Sign in to follow this  
Followers 0
bure_406

Engine coolant temperature to high?

6 posts in this topic

... Zdravim vsechny, opravdu je to to cidlo teploty chladici kapaliny?, piskot si takhle stezuje hned rano aniz bych mel nastartovano, tedy kdyz je jeste uplne studenej :cool: dekuji

sem tam si zaprehanim :roker nicmene chladici smes ?, tak logicky by to mohla byt chladici kapalina (nemrzka, destilka) , jenze chladici smes je v podstate i olej v motoru a jelikoz jsem po vymene, taxem byl po ujeti par kilometru behem kterych natekl olej vsude kam mel, dolit a krapet jsem prelil, tak me napadlo jestli treba jeste taky neni cidlo v oleji, kdyz mam budik teploty oleje, proste neni cidlo jako cidlo a ja si nejsem jisty ktery cidlo no :cool:?

Neviem ktore cidlo, ale zjavne ti to hlasi, ze sa ti prehrieva chladiaca kvapalina. Takze asi to bude nieco v chladiacom okruhu. Ale este som sa s tym nestretol a netusim co by to presne mohlo byt. Ale povedal by som, ze vsetko je ok az na tu diagnostiku co vypise takuto nezmyselnu hlasku, takze mozno nejake cidlo.....

je to čidlo teploty vody. Nedávno jsem ho taky měnil. Když je špatné, auto žere více (ŘJ si myslí, že je motor studený, tak dává bohatší směs)... doporučuji vyměnit co nejdřív. Zelené je Coolant temp sens.:

Foto z :www.peugeot406coupe.com

cidla_motoru.jpg

[upravil dne 15/2/2008 @re]

A když vidím zoxidovaný motor, co tak jej postříkat nějakým konzervačním olejem? Třeba KONKOR ? Nebo silikonem?