longstarr
Uživatel-
Počet příspěvků
669 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele longstarr
-
Souhlasim s hafity. Ta dvouhmota je ze dvou casti, takze starter roztaci tu vast u prevodovky. Navic motor prvni chcipnul pri rojezdu a pak uz to bylo v hani. Az pak se roztlacovalo. Navic s klinakem jsem na 405 roztlacoval 100x a vzdy v poho. To by musel byt poradny raz, aby to preskocilo. Ale souhlasim, ze mi to taky pripada jako by nemel kompress. Kdyz sundam kryt rozvodu. Poznam nejak na prni pohled ze preskocil, pokud tam jsou uz ojete ty drazky?
-
Ahoj, Otec ma problem s P406 3,0 V6 24V - ES9J4. O vikendu jel na chalupu. Na krizovatce mu to chciplo a uz neslo nastartovat. Roztlacit ani roztahnout to nejde. Kdyz tocim starterem s rychlosti, tak to autem pohne, takze pastorek do setrvacniku zasouva Mel jsem trochu strach, jestli nepraskly rozvody, ale po otoceni starteru se toci i vacka. Klinovy remen taky. cela sada spojky je menena pred 10k km. rozvody taky Tak me napada, jestli by to nemohl byt treba setrvacnik? Takto z patra me nic jineho nenapada Prikladam ten divny zvuk, co to dela, kdyz tocim starterem. Diky za rady starter.mp3
-
Tak o dovolene jsem vymenil spodni ulozeni na druhem kole. Bylo uz sice trochu nacnute, ale cvakani tam je porad. Kulovy cep byl uz trochu volnejsi, ale jeste necvaka, takze bych mu jeste nejakych tech 10k km dal. Ale jinak uz fakt nevim co tam muze byt... Psi kosti too byt nemuzou? Ty cvakaji jen na dirach. Divam se dobre nebo 407ka nema lozisko ulozeni tlumice? jak jsem to mel rozdelane, tak to vypada ze se toci jen naboj Pak uz me napada to vzit jen na STK na rampu.
-
Tak Svara o vikendu zustal stat u Opavy Ja u toho nebyl, ale co mi rikal, tak zmacknul spojku, zaradil a kdyz ji zacal pomalu poustet, tak se ozval zvuk jak kdyby to slo pres zuby. To delalo i s vice rychlostma. Tak to odtahnul do OV a bavil se s mechanikem. Ten mu pujci dilnu a rozdelame to a uvidime. Jeden Mechos tipoval dvouhmotu a druhy pry ze to bude jenom lozisko, tak jsem docela zvedav
-
Tak mame dalsi poznatek. Dnes dorazil svagr na chalupu a zaculy mu delat problem rychlosti 3 a 5. Obcas mu jdou spatne zaradit prave tyto rychlosti. Rikal, ze to slo pres zuby. Zkousel jsem na miste nastartovat a radit. A opravdu u 3ky a 5ky to neslo. 2x vymacknout spojku nepomohlo. Ale pomohlo, kdyz jsem zkusil zaradit jinou rychlost a pak znovu tu co nesla pred tim, tak to pak zase slo(3ka nesla, tak jsem zaradil napr. 2ku a pak uz 3ka sla bez problemu). Tohle mi delalo u 405ky a tam mela prevodovka 400k km, tak jsem to neresil. Muze se takto projevovat ten pritlacak? Nebo ta starsi prevodovka byl nejaky zmetek a nemelo to nalitane 150k km, jak chlapik tvrdil Díky za kazdou radu
-
hmmm. ted to bude mit nalitano prave kolem 200 tisic a co jsem tak googlil, tak souhlasim s ozzym a radeji vymenit. Kdyz uz do toho clovek da tu praci a sunda prevodovku. I kdyz bych rekl, ze na volnobeh to zatim nijak zvalst nevybruje, ale to muze brzy prijit. Taky zalezi kolik do toho bude chtit vrazit
-
To jsem si prave vygooglil, tak jsem si to chtel s vami overit. Zkusim si to nahrat, jestli to pujde, a soupnu to sem. A moc by me potesilo, kdybyste napsali, ze jsem moc precitlively a ze je vsechno OK:-D
-
Jak poznam ze je setrvak v haji. Pripada mi to ze ty stare diesly 4 vqlce rachoti a vibrujou vsechny do jednoho
-
Ahoj, Nevite, kde se u P407 nachazi alarm? Diagnostika mi hlasi poruchu komunikace se sirenou, ale nemuzu zjistit, kde se alarm nachazi fyzicky. Nekde jse nasel ze pod baterkou, ale tam nic neni. Alarm tam je origo z vyroby. Díky
-
Sorry. Uplne jsem zapomnel napsat, ze je to 407ka 3,0 V6 benzin
-
Ahoj. Uz jsem to tady s vami jednou resil, ale nejsem si jisty, jestli mi hydrostely neklepou i pri vysokych otackach. Proto bych se rad zeptal, jestli je mozne, ze hydrostely zacvakaji hned po startu na par vterin(muj problem), pak hned utichnou(je mi jasne, ze neudrží olej a netesni ale po startu se hned natlakuje). Auto, i za studena, přede jak kocka. Ale mam pocit, ze kdyz jedu v klidu kolem 1500 - 2000 otacek a dostanu se treba do mirneho kopecka, tak se ozve takový cvakavy zvuk. Stejne mam obcas pocit, ze ma motor trochu zvlastni zvuk pri vysokych otackach cca 4500 a vys. Je mozne, ze by hydrostely cvakaly takto jen pri urcitem zaberu? Ja mel za to, ze hydrostel je proste v haji a cvaka porad. Nejvic za studena. Mozna ze ten motor ma proste takovy zvuk a jsem moc precitlively:-D kdybych vam tady hodil nahrany zvuk, byli byste mi prosim schopni poradit, jestli je to cajk nebo ne? Dekuji
-
Podle automediku ano:-) rozebrane jsem to zatim nemel:-P
-
Jo, na 405ku vzpominam jen v dobrem. Zakladni verze, bez slozite elektroniky:-) vyborne auto na nauceni se ridit bez asistentu a podobne.:-D
-
Nene. Na stare prevodovce to nedelalo. Tam byl problem, ze vyskakovala pata rychlost a odeslo to kolecko pate rychlosti. Na teto "nove" prevodovce to jezdilo cca 5 tisic km v poradku a zaclo to tak 1000 km zpet. Jeste zkusim kouknout, jestli tam nema toyota nejaky montazni otvor, kde bych mohl videt jak ten pritlacak vypada, ale u stare 405 opticky pritlacak vypadal jak novy ale byl v haji. Horsi, ze u toho dieselu by to asi chtělo cely set i s dvouhmotou
-
Je to hydraulika. Valecky jsou oba menene cca 5tisic km zpet. I ten u prevodovky i ten u pedalu. Delalo se to, kdyz menil mechos prevodovku. U ta stare se rozsipalo 5. Kolecko.Je mozne, ze by to blbe udelal ten mechos? Jinak pedal trochu vrze a souhlasim, ze jde ztuha v porovnání s mou 407 i 406 od tatika. Rychlosti na horu jdou hladce. Jen vyradit je problem hlavne u rychlosti 2345. Takze myslite ze novou spojku?
-
Ahoj Chlapi, Predem se omlouvam, ze pridavam tema, ktere se netyka peugeota Svagr ma problem na Toyote Avensis D4D, 5st. manual. Preci jenom v tech prevodovkach snad takovy rozdil nebude, tak to zkousim tady, at nemusim zaklad ucet na Toyote. Problem: Pri jizde s nizsimy otackami jde velice tezko vyradit rychlost. Pomuze, kdyz pridam plyn. Staci nepatrne tuknout do plynu rychlost jde najednou krasne vyradit (tuknuti do plynu myslim pri seslapnute spojce - ne meziplyn) Kvalty tam jsou radit krasne, takze spojka funguje taky v poradku. Olej meneny v loni a letos znovu, ale bohuzel zadna zmena. Olej tam je valvoline 75W90 API GL4, podle vyrobce. Nemate nekdo zkusenost? Muze to delat treba spojka, lamela, lozisko? Do tohoto zatim tusim nikdo nehrabnul. Dekuji za rady PS: Nejake drobnosti uz jsem mu na aute opravoval a na to, ze Toyota je povazovano za nejspolehlivejsi auto muzu rict pouze... viva la Peugeot
-
Uvidime. Pri pridani i brzdeni to je v poradku. Az budu mit cas, zkusim kouknout na tu druhou stranu. Dulezite je, ze auto zatim sedi, jak pribite. Az to bude delat vice, tak uvidim. Az se dozvim, co to je, dam vedet
-
Ahoj, tam jsem to o vikendu vymenil. Vymena byla jednoducha, kdyz uz to clovek mel jednou dole a vi jak na to Problem ovsem je, ze to dela porad Tak me napadlo: Je mozne, aby to delalo ulozeni na prave strane, kdyz mi to dela pri prujezdu levotocivou zatackou? (jen ostrejsi, volant musi byt otoceny cca o 90°) Hlavne vzdy ve stejnem miste, tak me napadla prevodka rizeni, ale to by delalo i na miste A nebo ulozeni tlumice? To bych mel taky slyset pri toceni volantem na miste. Jestli nikoho nic nenapada, tak to zatim necham tak. Aspon, ze se to nezhorsuje a uvidim co to bude delat na plechacich na zimakach.
-
Jop. tak mas pravdu. Videi tam je mraky A podle videa to staci naklepnout kladivkem, coz jsem potreboval vedet. Mel jsem trochu strach, jestli se to nemusi nalisovat specialnim pripravkem XYZ8 apod. Díky moc za radu. Jdu to objednat a pak napisu jak to dopadlo.
-
ahaaa. ja menil lozisko naboje. Takze to je docela mozne. Mam otazecku, jak tu srandu dostanu z naboje? to normalne sklepnu dolu nebo tam je nekde schovny sroub? Da se koupit jenom to lozisko? Ja nasel pouze celou tu srandu kolem litru (bral bych bud SKF nebo Lomferder) Díky moc za info.
-
Jeste k tomu dodam, ze jsem na jare byl na technicke i na geometrii a vse v poradku...Kdyz tak jeste uvidim, co to bude delat na zimnich kolech. Mam pocit, ze v zime to bylo OK.
-
Ahoj, Mam takovy maly problem na P407 coupe 3,0 benzin. Pri prujezdu pravotocivou zatackou se mi oobcas stane, ze tak zvlastne lupne ve volantu. Jak kdyby tam byla nejaka vule. Zprvu jsem pozoroval, ze to dela pouze pri pridani plynu do zatacky a pouze kdyz tocim do prava(Je zatizena leva strana). Tak jsem myslel, ze by to mohla byt poloosa. Dneska jsem zkousel prujezd na neutral a udelalo to taky, i kdyz ne tak silne jako pod plynem. 14 dni zpet jsem menil predni lozisko prave na leve strane. Vsechny silent blocky jsou v poradku. kulak + vnejsi cep rizeni byl taky v poradku. Tak me napada uz jen axialni tahlo rizeni? Tam je taky nekde schovany kulak pod tema krycima gumama... Akorat jsem zkousel za tahlo rizeni tahat rukou a nic necvakalo. Vypada ze je to bez vule. Ale v ruce to asi nemam sanci poznat? Nejake napady? Resili jste nekdo neco podobneho? Díky moc za rady:)
-
Už to frčííí. Díky moc Xpetrix
-
Aha Uz se stahuje. Vyzkousim. Dekuji
-
Ahoj, Mel bych otazecku. Chtel jsem si vypalit CD do navi. RT3. pouzivam sice tel., takze to nijak nehori, ale neskutecne me stve, ze nevim kde je problem Navic chci, at mi na displeji sviti aspon cesta misto radia nebo teploty atd. Vse se mi povedlo, ale kdyz dam CD do mechaniky, tak mapy nejsou uplne. Ukazuje to v podstate jen dalnice a 4-proudovky. CD vypaleno spravne. Je to obraz paleny pres nero. Mapy jsou vychodni evropa stazena z uloz to: https://ulozto.cz/!JeoyzXV7P2AV/rt3-vychodni-evropa-j-2016-2017-iso Prikladam foto. Sorry, omylem jsem to vyfotil s bleskem sipka je za bleskem, ale jde z toho poznat ze par cest chybi Díky moc za rady