Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Helix Blue vs. Hertz DCX 690


Sektor

Recommended Posts

Původně zaslal: Bohouš

Tak ani jedno z toho nemám a ani mít nebudu :mrk:mrk:mrk

ale je pravda, že ty SINUSY byly jako první volba dopředu, ale nakonec Martin vybral něco jinčího ;)

Že by nakonec něco ,,normálnějšího" ? :aut :aut :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Neon - to zase ne, navíc teď mám v hlavě něco jiného než hudbu.....:roll:roll

[upravil dne 13/8/2007 Bohouš]

Pochopil jsem dobře (podle nějakého tvého předchozího příspěvku, že T-éčko?) ... že by to Vinořský?? A jenom ... ten dotaz ohledně převodovek jsi snad nemyslel vážně, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, přidám se k diskuzi, protože zatím jezdím se subwoofem (Magnat Xpress Reflex 112) v kufru a uvažuju o změně.

Subwoof hraje dobře, ale mám pocit že ho prostě nevyužiju (nemám rád, když basy přebíjej všechno ostatní) a taky půlka kufru v 206tce je v háji.

A konečně o co mi de - když dám do plata 2 ovály (6x9 třípásma) a budu je živit zesilovačem Carpower HPB-602 bude to basy zvládat podobně jak to dával subwoof (opakuju že sem ho jen lechtal a nemám rád, když mi rezonuje auto, cítím masáž do zad a klepe se mi zpětný zrdcátko)?

Vpředu mám Helixy, tak přemýšlím o oválech stejné značky (HELIX Blue 69), nebo mám možnost v akci pořídit Magnat Ultra 690 - za hodně veselou cenu.

Poradíte? Jak ty ovály budou hrát?

jinak linky sou tady

http://www.carhifi-profi.cz/product_info.php?products_id=303&cPath=2%3Cb%3E%3Ci%3E

http://www.carhifi-profi.cz/product_info.php?products_id=1528&cPath=115%3Cb%3E%3Ci%3E

Jo, ten Magnat subwoof (Magnat Xpress Reflex 112) prodám za kolik? (je to půlroku starý, se zárukou, papírama atd.) nechce někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helix bez zesiku a hrajou luxusně ... jde ale taky o to, jaxi clovek nastavi pomer predek/zadek (+co ma vepredu) a basy vysky :)

Na SENCOR 5555 mam vysky 7 , bassy 5 (ze 7mi vse) a pomer predek zadek na 3/7 => vice mi to hraje z ,,dupy,, :-)) Naprosta spokojenost - at uz jde o jakoukoliv music - ale dopredu budu jeste kupovat bedny nove, momentalne tam mam nejake noname jen na ozvuceni predku auta :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Původně zaslal: mk405

a pak se všichni diví že se tu doporučuje jen Helix :P:D

ehm jen Helix ???? :D:D:D

jo, dit jsem ti nabízel ty RS6 :P ale ty jsi říkal že 12000 je moc :aut no tak jsme museli vybrat nělo s jinou cenovkou, no:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No, přidám se k diskuzi, protože zatím jezdím se subwoofem (Magnat Xpress Reflex 112) v kufru a uvažuju o změně.

Subwoof hraje dobře, ale mám pocit že ho prostě nevyužiju (nemám rád, když basy přebíjej všechno ostatní) a taky půlka kufru v 206tce je v háji.

A konečně o co mi de - když dám do plata 2 ovály (6x9 třípásma) a budu je živit zesilovačem Carpower HPB-602 bude to basy zvládat podobně jak to dával subwoof (opakuju že sem ho jen lechtal a nemám rád, když mi rezonuje auto, cítím masáž do zad a klepe se mi zpětný zrdcátko)?

Vpředu mám Helixy, tak přemýšlím o oválech stejné značky (HELIX Blue 69), nebo mám možnost v akci pořídit Magnat Ultra 690 - za hodně veselou cenu.

Poradíte? Jak ty ovály budou hrát?

jinak linky sou tady

http://www.carhifi-profi.cz/product_info.php?products_id=303&cPath=2%3Cb%3E%3Ci%3E

http://www.carhifi-profi.cz/product_info.php?products_id=1528&cPath=115%3Cb%3E%3Ci%3E

Jo, ten Magnat subwoof (Magnat Xpress Reflex 112) prodám za kolik? (je to půlroku starý, se zárukou, papírama atd.) nechce někdo?

to je ale přesně ono, magnat je prostě zaměřen ja na tlak a ne na kvalitu...

blue se na zasík moc nedoporučujou, nebot mají celekm malé zatížení a pak občas schoří cívka:bojim (i když je to hlavně o majiteli kolik jim naloží,že) jsou to prostě ideály na rádio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No tak já sem na nastavení ekvalizéru ještě nešáhl - nebylo třeba.

Přední kompa od Helixu hrajou všechno slušně a basy navíc jedou ze zesíku a subwooferu (kde úroveň basování nastavuješ zvlášť na zesíku (filtr,gain,bass boost,atd.)).

no ono sice hrajou vše ale když do nich pouštíš neco co nezahrajou (dolní pásmo) tak to taky není ideál, to samé sub.

je třeba nastavit propusti ideálně na 80Hz sub pod a kompa nad.;) zkus to pak třeba zjistíš že to nebude tak přebásovaný.

jinak trošku by taky mohla pomoct změna ozvučnice z BR na uzavřenka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

km405.

Šak na těch helixech sou vyhybky, ne? Ty tam pustí jen to, co repráky zahrajou.

Nestudoval sem je nejak dukladne, ale na výškový by měla být horní propust a na středobasy pásmová propust. Měly by tam jít jen takový frekvence, který ty repráky opravdu zahrajou a vyhybka by měla být od výroby naladěna ideálně, ne? teda doufám :D

Ad subwoof a zesilovač. jasně že mám na zesilovači naladěnu dolní propusť - ale podle těch čudlíků nenastavíš přesně frekvenci. Spíš je to v mým případě experimentování nad tím, co by mělo být slyšet jako basy a co už ne (neustále to šteluju, protože skoro každá nahrávka je v mp3 nahraná na jinou úroveň :grr

Subwoofu se chci zbavit, protože mi to přijde moc brutální a nevyužiju potenciál. Dřív sem to dával a nechal se masírovat, ale teď už mě to nějak nebere a mám to naladěný opravdu decentně. A myslim, že když dám do plata ovály přes zesík, tak že ty decentní basy zvládnou taky a já budu mít zase plnohodnotný minikufr :o))) Repráky moc netrápím a s hlasitostí to nepřeháním (poslochám to na stejnou hlasitost při vypnutým motoru i za jízdy (kromě dálnice, tam trochu přidávám)) tak doufám že ty ovály neodpálím.

Nebo co bys mi jinýho doporučil, aby to hrálo slušný basy a něco to vydrželo (vpředu mám helixy živený rádiem - a bude změna, mám objednanýho kenwooda W4537UA).

Ozvučnici předělávat nebudu - je to od výroby navrženej set (ozvučnice bass reflex a 30cm reprák), tak do toho vrtat nebudu. Kdybych stavěl vlastní subwoof, tak pudu asi do jinýho repráku než do magnatu - ale stavět novej subwoof neplánuju. Tak co teda zvládne kvalitně basy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...