Sign in to follow this  
Followers 0
807-ka

Spotřeba 2.2 HDi v 807-ce

9 posts in this topic

Prosím pomozte, mám 807-ku, r.v.2004, 2.2Hdi , koupeno v Belgii, najeti cca 100tis, servisováno. Měnil jsem FAP, vše o.k. Odešla váha vzduchu, také vyměněno. Auto jezdí super, ale spotřeba je stále 10-10.5 l/100km. Jezdim tak 20% město, zbytek delší trasy.Spotřeba stále stejná. Už nevim co s tím. V peugeotu to bylo na diagnostice, vše je prý v pořádku. Nevíte někdo v čem by mohl být problém ? :myslim

V těžké noze? 807 není zrovna nejmenší a nejlehčí... Ty delší trasy jezdíš jak (rychlost, styl) ?

Právě že se snažím jezdit s lehkou nohou. Jezdim tak 90-100km/hod a když kouknu na palubní PC, tak při sebemenším sešláputí letí spotřeba nahoru a i při 90km/hod a plynu ani ne na 1/4 sešlápnutým to ukazuje přes 9l/100km /otáčky tak 2000/min/

je to velky a tezky auto, myslim ze kolem 10 je to v normalu, kamos ma c5 kombajn 2.2HDi automat a zere mu 9,0 takze si u auta o pul tuny tezsiho je 10 odpovidajici narust.

voni jsou HDi (jak 2.0 tak 2.2) tak nak vubec nenazrany motory:(

Tak to jsi mi uklidnil. Měl jsem strach, že jsem koupil zajíce v pytli. I když kámoš má c8 a tvrdí, že jezdí za 7.5. Jeden technik přímo v Peugeot servisu mi nabízel čipování, že při stejný jízdě půjde spotřeba dolů, ale mám strach.

to bych chtel videt jak s tou c8 jezdi :o

co mam zname s cipem, tak pokud ho nehonis, tak spotreba doopravdy klesa dle jejich zkusenosti o cca litr/100. me ho nabizel v Benesove za 6k a taky tvrdil ze lir dole. Je fakt, ze pokud to auto nebudes honit na plnej knedl (coz bys ho oddelal), ale budes zvyseneho vykonu vyuzivat pri predjizdeni a jinak budes jezdit s citem a rozumem tak tomu i verim.

Ja s velkejma obtizema tu moji potvoru pod 7, ale to tam leju V-power diesel od Shellu, nalejt tam klasiku tak nevim kam by to vystoupalo. 85% km mam po Praze

jeste pro uklidneni opel zafira II pod 10 ho kluci taky nedostanou a je mensi a lehci akorat VW koncern (Sharan, Alhambra) se starejma TDI na tom byl lip. jinak snad vsechny tyhle vetsi auta se pohybujou nekde mezi 9 -10.5

zkus dofoukat gumy. Mě to taky žralo jeden čas o litr víc a jak sem jezdil předloni na zimákách od listopadu do konce dubna tak se nějak stalo,že z 2,5 bylo rázem 1,5 :D a pak to baštilo