longstarr
Uživatel-
Počet příspěvků
669 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele longstarr
-
Ahoj, Vracim se po dlouhe dobe k tomuto tematu. Prisly mi ventilky z Alika. Chtel jsem se zeptat, jestli se daji ty ventilky nejak vyzkouset, kdyz nejsou nasazene na pneu. Letni gumy budu menit az pristi rok, ale ventilky bych chtel vyzkouset naprazdno. Nasel jsem v diagnostice 3 moznosti registrace ID ventilky. manualne napsat ID, co jsou na ventilku. - ale netusim, jak po zadani ID manualne zjistim, ze to funguje Kazde kolo postupne natlakovat na 3,7 baru a diag si nacte postupne kazde kolo pri jizde nad 20km za hod si diag taky ventilky nacte sama. posledni dve moznosti nemohu pouzit, jelikoz nejsou ventilky na gumach Prehlednul jsem neco? Ja myslel, ze mi diag ukaze vsechny ventilky v dosahu (neco jako wiifi/bluetooth). Díky za rady
-
Ahoj, Díky za info. Trochu mi vrzou i zadni brzdy, takze to zkusim pres leto rozebrat a trochu prostrikat vazelinou nebo procistit. Jak zase bude chvilka, zkusim ten zvuk serva nahrat, ale jelikoz to dela na kazdem tlumici stejny zvuk, ta to vypada OK. I to krytovani vypada, ze je puvodni z vyroby.
-
Ahoj. Tak vyzkouseno pres diag. Kable vedou do krytu k tlumicum a po spusteni akcnich clenu se ozve slabe cvaknuti. Nezni to uplne jako servo, ale spis takove cvaknuti. Stejne jako u toho zadniho kola. Takze AMVAR asi funguje Díky za radu. K tomu prvnimu bodu(vysky vozidla). Jak to myslis, ze je to virtualni? Ja myslel, ze to meri zdvih auta v realnem case. Kdyz jsem to zhoupnul, tak ta krivka sla dolu atd. viz foto nize Spis me napadlo, jestli nejsou v haji ty tycinky, ktere meri zdvih napravy. Asi bych mel zacit timto co?
-
Ahoj. Tak jsem to po dlouhe dobe zkousel. V zadu jsou origo tlumice a pri prepinani perovani jde od zadniho kola slyset lehke cvaknuti. u prednich tedy neslysim nic, ale hadam, ze to nejde slyset pres ten motor. Ale co jsem to zkousel prepinat na dirach, rekl bych, ze to trochu ztuhne. Spis asi neni ten rozdil tak markantni u 407 coupe, ktera ma uz sama o sobe kratsi perovani nez standardni 407. Ted me spis trapi, ze zadek auta sedi niz, nez by mel origo.. tipuju to na unavene perovani. a podle diag. to sedi cca 3cm nize kazde kolo. Navic Frantiky napadlo, ze u coupe bude asi dobrej napad dat pruzinu do tlumice na pevno a prodavat dohromady i s tlumicem za 17k CZK Takze tady je napad, jak to trochu zvednout.... Je to uplna blbost nebo to stoji za zkousku?
-
Ahoj, Nemate nekdo zkusenosti s renovaci xenonovych svetel na 407ku? Idelane odkaz na nejaky navod. Mam uz vycistene sklo hlavniho svetlometu. To je krasne ciste. Jde mi ted hlavne o tu cocku, ktera je uvnitr. Jde videt, ze je takova mlecna a trochu spinava. Mel jsem svetlo venku, ale uprimne mi nepripadalo, ze by se nejak ten projektor dal vymontovat ven Skrz ten motorek atd. mam docela strach, aby se tam neco pri demontazi nerozbilo Vycistil jsem to tycinkou a vatou zevnitr, ale podle me by to chtelo jeste zvenku a na to to musim rozebrat... Zase si rikam, jak je mozne, ze se to zaspini i z venku (mysleno z predni strany auta)
-
Ahoj Tak jsem to nakonec vyzkousel a je to teda pekny podvod vubec to nefungovalo. Musel jsem to poslat zpet a odstoupit od smlouvy. Nejen ze chybova hlaska tam zustala, ale skrze to udelatko se ani nezpnuly mlhovky... Objednal jsem z Alika za par kacek odpory 50W a pridelam ho nekam na kastli, kdyz to pry tak hreje.
-
Odpor tam nechcu. Mam docela strach, ze to bude fakt hodne hrat Takze zustava zapojit pred tedky neco takoveho. https://www.autolamp.cz/eliminator-chybovych-hlaseni-h8-h11-h16-elektronicky---1ks_11002?gclid=Cj0KCQjwpdqDBhCSARIsAEUJ0hNTT31UL5VK3TMy9I-XpjvAsh0Xo2vmOgHKOX1zEDcGlfuUV6RqG4oaAhVwEALw_wcB Jinak skoda, ze to diagbox neumi vypnout Na youtube treba superb normalne borec vypinal pres diagnostku
-
Ahoj, Uz asi tyden se snazim vyresit ne uplne zavazny problem, ale proste me to stve a chtel bych to odstranit Vymenil jsem Halogen mlhovky za LED s denim svicenim. Vse OK, akorat po nastartovani vyskoci hlaska porucha zarovky. Je mi jasne, ze to ma jiny odpor a vim ze na internetu se prodavaji ruzne udelatka. Bud odpor pred svetlo, ale ten pry hreje, az 280°C, tak mam strach. Prodavaji se jeste nejake obdovy, ktere simuluji H1 zarovku a nehrejou, ale uz jsou drazsi. Ja se to snazim ale odstranit nejak pres diagnostiku. Googlim uz asi tyden, ale porad nejsem schopen to vyresit. Nekde na googlu jsem nasel chlapika, ktery psal, ze pouze smazal Error hlasku z BSI a uz to bylo v pohode. Chtel jsem to vyzkouset, ale tato hlaska mi nejde smazat. Ostatni ano, ale toto porad hlasi, ze musim prvni zvolit steni zavad, nez je smazu. Coz jsem udelal Nevite co s tim? Neresil nekdo odstraneni chyby porucha zarovky pres diagbox prosim? Uz jsem asi vycerpal vsechny sve moznosti na googlo V BSI je nastaveni pro typ zarovky, ale je to pouze pro potkavaci svetla Díky moc za tipy
-
Vcera jsem jel do obchodu. Tak jsem si trochu hral. Na dirach jsem to prepnul a pripada mi to tvrdsi. Zvlastni je, ze mi to neprijde jine, kdyz prepinam rezim sport na miste. K diagnostice jsem se vcera nedostal, protoze pocasi nepralo. Ale o vikendu budu prezovat na letni, tak to zkouknu a poslechnu, jeslti to servo huci Dam potom vedet. moc dekuji za rady
-
Zadek vypada takto. Takze jak si psal vyse, je to soucast tlumice. Vcera jsem musel nakonec preinstalovat cely pocitac, protoze jsem zjistil, ze diagbox jsem mel na verzi Win7 64bit. Ted uz jsem na 32bit, jak pisou v navodu, a uspesne jsem tam dostal verzi diag 7.83. Dneska vecer tedy vyzkousim ten test akcnich clenu, vytahnu notes az ke kolum a budu poslouchat Pak napisu, jak to dopadlo
-
Bohuzel nejde. Je to zakrytovane a musel bych to rozebrat az k prednimu oknu. Coz znamena, ze musim koupit tmel a pri zpetne montazi to zatmelit. guma kolem okna to myslim neprezije Jeste bych mel otazku. Nasel jsem na googlu video, jak vlastne to variabilni perovani funguje. (u P605). Zmenilo se to od te doby? Podle videa mi to prijde, ze moc ne Ale co jem pochopil. Na trojuhelnikovych ramenech jsou cidla, ktere kontroluji vysku vozu/naklon. ty posilaji info do pocitace. ten potom posila info do akcnich clenu na kazdem tlumici,. Kazdy tlumic ma variabilni pisty, takze akcni clen pootoci pistnici a pistem, zuzi se prutok piste a tim padem ztuhne perovani... Takze kdyby ten nemec predemnou byl nejaky skudlil a hodil tam obyc. tumice, tak nepoznam, jestli akcni clen toci na prazdno ci ne ... Ale melo to nalitano 126k, tak doufam, ze jsou tam tlumice puvodni origo. Ted updatuji diag na 7,83. Zitra zkusim test akcnich clenu a jestli tam nekde bzuci to servo
-
Test akcnich clenu jsem zkousel, ale byl jsem zavreny v aute Zkusim to o vikendu. ma byt pekne, tak otevru kapotu a vytahnu compl ven.
-
Hm, tak to je zajimave. No, v lete budu stejne menit spojku, tak tlumic pujde dolu Jeste jsem zkousel testovat ty tlumice na Diagnostice. Upřímně z toho mam trochu rozpacite pocity Vubec nevim co ty cisla znamenaji. Ten prvni obrazek ukazuje, ze auto po stlaceni rezimu sport zareaguje.. jen nevim, co ty hodnoty udavaji. Tady ukazuje zdvih auta, ktery je vzadu v minusu. Coz vubec netusim, jeslti je to spatne nebo ne... Jedine voditko, ktere mi rika, ze je neco spatne je, ze po sepnuti mam pocit, ze tuhost zusatne stejna
-
Ahoj, Tak se vracim k tematu Uspesne jsem to nasel nekde na googlu. Natocil jsem video a hodil to na youtube. Treba se to bude nekomu jete nekdy hodit Bylo to v BSI pod zakaznikem. Po aktivaci se krasne auto rozblikalo, ze mu chybi ventilky Na dalsi pneumatiky objednam ty vetilky z Alika. Jeste jednou diky vsem https://youtu.be/aGDXFIl9Cbc
-
Ja mel za to, ze jedine, co tam ztuhne, je ten bazmek z obrazku cislo 1. Ted jak to tak procitam, tak se jedna pouze o cidlo je tak? Takze je mozne, ze nekdo proste neutracel za el. tlumice a nacpal tam nejakou nahradu. Toto jsem taky cetl nekde na googlu, ze jsou nejake levnejsi tlumice bez el. ovladani Zkusim ještě kouknout. Děkuji
-
OK. Zkusim jeste google a youtube Díky
-
Ahoj, Mel bych rychlou otazecku. U variabilniho perovani mi diagnostika hlasi, ze pocitac je pritomen, ale je nakonfigurovan jako nepritomny. Zadnou vadu vsak nezaznamenal. Pri sepnuti tlacitka se perovani prepne na sport, ale zkousel jsem rucne zhoupnout auto na miste a neprijde v tom nejaky rozdil. Za jizdy jsem asi nemel odvahu hnat az do takove Extremu, abych na ten rozdil prisel Nevite, jestli je nekde chyba, nebo toto normalni hlaska u perovani P407 v diagbox. V BSI je pocitac nakonfigurovan jako pritomny. Nekde na Francouzskem foru jsem nasel, ze je proste PSA a je to univerzal i pro citrony C5 atd. kde too je resene trochu jinak, proto to tady sviti, ale neni to pry chyba. Dekuji za radu
-
Ahoj, Tak jsem se do toho pres svatky pustil a moc chytry z toho uprimne nejsem Diagnostika u DSG nehlasi zadnou chybu a pocitac je nastaven jako aktivni. Ja si myslel, ze kdyz je ta kontrola atiktivni, tak bude auto hlasit chybu. Nebo je to tak, ze musi bt v kontaktu s tema cidlama (ventilkama) aby hlasil chybu? Kdyby tato funkce v aute nefungovala poznal bych to uz te v diagnostice? At nekupuju ventilky zbytecne
-
Už druhý den a bez vadné hlášky. Diagnostika taky mlčí. Asi bych to opravdu tipnul na čištění podvzku WAPkou Takže planý poplach
-
Diky. Ja si to myslel, jen jsem si to chtel potvrdit
-
No, včera to zrovna nefungovalo a přítekyně to opřela o sousedovic auto Dneska jsem ráno jel a pro změnu to zase fungovalo. Diag hlasí levý vnitřní. Ale jelikož to mají v Motoře, tak asi něco vezmu tam. Ale zatím tedy asi uvdidím, co to bude dělat dál. Jestli to bylo jen to mytí podvozku, tak by to mělo vyschnout Ale jestli budu kupovat. máte někdo zkušenosti s těma značkama výše?
-
Ahoj, Včera jsem si všmnul, že mám prasklý ten plastový bazmek, který vodí bezpečnostní pás. Řekl bych, že v tom bude zalité nějaké železo, ale nejsem si jistý. Myslíte, že je to na výměnu? Na vrakáči mají bez. pásy jako celek a takovou dardu za to dávat nechci Díky za radu
-
Ahoj, Máte radu, jakou značku parkovacího senzoru vybrat? Na Motoře jsem našel 3 typy a nějakou Čínou AliExpress - cca necele 200,- Nějaké SKV(Polsko) cca za 300,- Maxgear kolem 480,- AIC 630,- Bosch kolem 1100,- https://www.motora.cz/peugeot/407-kupe-6c_2005/3.0-v6_18991/komfortni-vybava/parkovaci-senzor_100618 Po zimě jsem umýval podvozek a nevím, jestli se tam dostala voda nebo odešlo čidlo, ale diag. hlásí poruchu levého vnitřního senzoru. Máte někdo zkušenosti s těma levnýma značkama? Funguje to dobře nebo se ozve rána a až potom zapípá parkovací asistent? Teď to chílema funguje-nefunguje, tak už bych to čidlo koupil a v létě, jak budu čistit světla, tak půjde dolu nárazník, tak bych to asi vyměnil. Díky
-
Nasel jsem. Kdyz to objednam postupne, tak nebudu muset ani platit clo Díky za rady chlapi. Pres svatky zkusim zprovoznit tu diag
-
Na aliku jsem toho videl mraky. je jedno jake? mam trochu strach, ze to bude spatna kvalita nepujde pak treba vyvazit kolo a podobne muzu si to pres diagnostiku lexia-diagbox zapnout sam(taky z alika)? nebo se to da zapnout primo nekde v aute pres RT3?