Přejít na obsah

longstarr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    669
  • Registrace

Vše od uživatele longstarr

  1. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    No priste uz budu vedet Jeste bych mel dva, mozna hloupe :), dotazy. jak je mozne, ze 6 kvalt ma pri 130 cca 3000 ot/min. kdyz otec na 406, taky 3,0 V6(starsi verze ES9J4), pri 130 km/h toci taky okolo 3000ot/min. ale pritom na 5. stupen? Nekde jsem cetl clanek ze by 6st. mel pri 130 tocit na 2600 - klidne neodpovidejte, jen tak me o zarazilo druhy dotaz. kdyz nastartuuju za studena, tak ten motor tak na pul vteriny zarachta jak diesel. kdyz jsem vypoustel olej, tak jsem to na vterinu protocil, aby to vyplivlo zbytek oleje. Byl to uplne stejny zvuk. Tak si myslim, ze ten zvuk pri studenem startu se ozve, nez se motor zaolejuje... Je to mozne? Kdz je motor teply, tak to udela taky ale jen na zlomek vteriny a neni to tolik slyset. Uz mam na ceste diagnostiku, tak uvidim jeste co ta na to bude rikat
    • 49
  2. longstarr

    olej v sani vzduchu

    Ahoj. Aci.cz znam maji nejakou spokupracii prave s motorou, ale treba ten filtr s cerpadlem jsem tam nenasel. Jeste prosim otaza. kdyz je filtr soucast cerpadla, jjak pise midloch... co to znamena v praxi pro me? Pochopil bych z toho, ze se to nemeni?
    • 13
  3. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    dulezite je, ze uz mam v predovoce pouze 1,9L Nejspis to bude jen pocit, ale za studena mi to prijde, ze chodi saltpaka lepe. A jen jeden poznatek, vytahovat temer litr oleje strikackou je drbacka a je urcite pohodlnejsi to delat pres vypousteci ventil, pokud mate moznost
  4. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Ja myslel jmeno Horst Fuchs Ten s tou nausnici v uchu, co delal teleshopping. Ale jinak samozrejme znacku oleju fuchs znam. Ve firme kde jsem delal jsme to lili do vlakovych tlumicu, takze proti tomu ani slovo. Jen rikam, ze jsem cetl taky hodne negativnich clanku, kde psali, ze by clovek nemel laborovat a nalit tam predepsany olej.
    • 49
  5. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    No, alespon mam lepsi pocit, ze ttho oleje se zas tak moc neztratilo za ty roky A co se tyka motoroveho oleje, priste treba zkusim motul, ale myslim, ze rozdil beztak nepoznam. Jezdim spise setrne, ale kdyz potkam pubertaka v golfu s ksiltovkou, tak se proste neudrzim Holt je treba obcas karbon vypalit a na to obcasne vytoceni Total hadam staci. Pred tim jsem mel 405ku a najezdila na totalu 400 tisic. Olej jsem vybiral cely vecer a procetl mraky clanku. Nektere doporucovali oleje typu racing xyz za x tisic viz. reklama Horst Fuchs a druha polovina zas rikala, ze vzdy pouzit predepsany. Psali, ze novejsi olej muze naopak starsimu motoru ublizit. Takze alespon mam jistotu, ze timto nic nezkazim.
  6. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Procital jsem clanky na anglickem pugeot clubu i tady a nasel dva. V obou psali ze zebrovana ma mit 1,9l bez zeber 2,6. Vzhledem k tomu, ze stareho oleje mi vytekl jenom litr a zebra jsem tam nasel, je to celkem jasne ve meste se pod auto nedostanu, ale zkusim to vytahnout pres hadicku a strikacku. Takze vsichni bacha na zebra pri vymene prevodovho oleje :-))
    • 49
  7. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Dal jsem tam Total Ineo ECS 5W-30. Nasel jsem papiry, ze ho tam v DE davali celou dobu. Svicky Denso Iridium, jak si psal. Byly tam taky iridove akorat bosch. A prevodovy olej taky jak jste psali Total 75W-80. S tim prevodovym mam jeste dotaz. Nalil jsem tam 2,6L. Pak jsem dohledal, ze novejsi typ prevodovky s zebrovanim ma kapacitu pouze 1,9. Samozrejme mam tu s zebrovanim BVM 6 - VIN: VIN je VF36JXFVH21491816 Stane se neco, kdyz s preplnenou prevodovkou najezdim cca 500km, nez se dostanu na chalupu a vypustim ten prebytek? Tady mi to pripomina...2x mer a jednou rez
    • 49
  8. longstarr

    olej v sani vzduchu

    tak service box mi nefunguje. nepusti me to zaregistrovat se ani jako mechanika
    • 13
  9. longstarr

    olej v sani vzduchu

    A tam se musim zaregistrovat? Zadal jsem, ze jsem msoukroma osoba a vykoplo me to ven Takze se mam asi regisrovat jako mechanik?
    • 13
  10. longstarr

    olej v sani vzduchu

    VIN je VF36JXFVH21491816. Jaky pouzivate program na zjisteni tech dilu podle VIN? vim ze to byl kdysi peugeot laser, to funguje porad?
    • 13
  11. longstarr

    olej v sani vzduchu

    To jsem si taky myslel, ale chtel jsem si to potvrdit. Motor slape jak hodinky, tak asi v poradku. A nevite, kde najdu ten palivovy filtr?
    • 13
  12. Ahoj chlapi. Vzdycky mi dobre poradite, tak jste prvni, koho zkousim O vikendu jsem menil svicky na peugeot 407 3,0 V6 benzin ES9A Kdyz jsem sundaval sani vzduchu, tak jsem se dival, ze vzduchova klapka a celkove potrubi bylo trochu od oleje. z krytu vackovych hrideli vedou hadice, ktere jsou pak napojene do sani vzduchu(mezi klapkou a vzd. filtrem)... Tak si rikam, jestli to je zamerne kvuli mazani vemmtilu nebo co ja vim Ale muj dotaz je: Ma tam byt ten olej nebo je neco spatne? Nenasel jsem palivovy filtr. Netusite, kde by mohl byt? Díky moc vsem
    • 13
  13. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Ahoj. Tak jsem nakonec nijak nelaboroval a nalil tam podle papiru 5W30 total podle vyrobce. Do prevodoovky taky total jak jste psali vyse. To bylo btw za 5 minut dvanact.. v prevodovce byl tak cca litr a bylo to pekny hnus. Svicky bych tipnul ze uz tam taky byly nejaky ten patek. Nicmene dilo se podarilo :) Diky vsem
    • 49
  14. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Jeste se zeptam, ale uz jjen ciste ze zvedavosti Chapu ten spodni index 5W nebo 10W, kdyz startuji studeny motor. ale k cemu ten horni index? stejne se oej zahreje na svych nejakych 110 stupnu. Proc tedy udavat horni index 40 nebo 50 stupnu??
    • 49
  15. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    tak jsem blb ze me to nenapadlo se podivat hned. dohledal jsem tri vymeny oleje vcetne te prvni u peugeotu a je tam 5W30... Tak ted jsem z toh uplne jelen Lili to tam 120 tisic km, tak tim nic asi nezkazim
    • 49
  16. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    nene s tim prevodovym laborovat nebudu. spis mi porad vrta hlavou ten total i u motoroveho. Kdyz jsem chodil do peugeot pro nahradni dily, vsude tam maji total... ale je jasne, ze to maji proste domluvene. jine dily jsou zabalene v krabici PSA a je to treba lomferder a nebo swag a podobne zkusim jeste kouknout do papiru ze servisu co mam od toho nemce... treba tam napsali typ oleje, co tam nalili.. Pochybuji, ze by tam nemci pri svych vyplatach lili neco spatneho Proto jsem to vicemene koupil v nemecku
    • 49
  17. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    Motoru znam. Tam nakupuji uz 3 roky a vzdy maximalni spokojenost:-) Koukal jsem na recenze a ten motul vypada dobre. Tak pujdu asi do toho. Diky moc za rady;-)
    • 49
  18. longstarr

    ES9A vymena oleje,svicek

    JJ, je to tmave modre kupe Olej budu brat od nekud pres internet. Pracuji totiz v Brne a menit budu na chalupe v Jesenikach. Tak jsem si prelouskal par clanku... Vetsinou vsude uvadi 5W40, tak nebudu asi laborovat nad necim novym. Jen ze jsem byl zvykly vzdycky na 10W40. Jinak najezdim cca 15k rocne, hlavne delsi trasy mimo mesto. A jakou znacku? Mate neco vyzkouseneho, co byste doporucili? Ohledne te prevodovky jsem nic nenasel... Vim jen, ze to je manual 6ti-kvalt. Takze to bude asi stejne.
    • 49
  19. Ahoj Koupil jsem trasi P407 3.0V6 155kW. Motor ES9A Chci vymenit klasicky filtry, oleje atd. Mel bych tedy par otazek, jestli nekdo mate zkusenosti s timto motorem. Svicky - Na vyber jsou Bosch,Denso,Brisk,NGK - Co vybrat nebo je to jedno? Olej - tady predpokladam, ze to bude porad klasika predepsana Peugeotem - Total 10W40 polosyntetika prevodovy olej - Tady moc netusim, jestli tam lit neco special nebo proste taky koupit nejaky Total Transmission 75W-80 (asi by melo jit o GL4) - je to manualni prevodovka Díky moc
    • 49
  20. Vcera vecer nainstalovano... Mel jsem par infarktovych stavu pri zhasnuti obrazovky, ale uz tam bezi cestina... Mooooc diky. Jeste bych mel jeden rychly dotaz.. Mel jsem tam origo CD navigace pouze pro nemecko. Z ulozto jsem stahnul mapy pro RT3 pro stredni evropu. Staci taky vypalit obraz a vrazit cd do radia?
  21. no. v navodu je primo napsane: e urèena pro systém 6.63 pokud ještì nemáte tuto verzi, nejprve aktualizujte originálním CD získáte napøíklad u koncesionáøe Peugeot, nebo jak na to napøíklad zde: http://www.peugeot-club.com/forum. V pøípadì, že máte systém 6.63 nainstalován (zjistíte podržením tlaèítka menu - a v menu information... tam bude 6.63 nebo nižší èíslo) tak nevim:(
  22. jj.je tam dobry navod. jen jeste nevim posledni vec,jak aktualizovat na verzi 6.63.. to se taky da nekde stahnout nebo pouze sehnat origo?
  23. jej. prominte ze spamuji. Xpetrix z mi to poslal Mam jeste dotaz ohledne alarmu. Mam tam tlacitko alarmu, hned vedle automatickeho zamku. Melo by po zamknuti blikat ale porad sviti. na mackani nereaguje. Nevite o co jde?
  24. Super. Xpatrix uz mi poslal odkaz. díky moc A to jen vypalim na CD a dam do auta? Jinak je jedno jestli je to verze auta coupe sedan nebo cobi atd?? kazde auto ma trochu jine funkce
  25. na displayi jsem nasel ze je to verze 6.61 z roku 2005. Podle youtube ta grafika vypada na RT3
×
×
  • Vytvořit...