Rainy, měl jsem podobný problém. Byla tam nekvalitní oranžová žárovka v blinkrech a jak se mi světlo orosilo, opadala ta oranžová barva a nalepila se na parabolu a čiré překrytí světla. Světlo jsem vyndal, vyčistil, propláchl destilovanou vodou a nechal vyschnout. Světlo jsem přešel silikonem aby se nerosilo. Zatím je to v pořádku. Sice jsem to nevyčistil úplně a jeden velký flek, nevím od čeho tam stále zůstal, ale ta oranžová barva zmizela i s převážnou většinou ostatního nepořádku. Třeba ti to pomůže. Ono asi dost bude záležet na druhu té špíny co se tam nalepila a dostala.
Rozdělávat světlo jsem se zatím netroufl. I když třeba by to pomohlo.