Přejít na obsah

longstarr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    669
  • Registrace

Vše od uživatele longstarr

  1. longstarr

    Starter??

    Jinak dvě auta právě nemám. Ten 3.0V V6 je od tatíka, takže jsme vzali silnější baterku, kterou si vezme on a já si vezmu jeho, která je cca rok stará a o náklady se podělíme. Takže mu nemůžu vzít na týden baterku jinak bych to samozřejmě přehodil a vyzkoušel
    • 16
  2. longstarr

    Starter??

    Jj, je to s LPG Jinak už by Máňa byla na vrákači s tou spotřebou Ten odběr 30mA na rozsahu kolísá někde mezi 0,2 a 0,3, takže to bude v pohodě. Jinak alternátor při veškeré zapnuté elektrice dává 13,5 V.když vypnu vše, dává kolem 13,8V... Jinak když jsem zhasnul motor, Nápětí bylo 12,4V a během 30 vteřin bylo na 12,1V, takže je asi opravdu kaput Jinak nová baterka mi dnes přijela, tak to tam hodím a uvidím
    • 16
  3. longstarr

    Starter??

    Tak po dvou dnech jsem proměřil nabitou baterku v klidu, v bytě, v teple. Hned po nabití měla cca přes 13V a za 2 dny klesla na 12,4 Což jsem se dočetl na netu, že je to asi 50% kapacity. Takže je asi opravdu kaput. Jinak auto mi žere kolem 30mA, což je taky OK. V létě jsem řešil špatně zapojené autorádio. Alternátor taky nabijí OK. Takže nová baterka už je objednaná a pokud budou problémy dále, půjdu po startéru Vypadá to, že bude to je kombinace startéru a baterky, protože občas jen slabě točí (baterka) a někdy jsem otočil klíčem a nic, což asi dělá startér, ale jen při velké zimě pod nulou, což se letos asi nedočkáme Díky moc za rady...
    • 16
  4. longstarr

    Starter??

    Tak jsem zkoušel po týdnu zase nastartovat. Starter točil v pořádku cca 2 vteřiny a pak už zase jen pomalinku. Než jsem nastartoval, naměřil jsem 12,5V. Po cca 2 vteřinách spadlo na 11,9V Ale i když startér točil pomalinku, motor naskočil. Dojel jsem cca 2 km a hodil baterku na nabiječku. Baterka byla nabita za cca 1hod. Z čehož usuzuji, že bude v háji baterka. Má za sebou už 3-5 let a nějaké to nabíjení.Takže to vidím na novou baterku a pak budu řešit startér Dá se nějak proměřit baterie, jestli je OK nebo KO ?
    • 16
  5. longstarr

    Starter??

    Super Moc děkuji. O víkendu to hned vyzkouším. Jen nevím, kde seženu uhlíky, protože nový startér je dražší jak celé auto No vrakáč to jistí. Dám vědět, jak to dopadlo.
    • 16
  6. longstarr

    Starter??

    To mi teď připomnělo, že už mi o tomto problému někdo říkal... Teď zase jedu na týden pryč, tak bude ideální příležitost to zkusit. Akorát mně napadá, že kdyby byly v háji uhlíky, dělalo by to i v létě, ne? Nebo se pletu?
    • 16
  7. Ahoj. Mam takovy problém se startovanim u 405ky 1,6 GL. Ted v zime prijdu cca po tydnu do auta a chci nastartovat a starter ani neskrtne. Tak si rikam vybita baterka, ale svetla svitily, tak jsem to zkusil natocit jeste jednou. Starter zacal tocilt, sice pomalu(auto stalo tyden a baterka uz ma par let), ale auto naskocilo... V lete je to v pohode. Muze to byt starter? Kdyby to byla baterka, tak preci z niceho nic nenaskoci, ne? Diky za rady..
    • 16
  8. longstarr

    Kontrolka teploty oleja

    zřejmě je vadné čidlo teploty oleje
    • 6
  9. Zdravím tak jsem při výměně oleje chtěl nastavit cyklus výměny a najednou mi to nějk nefunguje postup: zméčknu tlačítko vynulování denních kilometrů vložím klíček do polohy kdy se rožnoum kontrolky pak nastavím interval např. 20 000km a teď mi odpočítává od desítky do nuly až skončí odpočet vypnu a výtahnu klíček ze zapalování. tak to fungovalo a nyní to nejde dík za nápady
  10. longstarr

    Autorádio

    Ahoj. Tak jsem to na chalupe vykuchal a prepojil na napajeni po otoceni klicem. Vsechno funguje bez chyby a radio si vse pamatuje, takze diky moc za rady.
    • 6
  11. longstarr

    Autorádio

    Ahoj. Ale kdyz zmenim 12V za spinane klicem, vymaze se mi pokazde pamet radia, ne? Jinak jedna se peugeot 405, takze starecek:-D
    • 6
  12. Ahoj. Chci se vas zeptat, jestli je mozne, aby autoradio zralo 50mA. Uz delsi dobu jsem resil, ze mi auto zere cca 70mA a po 14 dnech uz nejsem schopny nastartovat. Zjistil jsem, ze to zere autoradio. Je to sencor a je na nem ledka, ktera blika porad. Nevite, jestli je mozne aby zrala ledka tolik? Jak zjistit, ze nekoupim nove a nebude to to same? Diky moc
    • 6
  13. longstarr

    Hlavní brzdový válec P405

    Diky moc. Objednal jsem podle vin. Kdyby to nebylo ono, muzu vratit, akorat budu tyden nepojizdny:-o
  14. longstarr

    Hlavní brzdový válec P405

    VF315BB2270567364
  15. Ahojte, Nevíte který hlavní brzdový válec patří do Peugeot 405 1,6 GL(94 hp, starší typ), systém brzd je bendix bez ABS. Na internetu jsem našel dva průměry 20,06 a 22,2 nebo tak nějak. Dá se to nějak změřit bez rozdělání ? Nebo jestli se to dá najít podle VIN ? Peugeot laser se mi nějak nepodařilo nainstalovat Díky moc
  16. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Jj, moc nespoléhám, že to bude ono, protože jsem to dělal vždy takto blbě a přesto to brzdilo. Každopádně to bude první věc co vyzkouším a navíc je to zadarmo , tak proč to nezkusit. Díky moc za rady. Dám vědět, jak to dopadlo:super
    • 32
  17. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Jj, už jsem to pochopil Jak se dostanu na chalupu,rozchodím šroubek a povolím ručku, pak zkusím seřídit ty rozpěrky. Pak zase nasadím bubny a seřídím ručku. Říkám to správně ?
    • 32
  18. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Teď jsem na internetu našel, že měl maník na internetu stejný problém s fabkou. Nakonec zjistil, že to měl špatně odvzdušněno a musel komplet vypustit kapalinu a napustit novou. Je možné, že by to mohlo být zavzdušněné ? Odpustil jsem cca 2dcl z každého kola a bez bublinek.
    • 32
  19. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    No ručku jsem měl seřízenou už od minula, ta je v pohodě. Když jsem vyměnil čelisti, seřídil jsem rozpěrky tak, že kotouč lehce drhnul o bubny, tak aby se čelisti ojely podle starého bubnu. Ručka brzdila a chodila, tak jsem ji už neseřizoval. Na STK opět nebrzdilo, hodnoty na válcích stejné jak na levém tak na pravém kole (cca 0,4 stejně jako ručka). Tak jsem koupil ty nové válečky. Jestli jsou ty válce na STK jen za 150,- tak tam asi zajedu ale obávám se, že výsledek už znám
    • 32
  20. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Žádné. Šroubek na seřízení je zarezlý, takže jsem pružinku podržel tenkýma kleštěma a zasunul lanko do zobáčku na čelisti. Ručka zůstala seřízená a brzdí. Plus jsem prostříkal bovdeny WDčkem.
    • 32
  21. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    No to jsem přesně myslel. Takže zátěžák to nemá a kola by měly brzdit i když je náprava ve vzduchu, říkám to správně ? Takže poslední, co tam nemám vyměněné je hlavní brzdový válec. Myslíte, že to může být tímto ? Někde jsem četl, že měl chlapík stejné problémy s Lagunou a že mu vyměnili v servise hlavní válec a vše bylo ok. Prý jim to nešlo odvzdušnit... Ale zas mi to připadá jako blbost, protože okruhy jsou diagonálně LZ+PP;PZ+LP a předky brzdí výborně
    • 32
  22. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    No ale co má potom společného zatížení auta s tlakem kapaliny ve válečcích ? Chápu, že se kola nezablokujou, ale pořád nechápu, jak by měl váleček poznat zatížení auta No, ono to je vlastně jedno, jestli to bude fungovat Nenapadá vás, jak odzkoušet, že to brzdí aniž bych musel znovu na STK ?
    • 32
  23. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Díky moc za odkaz. Ten pístek vypadá úplně stejně jako na mé 405. Vykuchaný jsem ho neměl. Vyměnil jsem rovnou za nový. Určitě vyzkouším odvzdušnit na zemi, jestli bude mít větší tlak. Ale jak psali na konci diskuze, taky jsem vyčetl v knížce, že se jedná jen o ochranu proti zablokování kol. Podle fota by to nejspíš odpovídalo. Když je vyvinut moc velký tlak, malý váleček se přitlačí a propustí kapalinu... Ten zátěžový si moc nedovedu v tom válečku představit...
    • 32
  24. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    No, ale když tam zátěžák není, tak by to mělo brzdit i zvednuté ne ? Na starých válečkách a čelistech než jsem šel na STK, to šlo v pohodě dotáhnout a nehnul jsem kolem. Co se týká regulátoru brzdného účinku, v knížce jsem četl, že by to mělo fungovat jako ochrana proti zablokování kol. Jedině, že by si to ještě sedlo. Pak mě napadlo naložit do kufru 10 pytlů cementu a hned poznám, jestli brzdí jenom předky nebo i zadky
    • 32
  25. longstarr

    Nebrzdí zadní kola

    Ručka brzdí. Když je zatažená, kolem neotočím. Je to sedan a rozpěrky jsem seřídil, že když rukou točím bubnem, tak to lehce drhne, právě aby se ojely podle bubnu... Připadá mi to, jako by nešel dozadu tlak. Odvzdušňuji s kolegou klasicky. Našlapat brzdu, povolit odvzdušňovák, zatáhnout a znovu našlapat atd. odpustil jsem minimálně polovinu hrnku pro jistotu a bez bublinky. Pedál zabírá nahoře.Když na to hodně dupnu, tak jde max do 2/3. Zátěžák to 100% nemá, prolezl jsem to celé
    • 32
×
×
  • Vytvořit...