-
Počet příspěvků
49 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele P206blau
-
Add jarokare, děkuji za
-
Zdravím a přeji všem majitelům franzouze mnoho letošních km bez nehody. Pro nákupní tašku své drahé polovičky P206 prosím o výpis výbavy: VF32AKFWF43839277. Předem díky.
-
Já jsem nahrazoval 1 ř. displey SAGEM EMF A 96 47 40 97 77. SAGEM EMF B použitelné na zprovoznění palubního PC: SAGEM 00 21673628-1 96 50 24 29 77 C00 r. výroby 2003-2004 SAGEM 00 21679029-3 96 56 46 43 XT C00 r. výroby 2004-2005, tento mám já, byl v nejlepší kondici,bez vypálených pixelů SAGEM 00 2167902-3 96 61 33 34 XT F00 r. výroby 2005-2006 Když už ten palubní Pc v autě je , zkusil jsem co to dokáže. Odjel jsem si kombinovaný úsek 50 km dálnice,50 km okresky, 25 km město, 25 km do kopce ,20 km klesání. Vše odjeto na spotřebu s lehkou nohou na plynu Pak dotankovat do plné. Dojezd je takový jak to PC spočítal. Když bude čas ,vezmu ten samý okruh v režimu na čas, to znamená pedál na podlahu tam kde to půjde.
-
Jestli počítám dobře měly by to být tyto piny 8,18 označené červenou šipkou. Až dojde čidlo od číňana začnu cestou od zrcátka k bloku BSI. snad budu mít štěstí a frantíci to natáhli až tam.
-
Dík za pomoc, zatím posílám jen foto konektoru v autě, nějáké šedivé a oranžové dráty tam vidím, předpokládám,že se jedná o ten bílý konektor
-
Add Ferry, ten svazek s vodiči pro teplotní čidlo je viditelný po demontáži palubního kastlíku na pravé straně u blatníku nebo je veden někde jinde? Po pročtení diskuzí o teplotním čidlu a jeho případmé montáži se info o vedení případně natažených dátů 6434 a 6433 liší. A jak je to s piny v konektoru, jsou osazeny i u těch pozic co k nim není přiveden vodič? To pro případ,že by ona dvojice vodičů nebyla vůbec nainstalována. Mám toto schema ,snad odpovídá realitě a foto konektoru u zrcátka stažený z webu,kde by měly být dotaženy vodiče 6433 a 6434.Pokud tam nebudou,je třeba jít až ke konektoru na jednotce BSI, nebo je ještě někte nějáké kabelové napojení přes konektor?
-
Přikládám foto PC po výměně displeje za 3 řádkový. Po výměně naskočil nápis economy mode, který po nastartování zmizel a naskočily normální data. Ještě budu muset doinstalovat měření teploty. Čidlo objednáno u číňana a nezbývá než napojit vodiče do jednotky. Prý jsou to piny 8/18 v bílém konektoru u pojistek pod palubkou. Doufám,že je má úvaha správná. Poznatky: - s trochou pečlivosti to zvládne každý kdo nemá ruce v kategorii LL, nový pásek od číňana udělá z mrtvé páčky plně funkční díl - když seženete podvolantový modul s automatickým ovládáním světel a PC, máte de facto k dispozici dva knoflíky s kolíkem pro ovládání palubního PC - samotný knoflík s tyčkou a pružinkou na ovládání PC se dá sehnat v PL za cenu cca 45 PLN, já za tuto cenu sehnal celý podvolantový modul s dvěma knoflíky -vydloubnutí původního knoflíku lze provést tenkým plochýn šroubovákem. Knoflík drží jen dvě plastové packy - po instalaci 3 řádkového displeje není potřebovat žádná povolení pro zprovoznění palubního PC na diagnostice. Prostě je to dáno jen výbavou auta,jednořádkový bez info z palubního PC, po výměně displeje za 3 řádkový se automaticky zobrazí i hodnoty z palubního PC - po instalaci termistoru dám vědět, zdali je pro zprovoznění ukazatele teploty potřebný zásah -povolení diagnostikou. Info se o tomto na fóru zde různí - čidlo nebudu instalovat do zrcátka-v létě je zobrazená hodnota ovlivněna slunečním ohřevem černého dílu zrcátka,ale někde do podběhu předního kola,nebo masochisticky pod podlahou vozu.
-
-
-
Páčky opraveny, nainstalován i palubní PC. Sehnal jsem levně 2 ks COM 2000. Jeden typ 96 54 25 42 XT , shodný s původními páčkami v autě, kde páčka ovládání stěračů, je bez knoflíku na ovládání palubního PC. Druhý typ s přepínacími koncovkami Auto a PC na obou páčkách. Po demontáži, vyčištění, promazání,sestavení je blok páček funkční včetně ovládání palubního PC. U stěračové páčky stačilo vydloubnout původní čepičku a místo ní dát čepičku s pružinou a kolíčkem na ovládání kontaktu pro PC z druhého COMu. Světelnou páčku jsem rozebral a repasoval páskem od Číńana, včetně výměny aretačního kolíku, pro aretaci polohy páčky při ovládání směrových světel. Byla to taková skládačka,ale podařilo se. Po demontáži původní páčky jsem proměřil spínání světel. Ovládací pásek má dvě strany kontaktů. Bývá opotřebena jen strana pro zapínání světel, Strana pro spínání mlhovek je většinou bezproblémová. Tak snad to moje povídání někomu pomůžepři odstraňení závad přepínače páček. otočný přepinač pásek poloha auto sepnuté kontakty 1 4 vypnuté světla 1 5 obrysovky 1 6 tlumená 1 7
-
Venku včera bylo tfuj, psa by nevyhnal. Tak jsem si na stole rozdělal dva moduly COM2000 s tím, že renovuju páčky . Mám P206 jen pár měsíců jako pojížďkové auto okolo komína. Je to můj první francouz a tak poznávám, jak to s tou elektronikou v autě ti frantíci vlastně mysleli. Válet ve velnesu se budu až od pátku do neděle.
-
Dotaz ohledně prodeje či nabídky
P206blau odpověděl/a v tématu od ShadowCZ v sekci Peugeot 206 a 206+
Když to střelíš za 15 t bude to pro tebe vítězství, reálně to vidím na 8-9 t. Já kupoval 206 v červnu, ale to byl luxusní kup plně pojízdného vozu bez závad s STK s nájezdem 120 t km a po rozvodech i výměně těsnění. -
Protože je odezva na dotaz malá, nezbylo mi než se dát vlastní cestou. Na vrakáči jsem si sehnal přesný typ páček 96542542XT které mám v autě. Vypadají neopotřebovaně, levá páčka blinkrů a světel vypadá funkčně. Po rozdělání jsem se ujistil že mnou koupená páčka u číňana za 125 Kč pasuje . Takže začnu repasí tohoto dílu a následným proměřením pravé ´páčky včetně ovládacího spinače pro PC. Budu mít aspoň za pár korun plně funkční náhradní díl. Pravá páčka s origo spínacím prvkem na ovládání palubního PC se dá na alíku koupit za cca 400 Kč. Nejdřím ale musím zjistit, že ovládání PC bude fungovat i s mou základovou podvolantovou deskou.
-
-
Na páčce z alíku mám páskový vodič, dle zjišťování info by to mělo pasovat. Přinejhorším použiji jen aretační plastový kolík pro blinkry. Add ChouLu: dík za info, nemáš schema pravé páčky a napojení na COM ? Abych se předběžně seznámil se zapojením přepínacích bodů na páčce. Chtěl bych mít jasno a při demontáži modulu už jen bastlit. přinejhorším se to dá proměřit, ale je to zbytečná zdržovačka. Jestli to pomůže posílám VIN: VF32AKFWF43839277
-
Add PaKr. Jestli je Com ten modul pod volantem, tak s tím rozebráním by neměl být problém. Ten můj je sice funkční, ale je jen otázkou času,kdy se rozsype. A nechci to dělat v zimě,kdy už tak křehké plasty budou ještě více náchylné k prasknutí. Levou páčku -blinkry mám úplně novou z Aleexpresu za 125 Kč,krásná cena a teď právě uvažuji o té pravé,jestli koupit tu s ovladačem na PC-tedy s kontaktem na konci páčky,nebo jen klasiku a ony spínané body vytáhnout na sólo spinač mimo volant. Potřebuji jen info,že případná výměna páčky s možností ovládání palubního PC nezpůsobí nějákou paseku v mém Comu co má na páčce jen standart bez možnosti ovládání PC. Snad se někco ozve, kdo tohle před léty na P206 už řešil.
-
Ahoj VojtouNerCZ, dík za odkaz. Takže protokol AEE2001 a do anduina dobastlit nějáký program. Zima na dohled,je třeba si vyplnit čas.
-
Zdravím, do manželčina vozu r.v. 2004 , MUX, chci osadit palubní PC. Na fóru je to tu probíráno v několika diskuzích,ale všechny jsou staršího data. Krátce zhrnu co je pro předělávku potřeba. - třířádkový displey MUX,typ B (data,podsvětlení, taženo 5-ti dráty do konektoru) -záměna pravé páčky za páčku s přepínačem ,ovládací kontakt v čepičce páčky -povolení palubního PC přes diagnostiku A teď k mým dotazům: - může být použit i třířádkový displey z koncernu PSA od Citroenu? Je zcela rozměrově stejný jen místo ovládacích kulatých tlačítek má oválné tlačítka -když vyměním páčku v řídící jednotce pod volantem,původní páčka nemá ovládací kontakt v čepičce páčky za páčku s ovládacím kontaktem, nebude v této jednotce tento spínací prvek navíc dělat problém? Nebo je jednotka univerzální a tato výbava se rozlišuje pouze typem osazené páčky. - jedná se o spínací kontakt,řešil někdo vytažení příslušných tohoto kontaktu z řídící jednotky jednotky a na sólo tlačítko mimo páčky - a zcela nový dotaz, napíchnout se na posílaná data a vytvořit si panel a jeho vládání sám naprogramováním nějákého švába, tedy získat firemní klíč pro posílaná data.Vzhledem ke stáří vozu asi to nebude komunikace po sběrnici I2C Dík za odpovědi. Prostě jsem se rozhodl si trochu hrát a kdo si hraje ten nezlobí.
-
Add ozzy 56. Autí jsem manželce kupoval letos ,jako nákupní tašku do města. Rok výroby 2004, rezerva jako nová. Žádná rez. Je teda fakt,že ze spodu je celý podvozek bez známek rzi, jen nad tlumičem výfuku a na držáku nádrže byl malý náznak rzi. Ošetřeno Dinitrolem na zastavení koroze a následným nástřikem. Původní majitel byl asi poctivec a o auto se vzorně staral.
-
Parkovací čidla byla v době výroby P206 asi nedostupná výbava. Dnes je možnost nakoupit tuto výbavu v ceně od několika stokorun po několik tisícovek. Po shlédnutí několika recenzí parkovacích čidel na webu, kde byly posuzovány čidla od úrovně no name až po značková jsem se rozhodl pro zlatý střed a zakoupil čidla s průměrem 18 mm s možností výměny vadného čidla pomocí konektoru s krytím proti vodě. Tento konektor je u čidla osazen cca na 20 cm kabelu. Při nákupu sady jsem zároveň pořídil jedno náhradní čidlo. Montáž čidel je jednoduchá. Nejdříve jsem demontoval zadní nárazník. Den před demontáží jsem matice a šrouby,které drží blatník, postříkal sprejem pro povolení zarezlých šroubů. Takto napenetrované spojovací prvky šly druhý den lehce povolit i po těch letech od výroby vozu. Dvě matice, ořech na ráčně č 10, se nachází na spodku vozu u rezervy, další dvě pak pod pravým a levým plastovým podběhem zadních kol. Podběhy jsou také k nárazníku uchyceny zamořeznými šrouby v dolní části nárazníku a podběhu. Pak už stačí jen demontovat tři horní šrouby s torxem a opatrně vyjmout nárazník, aby se neulomily plastové packy na levém a pravém horním konci nárazníku. Zbývá už jen povolít konektor od zadního mlhového světla a nárazník je volný. Pro montáž jsem zvolil část nárazníku, kde je černý plastový díl. Jednak z důvodu výšky od vozovky cca 50 cm, aby čidla nehlásily falešné alarmy odrazem UZV signálu od vozovky a také z důvodů barvy čidel. V mém případě černé. Z přední části jsem vrtal nárazník vrtákem na plasty o průměru 18 mm, po odvrtání černého plastu jsem z druhé strany-zadní část odvrtal nárazník vrtákem o průměru 22mm pro zajištění prostoru pro pružinové úchyty na čidle. Následně jsem očistil plastové otřepy z vrtání. Po zamáčknutí čidel následovala montáž kabelového svazku, který byl prozažen do vnitřní části vozu přes již osazenou půchodku s vodiči k zadní mlhovce. Následovala montáž kabelů v kufru a jejich vytažení k levému zadnímu světlu. Po nalezení plusového vodiče napájecí levé parkovací světlo byl k tomuto vodiči připojen napájecí vodič pro napájení modulu čidel. Pro napojení záporného pólu-kostry byl také využit kabel k zadnímu reflektoru. Po zkompletování byl modul zabalen do antivibrační hmoty a zasunut do kapsy v blatníku mezi zadním světlometem a držákem zadních bezpečnostních pásů. Nasledně byl namontován nárazník i s čidly. Pípák jsem umístil do kasy v kufru,u místa,kde je klíč na kola. Postup je názorně zachycen na přiloženém foto. Časová náročnost celé akce byla cca 3 hod. Tak snad to někomu pomůže.
-
Dotaz na upřesnění výbavy dle VIN
P206blau odpověděl/a v tématu od P206blau v sekci Peugeot 206 a 206+
Dík za rady, programování asi nepůjde bez peugeot software, někde jsem zde na fóru narazil i jak se soft jmenuje,ale bez převodníku se snažit do toho nakouknout klasickou diagnostikou třebas W koncernu přes OBD 2 asi nemá smysl. Takže jedině ofiko Peugeot zastoupení? -
Dotaz na upřesnění výbavy dle VIN
P206blau odpověděl/a v tématu od P206blau v sekci Peugeot 206 a 206+
Zdravím, ano mám tento kulatý typ přepínačů ještě s "pádlem" na ovládání autorádia.Probíralo se to tu asi vícekrát, ale fórum má přes 150 stránek a tak počkám,jestli se ozve nějáký kolega co podle VIN rozluští výbavu a možnost naprogramování jednotky. Pro oupřesnění mám tuto jednotku: -
Zdravím, koupil jsem toto auto za slušný peníz, jako pojízdnou tašku pro manželku, která si netroufá po měste jezdit s naším rodiným velkým autem. Je to takový auto trpaslíček, ale manželce se líbí a je spokojená. Modelový rok 2002. VIN VF32AKFWF43839277. Chci jí zapojit denní automatické svícení. Dle pročítání diskuzí jsem zjistil , že se tyto staré autí liší podle zapojení řídící jednotky a páček pod volantem na typy co se daná úprava musí provést přidáním relé, reagujícího na změnu napětí v palubní síti nebo stačí jen přeprogramováním řídící jednotky. Mám kulaté páčky pod volantem. Může mi někdo podle VIN napsat,zda to půjde jen cestou přeprogramováním řídící jednotky,nebo musím jít cestou přidání reré? Díky za odpověď. Přiloženo foto domácího mazlíka.