Sign in to follow this  
Followers 0
Sved

Jak sundat hlavu řadící paky?

9 posts in this topic

Zdravím vás panové. Koupil jsem si novou hlavu řadící páky od italské značky momo :D a mám s tím malý problém.Ta nová je v pohodě (nasadím, utáhnu jeden šroubek a je to),ale problém je s původní.Vypadá jako by tam byla nalisovaná.Nevidím žádný šroubek a nechci to rvat silou abych jí nezničil! Nevýte jak ju můžu sundat?:myslim

No asi budes muset silou. Stara hlavice tam je dobre nasazena na takovym bilym plastu. Ja ji sundal sikovkama - vytocit do boku. Pak ten bilej plast budes muset stejne rozlamat, nejde dolu a kdyz za neho zabers sikovkama, tak se rozlame.

No a je to, muzes pridelat novou.

Takhle jsem to aspon delal ja.

Toho jsem se trošku bál,že to pujde jen silou:grr Ale když říkáte, že to jinak nejde tak to vyzkouším. Kde nepomůže hrubá síla, tam pomůže jen ještě hrubší!

Takovej hloupej dotaz: Proč se zkracují ty řadičky, to je jen estetická záležitost, nebo v tom je ještě něco jiného?

no nevim, vzhledem k tomu, ze 406ka ma posazene rychlosti dost od sebe - treba filcka, nebo fabka ma mnohem kratsi razeni... prijdemi zkracovani radici paky celkem nevyznamne - navic pokud mas loketni operku, je lepsi mit standartni vysku, na zkracenou uz musis mit hodne dlouhe ruce :)

..ale jinak je to jen a jen o vkusu kazdeho jedince :)

.. jinak je to vazne nasilu - tak jako vsechno u frantiku :D

ja bych spis nez o zkraceni radici paky samotne uvazoval o zkraceni tycek ( u modelu ktere nemaji misto tycek lanovody ) k prevodovce, aby se zkratily drahy, zvlast draha 1 -> 2 je hoooodne dlouha a pri vetsi akceleraci mi to obcas vadi, kdyz potrebuju rychle preradit :) Takze vymyslet nejakej ten Short-shift nebo Quick-shift jak se to nazyva :D

Tak je to pravda, že kratší řadička působí pěkným dojmem, ale je fakt, že s té opěrky bych tam nedosáhl :bojim.

Tak to já právě nemám, ale kdyby se ti povedlo vyfotit jak to vypadá, možná bych se naučil tu ruku sundavat. ;)

Paráda. Vypadá to opravdu pěkně...to se musí nechat. Budu o tom přemýšlet....Každopádně díky za foto. :super:papa