Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

power steering fault


bisto89

Recommended Posts

Mal som ten istý problém a myslím, že si stále nepochopil, keď ti ostatní píšu, že máš skontrolovať poistky pod bsm. Je tam asi 8-10 nožových poistiek o rozmere 2*2 cm, nie tie malé, ktoré si kontroloval doposiaľ. Musíš dať dole kryt bsm, odpojiť tie veľké konektory. Potom je tam taká veľká skrutka na ktorú sa napája + kábel od baterky, je to akoby rozvod +. Osšrubuj maticu, poodpájaj káble a vycvakni bsm a tam uvidíš tie poistky.

 

Mne to robilo to čo tebe, servo nešlo, púd pod 12v. Príčinou bola opálená poistka, vyčistil som ju a zrazu zázrak, všetko OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Nazdar chalani, mam tento isty problem, z nicoho nic mi prestlo ist servo a vypysalo chybu Power steering faulty, najprv mi povedali ze treba servo vymenit, vymenil som a chyba stale ta ista. Dalej mi povedal elektrikar ze treba vymenit packy pod volantom lebo tam je chyba komunikacie a ze palubny pc nevie v akej je polohe volant, vemene a stale to iste. Teraz tu citam o tej poiste. teraz som to rozobral skontroloval vycistil a chyba stale ta ista. Uz si neviem dat rady co dalej :( Za kazdu radu budem vdacny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Čo to je za auto? VIN?

2.Predpokladá sa,že je to elektrické servo. Napätie na silových kontaktoch (hrubé vodiče do serva) je,alebo nie je?

Ak nie je......vadná silová poistka v BSM (cca 80A)......blok poistiek

3.Ak silové napätie je OK....vadná poistka RJ serva

4.Ak je poistka OK....vadné vodiče

Takže VIN nech vieme o čom sa bavíme

A veeeeeľmi dôležitá rada......VYMEŇ MECHANIKA !!!

 

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servo máš elektrické bez premenlivého účinku,čiže poloha volantu nemá vplyv na jeho funkciu (to k tej výmene pačiek pod volantom)

To že ste premerali poistky nedáva odpoveď na otázku č.2

Mali ste vonku BSM (poistkovú skrinku v motorovom priestore)? Lebo ináč sa k maxi poistkám nedostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Si si istý že tie páčky nemajú vplyv? za nové som dal skoro 300€ A mám možnosť ich ešte vrátiť. 

Ak myslíš tie veľké poistky čo sa K nim dostanem len keď vylupnem celú skrinku tak áno.  Tie boli ok.

zajtra skúsim premerať napetie na tých kontaktoch A dám vedieť 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...