takže za 500 asi do cifam pujdu...souhlas?
    • 17
  20. Ahoj, tak se vracim k tematu. Byl jsem ted pres vikend na chalupe a laboroval. Zkousel jsem to odvzusnit pri zatizeni auta, ale nedostal jsem se pres vyfuk. Tak jsem zvedakEm prizvednul napravu. Ale odvzdusnit se mi to nepovedlo. Tak jsem tedy koupil ventilek a tlakoval, div mi nebouchla nadrzka :-D Pri natlakovani vytekala pouze kapalina bez bublin. Tak jsme zkusili jeste parkrat naslapat a pustit pres odvzdusnovak a zase vzduch. Pak nejak divne luplo v pedalu a pri naslapavani se ozve prasknutui asi z hlavniho brzdového valce. Kupodivu po tom lupnuti to slo odvzdusnit, ale nebrzdi to porad, takze s vami souhlasim a dalsi vec je novy brzdovy valec. Takze mam na vas otazku... Mate nekdo zkusenosti s firmou cifam? Co jsem se dival, da se valec koupit uz za 500,- do vrakace nejdu, jsou to preci jenom brzdy... Diky za rady.
    • 17
  21. To je asi pravda s tím zátěžákem. Jen jsem se s někým myslím bavil a on říkal že to bylo na kombi... Nicméně zkusím válečky vykuchat a mrknout na ně což bude asi za 14 dní na chatě... a pak je dobrý nápad od ozzyho sehnat ten nový vršek a natlakovat celou soustavu
  22. No o tom hlavnim brzdovem valci uz jsem taky cetl, ale pak jsem si rikal, ze kdyz se prodava sada na repas, tak to asi jde. Kazdopadne nevim, kde se v tom okruhu berou porad ty bubliny... Rikam si, ze to musi nekde prece prisavat vzduch. Kdyby to prisavalo v hlavnim valci, tak by nebrzdili prece ani predni brzy a okruh je do krize... Takze me napada, ze to nasava pres ty valecky, ale ty jsou 2 roky stare, znacka samko
  23. Zátěžák to nemá. Pokud tedy myslíš takovou tu kostku s pružinou k nápravě. Jestli si pamatuji, měl by to mít kombi, já mám sedan. Mám tam pouze válečky s integrovaným regulátorem tlaku
  24. Ahoj. Prosim o radu, protoze jsem uz zoufaly... Mam plynaka P405 1,6 GL r.v. 1992 a diky cene za plyn bych mu jeste rad prodlouzil zivot o dva roky a prosel STK. Ale kdyz jsem dnes prezouval na letni, s hruzou jsem zjistil, ze zadni bubny nebrzdi. Pri dotahovani šroubů jsem otocil celym kolem. Brzdi to hure nez rucka a to je u 405ky uz teda něco. Zkousel jsem to tedy odvzdusnit. Z valecku sly bubliny a celkem dost. Vzdy 5x naslapat, povolit odvzdusnovak, dotahnout zase naslapat a furt dokola. Prolili jsme cca 3 dcl kapaliny a porad z toho jde hromada vzduchu. Valecky mam 2 roky zpet nove + nove celisti + repas hlavního valce. Jeste mozna pomuze, ze kapalina z toho jde hodne spinava... Potrubi jsem prohlidnul jen vizualne a je ok. Nikde nic netece, kapalina neubyva, jen to nejde odvzdusnit. Nemate pls nekdo nejaky napad? Diky moc
  25. longstarr

    Starter??

    No, origo tam má být 50 - 54Ah. Budu tam dávat 60Ah, kterou má teď tatík v Autě. Uvidím, jak to dnes přehodíme a zkusím to celé znovu proměřit. Ještě mně napadlo, že jsem měřil altík jen na volnoběh Asi bych to měl zkusit v záběru cca kolem 2k otáček??? Navíc moje žárovky 80/100W tomu asi taky nepomáhájí Alespoň že mám denní svícení a nemám vzadu 4 x subwoofery
    • 16
×
×
  • Vytvořit...