Přejít na obsah

tomik1987

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 240
  • Registrace

Vše od uživatele tomik1987

  1. detail na silentblok stabilizatora
    • 9
  2. Tak dnes som sa pustil do výmeny silentblokov na zadnej náprave na svojej 406, r.v. 2003, 2,2 HDI. Práca dosť obtiažna nakoľko sa mi zlomila šrauba na pravej strane:bacha, ktorá drží podložku kde je uložený silentblok, ďakujem Marcelovi ktorý sa ako profesionálny zvárač ujal zavarenia odlomenej šrauby
    • 9
  3. tomik1987

    přehřívání p406

    a ako rýchlo ti mizne tá voda?ako sú tu aj skúsenejší ľudia hádam ti tí poradia. ale keď nemáš farbu dymu vôbec. tak si potom myslím že ti to nepapá vodu. a pravdepodobne ti to niekde musí unikať. fakt teraz neviem
    • 13
  4. tomik1987

    P406 stierače

    tak hlavne pevné nervy
    • 28
  5. tomik1987

    P406 stierače

    no vidíš to niekde v garáži aj mám a ja somár sa trápim hlavne že to mám už urobené
    • 28
  6. tomik1987

    P406 stierače

    možno blbá otazka ale čo sú to tie sikovky??? teda ako to vyzerá???
    • 28
  7. tomik1987

    Nafta FuelSave z Shell

    V-power bol super benzín na 405 som len na tom jazdil.klesla spotreba auto bolo živšie. každý hovorí niečo iné. ale hadam omv a slovnaft má ako tak dobrú naftu tak ostávam pri tej
    • 29
  8. tomik1987

    přehřívání p406

    ja som mal na 405 tesnenie pod hlavou chybné mizla mi voda aj olej. a auto dymilo ako divé po výmene tesnenia problém prestal. vyskúšaj popridávať a podľa farby dymu to zbadáš. či ti to papá vodu. alebo nie. druhá možnosť je, že ti uniká priamo z chladiča. napr. zlé nejaké tesnenie, hadička a podobne.
    • 13
  9. tomik1987

    P406 stierače

    tak a tu je finálny vzhľad neni to odborne ale tak vyzerá to asi o 100% lepšie. mal som tam hrdzavé miesta ktoré mi dosť kričali pri danej práci odporúčam už spomínané sťahováky. nakoľko je to dosť blbá práca:papa ale ak nemáte tak si precvičíte aj nervy ale môže to dopadnúť aj horšie.
    • 28
  10. tomik1987

    P406 stierače

    streknuté najskôr základom bielym, následne čierny matný sprej a nakoniec bezfarebný lak
    • 28
  11. tomik1987

    P406 stierače

    tu je foto pred čistením najskôr som ho celý vyčistil, kde bola hrdza tak tam drôtenou kefou. a potom všetko ešte jemným brúsnym papierom
    • 28
  12. tomik1987

    P406 stierače

    tak nakoniec sa mi to všetko podarilo. potrebná je najmä veľká dávka trpezlivosti. a to keď hovorím veľká tak fakt. celé som to dával z toho tisichranu dával dole asi ešte 3 hodiny. najskôr som to skúšal s WD40 ale nič nič nepovoľovalo. potom mi krsný doniesol nejaký sprej prvý krat som to videl vraj ,,šok na hrdzu\" tým som to asi 10 x postriekal a zrazu sa mi podarilo jeden stierač dať dole. nepáčil som ho ničim len rukami som vyťahoval. len si treba dať pozor a nepoužiť veľkú a hrubú silu je to tam dosť blbé. ale mne sa to podarilo stahovačku nemám tak som si musel poradiť takto:D tie tisichrany som mal nejaké zaoxidované tak som ich kusok prečistil. a tu dávam svoj výsledok
    • 28
  13. dnes som sa rozhhodol že si idem streknúť stierače lebo to že je tam olúpaná farba a začína to kvitnúť mi v poslednej dobe strašne bije do oči. odkrútil som matky, na moje počudovanie bez problémov. ale dať dole samotný stierač. to sa trápim už vyše 2 hodin a nie a nie s tým pohnúť. :grra bojim sa na to vyvinúť vačšiu silu aby som nepoškodil motorčeky viete poradiť ako to dať dole?? na 405 mi to išlo predtým v pohodičke a tu. nič. nedrží ma tam ešte niečo??
    • 28
  14. tomik1987

    Nafta FuelSave z Shell

    no tak to ja len čo mi kamarát dnes povedal. doletel vraj super vec. celý bol nadšený z toho ja som len krútil hlavou. ja som chcel vedieť čo to je za palivo. a tak . tankujem väčšinou na OMV alebo Slovnaft. + aditivum ale sem tam sa mi stalo že som tankoval aj na shell. ale počul som že je to nič moc.
    • 29
  15. nazdar. možno to nepatrí sem toto vlákno. tak ak som dal zle poprosím presunúť. ja som sa chcel len opytať či máte nejaké poznatky o nafte z čerpacích stanic SHELL tzv. Fuelsave. (reklama vraj ušetrí liter na 100 km):myslim:myslim [upravil dne 15/6/2011 20:23 Béďa]
    • 29
  16. No tak ja a moja premiera:D no tak bolo super, bol som sice len v sobotu. ale som rád že som spoznal ľudi ktorí majú k môjmu srdcu blizko, ktorí miluju Peugeotiky. jednoznačne sú to naj autá na svete. Videl som nadherné kúsky vidno že sa ľudia, ktorí milujú svoje autička tak sa vedia o ne postarať. budúci rok by som rád prišiel aj na víkend. Dúfam že sa podarí. a verím že my zo Stredného Slovenska čoskoro pripravíme tiež aspoň nejaký minizrazík aby ste videli aj naše krásne okolie. a fakt zo srdca ďakujem:papa
  17. ja som zajtra ráno tam ráno o 6:00 stávam
  18. nejaké info ako to tam vyzerá?
  19. môže byť že to je len psychologia tak nik to asi nebol merať pred vybratím kat. a po vybratí. ja sa nehádam. netvrdím ani že to je dobrý napad. ja som len rozmyšľam či by to niečo spravilo a v pripade aký by bol asi zásah.
    • 34
  20. jednoducho úvaha čo zlepšiť a viem že niektorý majú von kat. a tvrdia že to ide lepšie.
    • 34
  21. Myslím že u 2,2 hdi s fap EGR nezaslepuj,je to tam daleko složitější než u normálního HDIčka bez FAP........fakt radši ne....:bojim chcel by som aj ja zaslepiť EGR. mam 2,2 hdi. písali ste že s fapkom sa to neodporúča prečo?? a keď mam fap von a je to upravené aj v riadiačke môžem zaslepiť? egr?
  22. ja som z HDI spokojny. len viem že katalyzátor ľudia vyberajú tvrdia že to ma lepší výkon. nepoznam nikoho kto ked si ho vybral tak že by ho dával spať. ja som sa len pýtal, či to je aj nejako elektronicky ošetrené?alebo stači len vyrezať a navariť rúru v prípade takéhoto zásahu.
    • 34
  23. straki007 : jednoducho som taký že chcem vyskušať. ja nehovorím že to bude dobré. ale na tých ostatných autách je to v pohode. preto o tom rozmyšľam. ale stále je to v rovine len úvah ako to egr. to chcem zaslepiť určite. katalyzátor to mám tak na vážkach. a tie autá čo to majú vybraté sú 307 hdi, 406 hdi, aj 206 hdi a všetky majú von kat. 307 a 206 boli tak aj na emisnej a prešli. sám som sa tomu čudoval ale prešli. ale kat. je stále na poslednom mieste. čo by som skusil dať von. zatiaľ tam ostáva
    • 34
  24. a tak človek je zvláštny tvor ja stále rozmyšľam čo by som vylepšil na svojom aute. ale netvrdím že je všetko dobre čo chcem urobiť. preto to chcem tak urobiť aby v prípade potreby sa dalo vrátiť k predošlému levelu. a brzdy som vyhadzoval pred mesiacom a pol ale to len kôli tomu že som menil
    • 34
  25. tomik1987

    Odpojený EGR ventil

    Qcko: no tak hadam keď pôjdeme podľa návodu tak by to mohlo byť ok =)
    • 13
×
×
  • Vytvořit...